Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A szociális fóbiás, szorongó...

A szociális fóbiás, szorongó vagy kiközösített emberek miért hívják magukat introvertáltnak?

Figyelt kérdés

Tipikusan azokra gondolok, akik akaratuk ellenére kimaradtak az extrovertált bulikból és a nagy társasági életből, mert nem tudtak beilleszkedni vagy túl félénkek voltak ahhoz, hogy egy ilyen közösség felfigyeljen rájuk és érdekesnek tartsa őket, ezért folyamatosan kárörvendenek az extrovertáltakon, miközben magukat introvertáltnak hívják.


Holott egy igazi introvertált inkább örül, hogy kimarad az ilyesmiből és nem érdekli a nyüzsi annyira sem, hogy rosszat kívánjon a nyitottabb, bulizósabb embereknek.


Miért kell magukat egészségesnek mondani, miért nem kezdenek inkább valamit azzal, hogy befogadja őket az a közeg, ahova a szívük mélyén nagyon is akarnak tartozni, különben nem fájna nekik, hogy ők úgy érzik jól magukat?


2020. ápr. 4. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Pontosan emiatt leptem ki az introvertalt övezet nevű Facebook csoportból

Teljesen jól megfogalmaztad

2020. ápr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Én pl szorongó vagyok, ÉS introvertált. Nem kívánok rosszat senkinek, felőlem mindenki járjon olyan programokra, ahol jól érzi magát, én pl nem érzem jól magam bulikban vagy hasonló tömeges programokon. Ennek ellenére én is szeretnék barátokat, normális emberi kapcsolatokat, amit megnehezít a szorongás és emiatt nem tudom mindig élvezni az egyedüllétet.
2020. ápr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Azért mert ha már exo csoportban nem tudnak a kezeletlen szorongásaik miatt bejutni ezért a könnyebb introvertált csoportba "illeszkednek" be.

Azért kárörvendőek és sokszor rosszindulatúak mert így vetítik ki a szorongásaikat.


Ez azért is szomorú mert egyre több ilyen ember van és szinte az internetes csoportok 80 százaléka belőlük tevődik össze.

Így az "átlag ember" azt hiszi hogy minden introvertált ember ilyen.


Én is kiléptem a fentebb említett facebook csoportból.

2020. ápr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Esetleg lenne kedved beszélgetni?
2020. ápr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert ezt szokták meg, ezen nem akarnak változtatni.
2020. ápr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 3 Vagyok.

Értsétek meg hogy az introvertált nem azt jelenti hogy "emberiszonyom van utálok mindenkit csak otthon akarok lenni".

Nem!

Az introvertált szeret bizonyos emberek körében lenni korlátozott számban.

Ezekkel az emberekkel akár programokat is szervezhet nem kell feltétlenül kvázi elzárkózni a világ elől.

De tud örülni az otthon töltött napoknak is...sőt időnként ez feltölti őket energiával.


Fogadni merném hogy pár szocfóbiás pontozgat le.

2020. ápr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek. Az introvertáltaknak is vannak barátaik/párjuk, eljárnak helyekre, csak őket az otthon töltött idő jobban feltölti és nem feltétlenül akarnak a figyelem középpontjában lenni.

De a beteges depressziósok, szoc fóbiások stb teljesen kisajátították ezt a jelzőt, holott ők szívesen lennének extrovertáltak, ha valakit érdekelnének. Persze nyilván van olyan, hogy együtt jár a depresszió/szorongás stb az introvertáltsággal, de ettől még NEM lesz egyenlő a két fogalom.

2020. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!