Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Már megint az idősekkel van a...

Már megint az idősekkel van a baj?

Figyelt kérdés

Az imént jöttem haza a városból busszal. Na mit láttam?


Tök üres utcák, alig pár lézengő ember, néhány kocsi, de a busz tele öregekkel. Az utasok 95%-a nyugdíjas volt. Mentek misére. Nem értem.


Pontosan tudják, hogy legjobb lenne most otthon maradni. Pontosan tudják, hogy ők a legveszélyeztetettebb korosztály. Némelyiken még arcmaszk is volt.


Miért csinálják ezt? Miért van az, hogy már megint az öreggekel van a baj?


2020. márc. 15. 09:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
19%

A gyerekek nem fertőződnek, és nem hiszem hogy akkora probléma lenne hogy örülnek hogy mostantól végre úgy csinálunk mintha nem a 90es években zajlana az oktatás :D Ez előrelépés!


A mise egy lelkiismereti dolog, a vallás meg felülírja az életösztönt, hisz a hitük szerint az az örökké való életednek lesz, ez meg elmúlik. De bakker te is kint voltál :D miről beszélünk?

2020. márc. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

Felmenoik?

Az en nagymamam 1927-ben szuletett, atelte a masodik vilaghaborut, 56-ot stb,

en ennek ellenere sokkal elhetetlenebb vagyok.

Az osok nem szamitanak.

2020. márc. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

#11


"A mise egy lelkiismereti dolog, a vallás meg felülírja az életösztönt, hisz a hitük szerint az az örökké való életednek lesz, ez meg elmúlik. De bakker te is kint voltál :D miről beszélünk?"


A TV-ben is van mise. Imádkozni otthon is lehet.

2020. márc. 15. 12:05
 14/22 anonim ***** válasza:
41%

Én amúgy egyetértek picit a kérdezővel, nem tudom miért ugrottatok ennyire neki. Bár ezen az oldalon szokás mindig a kérdezőt bsztatni :D

Saját nagyanyámmal is sikerült összevesznem hogy ugyan maradjon már picit a fenekén otthon, vagy legalábbis értelmetlen okokkal ne induljon útnak. Mintha direkt keresnék a bajt, komolyan.

De igen, nem csak az idősekkel van baj, sajnos nagyon sokan nem veszik komolyan ezt az egészet, és itt most nem arra gondolok, hogy fel kell vásárolni minden szrt és pánikolni kell, hanem csak egyszerűen nem bulikázni a fiataloknak, nem járkálni misére az időseknek, és a felnőtteknek is ha lehet, otthon kéne ülni kicsit a sggükön. Képtelenek rá az emberek. Akkor is, ha amúgy megoldható lenne, de persze tudom, van hogy nincs más lehetősége, de nem is róluk beszélek, hanem azokról akik megtehetnék hogy otthon maradjanak, mégis járkálnak, veszélyeztetve ezzel magukat és környezetüket is.

2020. márc. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
41%
Más a te problémád! Egyszerűen csak zsigerből gyűlölöd valamiért az idős embereket. Más oka nem lehet annak, hogy képes vagy ilyen műbalhé "kérdéssel" vergődni. Nem is érdekel, hogy miért gyűlölöd ezeket az embereket, - ha szerencséd lesz, majd téged is fognak sokan gyűlölni, amikor megéled a társadalmi szerepcsere eme téged érintő szakaszát.
2020. márc. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
43%

Tegnap egy fiatal társaságban beszélgettünk a vírusról és arról, hogy kinek a munkahelyén mivel járt ez. Az egyikőjük teli arccal visszakérdezett, hogy most őszintén? Ha valaki csak kicsit beteg, szólna a munkahelyén, hogy baj van? Szerintem igen, ez a természetes a jelenlegi helyzetben és egyébként is. Erre még neki állt feljebb, hogy dehát ha ő táppénzre megy, akkor 20-30 ezer forintja kiesik és annak a pénznek van jobb helye is.

Számomra ez sokkal riasztóbb kép, mint amit leírtál. A hétköznapokban is alapnak tartom, hogy betegen az ember ne menjen dolgozni, ne fertőzzön össze másokat is. Ilyenkor pláne oda kéne figyelni erre és nem sz*ros 20-30 ezer forinton sz*rrágóskodni, már bocsánat.

Utálom ezt az önző hozzáállást. Nekem legyen több, a többiek le vannak tojva.

Azokkal az idősekkel van baj, akik nem fogják fel, hogy a saját életüket kockáztatják és ezzel sok szerettük életét keserítik meg. Én megmondtam a nagymamámnak, hogy nem szeretnék az a személy lenni, aki várja majd az orvosi döntést, hogy kinek van nagyobb szüksége a lélegeztető gépre. Az én szerettemnek, vagy másénak. Maradjon otthon szépen a hátsóján és ha kell valami, szóljon, ha menne valahova, szintén beszéljünk előtte. Bírja ki ezt a pár hónapot.

2020. márc. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

#16


"Egyszerűen csak zsigerből gyűlölöd valamiért az idős embereket."


Nem. Arról van szó, hogy nekünk a otthon és az iskolában megtanították, hogy az időseket tisztelni kell, meg hogy hallgassunk rájuk, mert ők sokmindent megéltek...

És erre azt látom, hogy néha olyan orbitális hülyeségeket, hogy én a 31 évemmel fogom a fejemet, mégis hogy lehet ilyen hülyeséget csinálni. És ez már nem az első alkalom.


Nagyon remélem, hamarosan olyan kormány érkezik, amelyik bevállalja a nyugdíjasok utazási kedvezményének eltörlését, már ideje lenne!

2020. márc. 15. 19:43
 18/22 anonim ***** válasza:
37%

#21

Na en emiatt felek a virustol. Az ilyen hozzaszolasok csak a kezdete a fasizmusnak. Vonjuk meg az utazasi kedvezmenyeket az idosektol. Nem szamit, hogy igen kemenyen megdolgoztak erte.


Az emberek idiotak, kortol fuggetlenul. Eleg egy pici szikra es kitor majd az anarchia, a fosztogatas stb

Mint amikor 2011-ben Angliaban a rendorseg lelott egy fekat, es par nap alatt az egesz orszagra kiterjedt az anarchia, fosztogatas, gyujtogatas.

2020. márc. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
34%
Sose öregedj meg!
2020. márc. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

#18


Te hülye vagy? Tudod te, mi az a fasizmus? :D

Szerintem fogalmad sincs róla, különben nem írnál ilyet.

2020. márc. 16. 14:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!