Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 25-35 közöttiek: a ti köreitek...

25-35 közöttiek: a ti köreitekben mennyire megy a rivalizálás, méregetés?

Figyelt kérdés

Mennyire méricskélitek magartokat össze a veletek egykorú ismerősökkel, barátokkal? Hogy ki a gazdagabb, sikeresebb, jóképűbb, kinek van szebb barátnője/felesége, kinek van jobb munkája? Nők esetében persze fordítva, kinek van jobb párja, jóképűbb, izmosabb, akármi.

Illetve ti mennyire veszitek észre, hogy ez a korosztály méricskélne, rivalizálna, kinek megy jobban az élete?

Miért van az, hogy ez a korosztály brutálisan magamutogató? Rengeteg az "álgazdag", aki a közösségi médiában nyomatja, hogy elit helyeken eszik, drága márkájú ruhákat hord, drága autót vezet, miközben a legközelibb ismerősei tudják csak róla, hogy alig keres valamennyit?

És ha összetalálkoztok egy ismerősötökkel, ő mennyire hasonlít össze saját magával szerintetek? Mennyire megy a menőzés, kinek jobb az élete, ki utazik többet, szórja a pénzt többet? Milyen ehhez kapcsolódó, érdekes történetetek van esetleg?


2019. dec. 20. 20:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Miért gondolja itt egy néhány ember, hogyha ő és a barátai ilyen sekélyesek, akkor másnak is ilyen az élete? Nem, az én környezetembe nincs ilyen méregetés, nincs mit tudomásul venni
2019. dec. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

#11: Gondolom nekem szólt a kioktatás... Nem tudom miért kell alapvető dolgokat tagadni. Nem sekélyesség egy bizonyos szintig, hogy látod a környezetedben ki hova jutott, mit ért el és méred magad hozzá. Elhelyezed magad a társadalomban, hogy mennyire vagy sikeres, mennyire halad jó tempóban, jó irányba az életed. Ezt mindenki megteszi, akár csak tudat alatt. Különben nem tudná értékelni saját magát sem. Az már megint egy másik szint aki ennek az egésznek betege és akörül forog az élete, hogy másoknak megfeleljen.


#9

2019. dec. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Az, hogy kinek milyen a párja, részemről nem téma. Mindenki magának választ, nem nekem kell, hogy megfeleljen. Én szeretem a páromat és nem mérem őt máshoz. Nem érdekel, hogy más izmosabb, magasabb, dúshajúbb, vagy akármi.

Aki anyagilag nem méricskél, az valamilyen szinten hazudik. Mindenki tisztában van azért nagyjából azzal, hogy az ő keresete jónak, rossznak számít-e a környezetéhez képest, illetve milyen színvonalon él belőle. Ezzel szerintem nincs semmi baj. Azzal van, ha valaki kérkedik vele.

Van megválogatott baráti társaságunk, ahol ez szinte sosem téma. Persze tudjuk ki hol él, mit dolgozik, stb., de nem az anyagi kérdések az elsők és legfontosabbak. Örülünk, ha valaki tovább lép, feljebb lép, új házat vesz, stb. Nem méricskélünk általában.

Aztán van kevésbé megválogatott társaságunk, ilyen a szomszédi társaság. Sok a fiatal a házban, sokszor összejárunk velük, itt azért van olyan páros, akikkel nehezen értjük meg egymást többek között ezért. Az életük minden mozzanatát mintha valakihez igazítanák. Amikor először beléptek a lakásunkba, rögtön kategorizáltak minket, hogy "gazdagék". Aztán elkezdtek felújítani és mindent az orrunk alá dörgöltek. Bezzeg nekik van nagy hűtőjük, nekik van mosogatógépük, nekik nem ilyen főzőlapjuk van, mert ez béna. Én meg igyekszem terelni a témát, mert intelligensebb vagyok annál, mintsem hogy ezekre a megjegyzésekre felüljek. Ezek nem anyagi kérdések... Lehet, hogy azért van nekünk ilyen, mert nekünk ez tetszik és lehet nekik azért nincs valami másunk, mert nincs rá szükségünk. :) Minden mozzanatnál azt érzem, hogy túl akarnak licitálni minket, pedig mi nem ültünk fel a licit vonatra. A mi lakásunk 3 éve ugyanolyan és ilyen is marad, ők pedig mindent, de mindent "jobbra" akarnak megcsinálni. Én ezt nehezen viselem, mert szerintem semmi értelme. Nem ettől lesz egy ember több, vagy kevesebb. De ugyanígy érzem, hogy a női tag pl. hozzám méri magát. Mert szerinte én kimértebb, megfontoltabb, intelligensebb vagyok és nem mellesleg így jobban illenék a párjához. Ezt is hatalmas sületlenségnek tartom és egyáltalán nem is értem hogy jön elő egy ilyen téma. :)

Szóval, ha a menőzés, pénzszórás nem is megy, azért a pici odaszúrások igen. Rólam meg ez lepörög, mert elég jól élünk ahhoz, hogy ne foglalkozzak kicsinyes dolgokkal, ugyanakkor mi ezt tudjuk megfelelő szerénységgel kezelni úgy vélem. Inkább csak az emberi butaságon tudok mérhetetlenül fennakadni.

2019. dec. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Én leszarom. Van saját életem, azzal szoktam foglalkozni.
2019. dec. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
#15: Nem töröltettem semmit... Az a baj, hogy nem érted amit írtam, és nem is akarod érteni. Te be akarod magának bizonyítani, hogy te mindentől és mindenkitől függetlenül tudod értékelni magadat. Ez már önmagában sem lehetséges. Ezen kár vitázni. Egyedül a hasonlítgatás mértéke lehet kérdéses.
2019. dec. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Szerintem is alapvető pszichés szükséglete egy embernek, hogy a társadalomban, illetve a szűkebb környezetében elhelyezze magát egy képzeletbeli ranglétrán. Ez szükséges az ember önismeretéhez, mert a társadalmi elhelyezkedése, státusza is része a személyiségének.


Én személy szerint nagyon erősen érzem és át is élem a folytonos rivalizálást. Bárhova megyünk társaságba, mindenhol az alap téma a "ki mire vitte" és a "kinek milyen sikeres az élete", legyenek azok a beszélgetőpartnerek vagy akár az ő ismerőseik, közös ismerősök, bárki.

2019. dec. 21. 12:28
 17/23 anonim ***** válasza:
De, értem, amit írtál, te nem tudod értelmezni a kérdést és a válaszom. A rivalizálás és az, hogy esetlegesen érdekel, mi van a volt osztálytársaiddal, nekik hogy alakult az életük, nem ugyanaz, hiába is próbálod most ezt belemagyarázni. Míg az első egy undorító szokás, addig az utóbbi teljesen természetes és gyakorlásilag kivethetetlen, hisz úgyis látod a fb-on hogy hogy élnek
2019. dec. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Szerintem a kettő között valahol ott lehet a határvonal, akkor kezd rivalizálássá válni, mikor megjelenik az egyik fél részéről az irigység. Mikor elkezdi az egyik fél azt érezni, hogy az, hogy a másiknak jobban megy, az neki rossz érzéseket okoz. Mikor elkezdi az ember csőrét zavarni, hogy a másiknak több pénze, jobb háza/autója/munkája van.


Az érdekes, hogy tinédzserként csak a lányok közt láttam ezt az irigykedős stílust, a lányok fúrták egymást folyton. Most, felnőttként meg 80%-ban már csak a férfiaknál látom. 30 körüli férfiak másról sem beszélnek már, mint hogy ki hol lakik, mibe akar befektetni, milyen életszínvonalon él... mindenki csak mutogatja, amije van.

2019. dec. 21. 12:31
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"Ez szükséges az ember önismeretéhez, mert a társadalmi elhelyezkedése, státusza is része a személyiségének."


Én pont azóta szarom le a méricskélést, amióta pszichológushoz járok, hogy megismerjem önmagam. Ezt a társadalmi státuszt sem értem. Objektíven sem tudok ilyenről. Mikor megkérdeztem itt, ki számít gazdagnak, mindenki mást mond, mindenkinek más a határ.


Az önismeret szerintem pont az, amikor mások cselekedetei nem befolyásolják azt, ahogyan te látod önmagadat.


Alapból ott van az, hogy nem mindenkinek ugyanattól jó az élete. Nem mindenkinek ugyanaz a nő/férfi tetszik. Nem mindenkinek ugyanaz a "menő".

2019. dec. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

35/N vagyok. Minden baratom es bnom gazdag . A rokonaim is mind gazdagok. A kegtobb ugy nez ki,mint egy csoves es sporol,mintha kismyugdijas lenne.

Aki igazan gazdag,az nem bizonygatja a tenyt. 😎

2019. dec. 24. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!