Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Amikor 2 ember összeháasodik...

Amikor 2 ember összeháasodik a női fél átveheti a férje vezetéknevét (tegyük fel Vargáné) Na és mi a helyzet a meleg házasságoknál? VARGAFI?

Figyelt kérdés

2020. márc. 9. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, mert Magyarországon nem legális.


Külföldön tudnak egybekelni, de ott eleve nincs ez a - né.

2020. márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És külföldi ország Magyar területein??
2020. márc. 9. 13:40
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hetero házasságoknál is átveheti a férfi a nő nevét, ha már itt tartunk....

Ez csak egy formaság, nem egy kötelező lépés. Plusz nem is létezik Magyarországon meleg házasság. De ha létezne, és valaki át akarná venni a párja nevét a meleg kapcsolatban, akkor gondolom csak simán atvenne a vezetéknevet úgy, ahogy van. Szóval ha Szabó Tibor összehazasodik Varga Ákossal, akkor Varga Tibor lesz belőle.

2020. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Attól, hogy egy terület magyarok lakta még az ottani szabályok ervényesülnek. Mivel itthon nincs melegházasság a né utótag nem opció. Lehet Kovács Pistából, Varga Pista vagy Varga Kovács Pista
2020. márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Hej Vargáné káposztát főz, az agyába ütött a gőz...
2020. márc. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Én meleg vagyok, ráadásul lélekben többnyire "lány". És mikor nagyon szerelmes voltam egy fiúba, akkor sokszor álmodoztam róla, hogy milyen lenne, ha "feleségül" venne, és felvehetném a nevét, de nem szerettem volna -né lenni, mert nem vagyok nő, még akkor sem, ha lélekben igen. Kötőjellel vettem volna fel a születési vezetéknevem elé, vagy esetleg elhagyva azt, annak a helyére.
2020. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Ma már a nök a legtöbb esetben nem valaminé nevet vesznek fel, hanem csak a férj vezetéknevét, -né toldalék nélkül.

Emellett a férfiak us felvehetik a feleség vezetéknevét már igen régen, mindenfßele -fi nélkül.

A melegeknél meg - elteknitve attól, hogy MO-on nem lehetséges a házasságkötés az esetüekben - vagy felveszik egymás nevét, vagy megtartják a sajátjukat, esetlet kettö nevet választanak közösen, szóval ez semmiféle bonyodalmat nem okoz.

2020. márc. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
#6 vagyok, és egyébként az a szép az egészben, hogy ha mondjuk melegként jelképesen, nem hivatalosan összeházasodsz a szerelmeddel, szerintem akár fel is veheted a nevét hivatalosan is - csak nem szabad a névváltoztatási kérelem valódi okát a hivatal orrára kötni, mert akkor biztosan nem engedélyeznék.
2020. márc. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
...Ja, és ezzel nem azt mondom, hogy félre kell vezetni a hivatalt, csak azt, hogy mondjuk azt mondod indoklásként, hogy egy fontos személy iránti tiszteletből szeretnéd felvenni a nevet. Nem hazugság.
2020. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5 évente megváltoztathatod a neved, csak fizetni kell érte:

[link]

2020. márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!