Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek is igazságtalan,...

Szerintetek is igazságtalan, hogy mondjuk 40 éves kor után az élet sokkal kevésbé élvezhető?

Figyelt kérdés
Kb az életed első felében egészséges vagy, bulizhatsz amennyit akarsz, irigykednek rád hogy fiatal vagy, sokkal szabadabb stb. Utána ha családod lesz, gyerekeid esetleg, az élet lelassul, sokkal kevésbé lesz pörgős, megromlik az egészséged és csak vágyakozol vissza az időbe, hogy bárcsak megint fiatal lehetnék...

2020. máj. 2. 21:44
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
83%

"40 éves kor után az élet sokkal kevésbé élvezhető?"


Aki az első 40 évét is siránkozással, önsajnálattal és semmittevéssel töltötte, annak nyilván nem lesz élvezhető a hátralévő élete sem.


Akinek viszont odafigyelt végig az egészségére, továbbá céljai voltak, vannak és lesznek is és meg is valósítja ezeket az észre sem veszi az eltelt 40 évet, hiszen még csak most jön a java.

Mostanra érett be a gyümölcse a sok tanulásnak, már meg van mindene anyagilag és szinte bármit megengedhet magának.


Más jellegűek a "gondok".

Pl. nem az a gond, hogy megvegyen az ember egy autót, hanem az a "gond", hogy milyen legyen a színe, felszereltsége?

Nem az a gond, hogy el tudunk-e menni nyaralni, hanem az a "gond", hogy hol nem jártunk még?

Stb..stb...


Aki meg azt hiszi, hogy ha valaki betölti a 40-et az egyből lerokkan és már a hamut is mamunak mondja, az marhául el van tájolva.


Itt van példának pár közismert 50 év feletti "vénember":

[link]

2020. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó!


Pénzzel nem lehet megvenni mindent.

Tipikus fogyasztói társadalom birkája az,aki ezt gondolja.


Attól,mert egy 50 éves sugar daddy 25-nek hiszi magát,és van pénze,attól még 50 éves lesz,és bizony sok olyan dolgot nem fog tudni megélni már,amit mondjuk fiatalon kihagyott,mert tepert,hogy pénze legyen.


Persze,ha figyeltél magadra,akkor jobbak a kilátásaid,mint egy átlagos 40 felettinek,de 20 éves akkor sem leszel.


Sok embernek pedig lehetősége sincs arra a szintre kerülni,amiről te beszélsz,így nekik tényleg a fiatalság a legjobb dolog az életükben.


Mutass nekem egy olyan sikeres 40 felettit,vagy idősebbet,aki jól is néz ki,pénze is van,és nem előnyökkel indult az életben,hanem mondjuk egy zsákfaluból indult,sokgyerekes családból származik,ahol esetleg árván maradt,vagy félárván vagy alkeszek voltak a szülei.

Mert én egy ilyet sem ismerek.

2020. máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
96%
21. Ezt én sem értem, felhozod a magyar 1%-ot, akinek nem az a gond, hogy 40 évesen van e lakása, hanem az hogy 10 vagy 20 szobás, vagy milyen színű legyen a Lexusa. De ez a legritkább. Vegyünk egy átlag 150-260 nettóval rendelkező magyart, mert ebben a szegmensbe esik bele 70%, akkor mindjárt árnyaltabb a kép. Plusz ne hozzuk fel a milliárdokat kereső, arcukat sokszor felvarrató, feltöltető sztárokat. Komolyan mondom a gyk olyanok gyűjtőhelye, akik nem a valóságban élnek. Tisztelet a kivételnek.
2020. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%

A két utolsó lúzertől azért már ne nekem kelljen elnézést kérnem, mert vittem valamire és még 40 felett sem vagyok egy lerokkant nyugdíjas.


Arról az apróságról már nem is beszélve, hogy itt mindenki állandóan milliós fizetéseket szokott írni alapból...

Na csááá!

2020. máj. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
90%
Nekem 40 éves koromig is egy nehéz menet lesz, szóval utána már nehezen lesz rosszabb, ahhoz egy atomkatasztrófa kéne... :D
2020. máj. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
51%

Huszevesen depresszios voltam, faradt, szociofobias, es sikerult titokban tartanom a szepsegem.

Most ha az olvasoszemuveg betegsegnek szamit, hat igen, ja, meg az oszules, hat ketsegtelen.

Amiota a ferjem nyugdijba ment, minden nap hegyet maszunk, es ha eppen nincs Covid, akkor buli, stadion rock koncertekre kovetjuk a kedvenceinket Europaban.

Satobbi, satobbi, satobbi.

Igazabol minden rendben, csak az ember nem szereti, hogy egyszer meghal.

2020. máj. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%
.
2020. jún. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
36%

Huszevesen depresszios voltam, faradt, szociofobias, es sikerult titokban tartanom a szepsegem.


Most ha az olvasoszemuveg betegsegnek szamit, hat igen, ja, meg az oszules, hat ketsegtelen.


Amiota a ferjem nyugdijba ment, minden nap hegyet maszunk, es ha eppen nincs Covid, akkor buli, stadion rock koncertekre kovetjuk a kedvenceinket Europaban.


Satobbi, satobbi, satobbi.


Igazabol minden rendben, csak az ember nem szereti, hogy egyszer meghal.


Eliteli a tarsadalom ha valaki 40 felett ugy el mint egy 20 eves

2020. jún. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Nezd kerdezo mindenki el fogja érni ezt a kort szerencsés esetben sőt az 50et 60at 90et is ha minden jól megy. Az idő fogaskereke megállíthatatlan senki nem marad fiatal. Minden kornak meg van a maga szepsege elonye. Fontos h az első 40 évét hogy élte meg valaki. Nagyon sok múlik a folytatason mert az elet nagyon hamar betudja darálni az embert. Egészséges esetben egy 40 év körüli ember ereje teljében van szinte mindent elért amit akart tapasztalat, tudás van mögötte az élet minden alapvető területén így kiemelkedően tud teljesíteni a szakmájában a családi életében s minden masban az ember ebben a korban teljesedik ki igazán. Rengeteg jó dolog történik az emberekkel 40- es éveik környékén ha addig okosan éltek s tudtak parancsolni maguknak időben életmód tekintetében. Huszonévesen az emberek többsége úgy él h habzsolja az életet szó szerint ez rendjén is lenne ha sokan nem élnének vissza a szervezetük tűrőképességével a végtelen éjszakai bulizasok, ivászatok napi 2 3 doboz cigi, drogozas kevés alvás egyszóval egészségtelen eletmod 20 es 30 kozott még nem látszik vannak akik ennek fényében tovabbmennek mert még mindig bírom címszóval es ott lesz 35- 40 evesen aki a saját öreganyjara vagy öregapjára hasonlít. Annak persze h a 40 gáz de aki egészséges határok között élte ki a fiatalságát, annak áldás a 40 év mert csak jobb lesz évről évre, ahogy a jó bor.🙂
2020. dec. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
67%

Személy szerint 40 éves koromra értem be:

- 3 diploma

- 4 nyelv elsajátítása

- 5 országban való munkavégzés (kezdetben kétkezi, végül vezetői pozíciók)

- Élettapasztalat, gyakorlati tudás, nemzetközi szemlélet

- Rengeteg tanulás, küzdés, munka


A bulis korszak teljesen kimaradt, de egy stabil szakmai pályát befutottam és 40 évesen kezdtem el ÉLVEZNI a befektetett energia gyümölcsét:

- Könnyű elhelyezkedés, nemzetközi kapcsolatok

- Megfelelő egzisztencia, ami kényelmet ad

- Lehetőség a következő generáció szemléletének formálására


Ami most kezdődik:

- Gyermekvállalás

- Az aktív idő nagyobb hányadát a családra fordítani

- Az idősödő szülőkkel való értékadó időtöltés


Sokan írták már - élvezhető a 40 feletti időszak, attól függően, hogyan használtad fel a korábbi éveket és milyen lehetőségeket ragadtál meg. Én egy hátizsákkal, egy érettségivel és egy kis angollal kezdtem 18 évesen - kemény időszak után 40-re értem el azt, hogy élvezetes, kényelmes életem legyen.


Szóval: Van élvezetes élet 40 felett is. :)

2020. dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!