Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Introvertáltak, nem irigykedte...

Introvertáltak, nem irigykedtek azokra, akik rendszerint társasági életet élnek, szórakoznak, buliznak, hatalmas baráti körük van és igazi menők?

Figyelt kérdés
Introvertáltként annyira lúzernek érzem magam, egyszerűen olyan.. ciki. :/
2020. jan. 20. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Nem.Abszolút nem ciki.
2020. jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak sajnálom, hogy nem extrovertáltnak születtem. Sokkal jobb az élet, ha az ember egy belevaló partyarc, nem egy 4 fal között gubbasztó szerencsétlen, akiket inkább a "geek" dolgok kötnek le (könyvek, játék, sorozat, stb.)..
2020. jan. 20. 20:03
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Annyiban igen, hogy ők több dolgot látnak, tapasztalnak a világból, más tekintetben nem zavar.
2020. jan. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Introvertált nem azt jelenti hogy egésznap otthon döglik életkedv nélkül, barátok és pasi/barátnő nélkül. Akinek nincsenek barátai de vágyik rá..Aki ilyen az nem introvertált hanem valószínüleg önbizalomhiányos, depressziós és vagy vesztes.

Az introvertált szeret egymaga lenni, akkor miért irigykedne azokra akik aktívabb társasági életet élnek? Ettől még teljes az élete csak mondjuk egyéni sportokat végez, olvas, videójátékozik stb..és vannak barátai csak egy tali után ki kell kicsit pihenni a dolgot..

2020. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigykedek.

Régen tényleg félénk voltam, de aztán szembenéztem a szorongásommal, és egyetem alatt belevetettem magam a társasági életbe. Ittam, buliztam, táncoltam, minden héten. A szorongásomat sikeresen leküzdöttem, viszont nem csak ez volt fontos hozadéka, hanem azt is beláttam, hogy engem ez nem köt le, nem szórakoztat különösebben. Például jobban szeretek a nagy zajos tömeg helyett kevés emberrel inspiráló beszélgetést folytatni, józanul. Illetve jó nekem az otthon csöndjében alkotni, olvasni vagy filmezni a szintén introvertált párommal.


De ehhez szerintem kellett, hogy megéljem pár évig a bulizást, és magamtól lássam be, hogy mi való nekem. És már nem szorongásból nem megyek, hanem mert ez a döntésem. Jól érzem magam a bőrömben.

2020. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Akkor miért nem próbálsz barátkozni, nyitni mások felé, eljárni szórakozni, élményeket gyűjteni?

Azért mert bemesélted magadnak, hogy introvertált vagy, és akkor kész, a te sorsod már eldőlt?

Ne legyél már ilyen idétlen! Tegyél a változásért!

2020. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem vagyok irigy, én is megkaphatnám amit ők, ha megerőltetném magam.


szimplán szarul érzem magam.

2020. jan. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem. Ha irigykednék, akkor nem lennék introvertált, hanem csak egy lúzer wannabe-extrovertált, aki viszont fél kimozdulni.

Az introvertált személyiségnek az a lényege, hogy tök oké vagy a magánnyal (is), és kiválóan elfoglalod magad egyedül (is), nem okoz hiányérzetet.

2020. jan. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem. Régen talán egy picit úgy gondoltam, hogy úgy könnyebb az élet hiszen ők vannak többen, vagy legalábbis személyiségükből fakadóan ők a legláthatóbbak, no meg a társadalmunk elég erősen az extrovertáltaknak kedvez vagy rájuk próbál hatni vagy hogy is mondjam, és ez picit összezavart tini koromban. Az sem segített, hogy mindenki erőltette, próbálta éreztetni velem, hogy ez nem normális és próbálták rám húzni, hogy magányos vagyok, beleértve a fateromat is aki viszont a szöges ellentétem és vicces mert inkább hasonlítok az ő bátyjára testalkatilag és személyileg, amit ő valahogy sose vett észre. Sokszor mesélte, hogy kiskorában sose foglalkozott vele, és ez később se változott meg. Csupán azért mert nem illettek össze ő meg ez a mindenkivel jóban akar lenni, olyan nincs, hogy valakivel ne tudna jóba lenni. Ahogy én se tudok vele mit kezdeni egyszerűen... nem ért meg bármennyire is idiótán hangzik ez. Az is idegesít, hogy mindig nekem kellet alkalmazkodnom, hogy nézzek már körül, az emberek nem így élnek és a kedvencem, hogy 'éljek már egy kicsit'. Sose hagyta, hogy én döntsek igazi manipulatív kis szemétláda mindig úgy tett mintha megadta volna a választás lehetőségét de ha nem azt hallotta amit akart akkor leszólta. Mint amikor basszus gitározni meg/vagy dobolni akartam de az nem volt jó mert a basszus gitár az egyszerű, a dob is egy idióta egyszerű hangszer, inkább gitározzak vagy énekeljek, én nem híres akartam lenni az égszerelmére csak zenélni akartam. Megnézett volna egy Les Claypool-t ha már annyira a technikaiságért volt oda eleve a technikaiság nem minden, egyszerű dolgok is lehetnek jók, főleg zenében. De igazából neki nem is ez volt a fontos hanem az, hogy dicsekedhessen velem. Akkor jó voltam amikor valami eredményt értem el. Akkor a mit tudom én ki mit tudom én milyen gyereke nem volt ez meg az. De mindegy ő egy felszínes buta ember aki jól nyomott is hagyott bennem egész kistini, tini, és most a fiatal felnőtt koromra. Képmutató álszent hitvány alak, mások előtt játssza a jófej, gondoskodó, fiatalos apukát és senki (köztük én sem) soha nem értette, hogy hogy lehettem/lehetek depressziós, szorongó amikor jó anyagi hátterű és jó családból vagyok. Ez kicsit megsavanyította bennem az extrovertáltakhoz való viszonyomat mert nem voltak jó tapasztalataim. Középsuliba eljártam bulizni, kipróbáltam ilyen olyan szereket, voltam ilyen meg olyan társaságokban de nem élveztem, max a házibulikat kisebb társasággal de azt is néha-néha nem minden héten. Nem régiben kezdtem rájönni, hogy ez nem az én világom és, hogy csak át lettem verve, hogy ez a norma. És amúgy meg ahogy a nevében is benne van az ilyen emberek kívülről keresik az igazolást, ezért sokszor elég csordaszelleműek is, mellesleg nagyon sokszor félre informáltak mert egymástól veszik át a hülyeséget ahelyett, hogy utána néznének. Na mindegy, vége a gyerekes hisztimnek és világ fájdalom monológnak. Természetesen mint mindig van kivétel, nem minden ilyesfajta ember idióta stb... stb... csak sok volt a rossz tapasztalatom. Lényeg, hogy úgy születtél ahogy, mind a 2-nek vannak előnyei és hátrányai, a hipokrácia meg egy undorító fertő.
2020. jan. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok irigy. Inkabb orulok, ha nem kell senkivel talalkoznom vagy beszelnem. Egyedul a kutyaimmal a legjobb.
2020. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!