Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért hamisak az emberi...

Miért hamisak az emberi kapcsolatok a magyarok közt?

Figyelt kérdés

Külföldön éltem az elmúlt 10 évben de fél éve elfogadtam egy álláslehetőséget és visszaköltöztem Budapestre.

Az eltelt időben megpróbáltam felkutatni a régi barátaim és ismerősöket. Néhány csajjal elkezdtünk újra barátkozni és összejárni míg nem volt ez a covid, de a lelkesedésem hamar megtorpant.

Úgy érzem mintha irigyelnének, akármikor is szóba kerülnek személyes élmények és tapasztalatok és megosztom velük az enyéim, számukra olyan mintha elérhetetlen lenne és nem is szeretnek erről hallani. Egy teljesen beszűkült világképet közvetítenek és ebbe az én személyiségem mintha nem illene bele. Nem tehetek arról hogy olyan dolgaim vannak amelyek számukra megfizethetetlen ezért sznob libának tartanak. Hiába ismerjük egymást legalább húsz éve annyira különbözőek vagyunk hogy nincs ami összekapcsoljon. Miközben megpróbálnak felvágni hazugságokkal. Roppant zavaró mindez. Sok embert nem ismerek és sajnos megszűntek a baráti társasági kapcsolataim. Ahogy észrevettem a nagyon gazdagok élnek úgy mint Franciaországban a középosztálybeliek.


2020. ápr. 29. 12:45
 1/10 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
28%

Mert a magyarok javának xar az élete (amiről amúgy ők tehetnek). És beléjük is nevelik ezt a mentalitást.

Én ezért nem igazán keveredem baráti viszonyban az ilyen pronyókkal, ezért beszélgetek csak szintén gazdag, tehetős emberekkel. Előttük legalább nem kell eltitkolni, hogy hol voltál nyaralni, és lehet beszélgetni a befektetési stratégiákról is akár. Sokkal kellemesebb, őszintébb társaságok, jobb barátok ők maguk. Tudod, suba a subához...

2020. ápr. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

A te hazatérésed során szerzett tapasztalatodból, azok alapján, amit leírtál, még nem kellene a magyarokra következtetéseket levonni.

Nekem az jön le az általad leírtakból, hogy tényleg próbálsz az anyagi résszel felvágni, és föléjük kerekedni, ők pedig csak hazugságokkal tudják tartani a szintet.

2020. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Ha ez feltűnt, akkor talán empatikusabban kéne viselkedni. Neked feltűnt H így viselkednek, ergo neked kell disztingvalnod a megnyilvanulasaiddal. Akármennyire is hihetetlen, de a francia középosztály egy széles réteg, Magyarországon ezt a réteget, ami egyébként egy ország motorja, kezdik leépíteni, illetve már leépítették.

Ha már nyugaton voltál, akkor szorulhatott volna beléd ott egy kis szociális érzékenység. Ezt mind jó tanacskent írom.

Nekem szerencsém van, mert sok helyen jártam már a vilagban és zömében olyanok, az ismerőseim, akiknek a szociális helyzete az enyemmel egyenlő. Akirol tudom, hogy nem engedheti meg magának, azzal nem beszélek ilyenről, mert tudom, hogy a társadalmi rétegek között Magyarországon nagyon nehéz az átjárás. Alapjáraton a magyar társadalmi helyzetre az anomia jellemző, tisztában vagyok vele - gondolom te is -, így nem öntök fölöslegesen olajat a tűzre.

Ha szeretnéd megérteni a szociologiai mechanizmusokat, akkor Durkheim, Cohen írásait olvasgasd, de van rengeteg koponya, akiktől tanulhatsz.


Én úgy gondolom, hogy mielőtt itelkezek egy csoportról, először megpróbál megérteni oket. Te is tégy így, és nyugodtabb lesz az életed.

2020. ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Eddig feléjük sem néztél évekig, most hirtelen újra megjelensz, mit vársz?
2020. ápr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

10 évig feléjük se nézel, hirtelen egyedül maradsz ezért elkezded őket megkeresni, és még van pofád hamis kapcsolatokról beszélni? Nem vagy semmi :D

Barátkozz új emberekkel, olyanokkal, akikkel van kapcsolódási pontod, őket meg hagyd békén.

2020. ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Az a pár mondat a kérdésedben fullosan a saját fényezésedről meg a pénzről szól. Érted a problémát te magad is, és most felteszel egy ilyen álértetlenkedő kérdést, ami egyébként pont olyan "önreklám", amit nyilván élőben is gyakran elkövetsz a hamisnak gondolt kapcsolataidban. Szerintem pedig egy kapcsolat nem attól lesz hamis, hogy felszínes, ellenkezőleg: attól éppen, hogy semmilyen se lesz, merthogy nem tud erőssé kovácsolódni. Ha mégsem találod meg magadban a hibát, az sem baj, vedd körül magad olyan emberekkel, akik hasonlóak hozzád, akiknek pl az anyagiakra épülnek az emberi kapcsolataik. Ekkor jössz rá igazán, hogy nem a "magyarság" az oka a hamis kapcsolatoknak.
2020. ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Egyaltalan nem hamisak magyarok kozt a kapcsolatok. Es max annyira vannak itt is erdek kapcsolatok mint barhol mashol a nyugati vilagban. Ha csak nem egy buddhista kolostorbol nem jossz, nem is ertem mi a francrol beszelsz. Maximum magadnak beszeled meg hogy a magyarok biztos ilyenek a kulfoldiek meg szentek. A nagy loturot! :D ezzel azert szerintem te is pontosan tisztaban vagy. Max azzal nem hogy altalaban “azt latod meg, amit akarsz”. Nembaj majd egyszer ez a tantusz is leesik ha eleg nyitott vagy es oszinte onmagadhoz. ;)
2020. ápr. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

a magyarok többsége eléggé neveletlen, beszűkült gondolkodású a külföldiekhez képest, ezt én is észrevettem- a magyarok zöme egy felvágós gyerek szintjén van kb.


gondolom, a múlt, a csapnivaló oktatás, normális nevelés hiába okozza. egy dologban viszont verhetetlenek a magyarok (ahogy a válaszokból is látható): magyarázkodásban, pszichoblablával körített mellébeszélésben.

2020. máj. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, én sem kezdek egyből jópofizni valakivel, akiről 10 éve nem tudok semmit, és egyszer csak megjelenik, hogy hazaköltözött külföldről. A 21. században élünk, ott az internet már évek óta, van külföldre került rokonom, ismerősöm, volt osztálytársam, van, akivel online tartjuk valamennyire a kapcsolatot, tudunk, mi van a másikkal, aki akarja, a világ másik feléről is meg tudja keresni a másikat és tartani a kapcsolatot.
2020. máj. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
jav.: "tudunk egymásról, tudjuk, mi van a másikkal, aki akarja, a világ másik feléről is meg tudja keresni a másikat és tartani a kapcsolatot."
2020. máj. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!