Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyetértetek azzal hogy...

Egyetértetek azzal hogy karácsonykor ne pénzt hanem kimondottan becsomagolt ajándékot kellene adni?

Figyelt kérdés
Pénz mehet szülinapra, ballagásra de a kari ajándék szerintem attól lesz különleges, hogy nem pénz és csomagolva van.

2019. dec. 13. 07:21
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
79%
Én más alkalmakkor sem kapok pénzt, nem is várnám el hogy egy szülinap miatt fizessenek. Ilyenkor viszont mindenki ajándékozni akar, akkor inkább adnának pénzt amire szükségem van.
2019. dec. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Én is jobban szeretek személyre szólóbb, különlegesebb ajándékokat adni, de szertintem sok családban előfordul, hogy karácsonyra olyan rokonoknak/ismerősöknek is "kell" (legalábbis illik) ajándékot adni, akik különben nem is érdekelnek különösebben, nem ismered őket annyira és ez az egyetlen alkalom az évben, amikor egyáltalán találkoztok, mert amúgy fel sem hívjátiok egymást év közben. Szerintem ha egy kedves, jól ismert rokont vagy barátot ajándékozunk, akkor az a minimum, hogy olyasmit adunk, aminek biztosan örülne, szóval ha külön kérte, hogy pénzt adjunk, mert gyűjt valamire, mint az egyik előző válaszoló esetében, akkor nem adunk csakazértis valami tárgyi ajándékot. Van az a pont is, amikor tudom, hogy nem ismerem eléggé az illetőt egy személyre szóló ajándékhoz, az érdeklődési köréhez pedig abszolút nem értek. Pl van egy 16 éves fiú unokatestvérem, aki nagy focirajongó és szereti a számítógépes játékokat. Én egy 22 éves lány vagyok és a két dolog, ami a legtávolabb áll tőlem a foci és a számítógépes játékok. Nyilván akkor már inkább adok neki pénzt, hogy a hobbijával kapcsolatos dolgokra tudja költeni.
2019. dec. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
23%

Ja, meglepetés... Nincs is annál szebb, amikor kibontod az ajándékot, a szüleid (vagy más) várja nagy szemekkel az örömteli reakciódat, de olyan jelentéktelen szhart kapsz, hogy még csak megjátszani sem tudod az örömöt mert olyan sokként ért a látványa az adott tárgynak. Tehát az örömteli meghitt pillanat hirtelen átvált szomorúságba és bűntudatba.


Tudom, hogy van az a mondás, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát, de ez egy akkora pénz és időpazarlás... A kreatív cuccokkal meg mit kezdjek, főleg ha hasznuk sincsen? Ha egy gyerek adja az teljesen más tészta, de ha ilyet kapsz a haverodtól, akkor mi van? Megpaskolod neki is buksiját? Meg mi a lókakit kezdjek pl. egy hímzett terítővel??



Ha valakit megakarsz lepni, azt ne haszontalan dologgal tedd és főleg nem egy idióta ünnepre fogva. Ott az egész év rá, amikor ugyanis senki sem számítana rá. Ez a valódi meglepetés. Elég szánalmas, hogy egyeseknek csak az ünnepek hozzál össze a családot, vagy épp a szeretetet, egymásra való odafigyelést...


Nincs semmi különleges a karácsonyban, egy fantázia szüleménye. Egyáltalán, mi az értelme? Mit kellene ünnepelni, főleg, ha közöd nincs a vallásokhoz? Ünnepelni azt kéne, ami számodra fontos. Egy eseményt, vagy egy személyt.


Ráadásul nem is beszélve azt a pazarlást, és pusztítást, ami ennek az ünnepnek a nevében történik.



Tehát az legyen a legkisebb bajod, hogy más pénzt ad, egyébként is ez a legmegkímélőbb megoldás. Max egy borítékot használsz fel, és nem használhatatlan csomagoló papírt.

2019. dec. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Utolsó az első bejegyzésemről eszembe jutott mikor apóséktól egyszer karácsonyra egy pár 43as fekete férfi zoknit kaptam,nő vagyok és 39es a lábam.Gondolom fura fejet vághattam mert megkérdezték-nem tetszik?
2019. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
52%
Ha ajándékozok nekem az a fontos, hogy a másik örüljön is neki, legyen az hasznos vagy csak egy szép emlék. Ha csak azért adok valamit, hogy csak adjak, az önzőség, hiszen csak a saját lelkem nyugtatom, hogy na ez is letudva.
2019. dec. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
34%

Magasról teszek a meglepetésre engem csak az "ajándék" hasznossága érdekel.

A 18 éves unokaöcsém új laptopot szeretne, ezért én 20 ezer forintot adok neki karácsonyra. A családban többen adunk pénzt neki. A kisebbeknek a szülőkkel egyeztetve veszek legot, vagy adok ott is pénzt.

2019. dec. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Ha ajándékot ad az ember valakinek (persze most nem pénzre gondolok), akkor mindenképpen úgy illő, hogy becsomagolja. Ha még erre sem veszi a fáradságot, akkor nemigen lehet kedves neki az az ember, akinek adja. Én még a körzeti orvosnőm kis kávé ajándékát is becsomagoltam, és nem csak beletettem egy díszzacskóba. Ha viszont pénzt adsz, azt is át lehet adni úgy, hogy nyitsz egy takarékbetétet, és azt is szépen becsomagolod, teszel rá egy kis ágat, összekötöd vele, tehát meg kell adni a módját mindennek. Attól lesz ünnep az ünnep.
2019. dec. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
85%
@27 Szóval gyártasz egy rakat szemetet a semmiért, mert úgy szokás. Reflexió ötös.
2019. dec. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Kaptam két zoknit, három bugyit meg 5 ezer forintot . Szerinted melyik nyert jobban ? :D
2019. dec. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
2019. dec. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!