Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, hogy újra meg...

Mit tegyek, hogy újra meg tudjak nyílni, és önmagam lehessek?

Figyelt kérdés

Nehéz ezt érthetően megfogalmazni, de megpróbálom.

A baj az, hogy életem tizenhat évéből tizenötben zárkózott és magambaforduló voltam. Tudom, tudom. Ennek sok lelki oka lehet.

Ez viszont más. Amikor üzengetek valakivel, teljesen önmagam tudom adni. De amikor ott állok és valóban beszélnem kell, elkezdem szégyellni magam mindenért amit kimondok. Akkor is, ha az jó dolog.

De azt hiszem, valami fura gond lehet velem, mert tudom, hogy szemtől szemben is tudok nyitott és bátor is lenni. Igazából csak tavaly voltam az, de akkor sokkal több dolog történt velem, mint egész azelőtti életemben összesen. Aztán amint "visszaváltoztam", elvesztettem mindent, amit akkor megkaptam.

Már azon is gondolkodtam, hogy mi van, ha genetikai okok miatt lettem ilyen elcseszett. Az apám is antiszociális hajlamú, legtöbbször még a saját családjával se akar beszélgetni.

Én viszont tudom, hogy tudok másmilyen lenni. Beszélgetek a családtagjaimmal és van pár igaz barátom is, akik előtt nem vagyok zárkózott.

Amint viszont rajtuk kívül valakivel kell beszélnem, teljesen megváltozok.

De én nem akarok ilyen lenni, mert a tavaly történtek miatt már tudom mit hagyok ki.

Újra olyan szeretnék lenni, mint tavaly voltam. Aki most vagyok, az nem én vagyok.

Valaki aki hasonló helyzetben van/volt? Tudom hogy tizenhat évesen az ember néha még szégyelli önmagát adni, de az én helyzetem szerintem komplikáltabb, mert senki mást nem ismerek, aki ennyire szégyellné azt, aki. És beleőrülök minden egyes elszalasztott pillanatba.



2020. máj. 6. 22:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hülyén hangzik, de ez egy nagyon jó motiváció a "kitörésre", hogy elszalasztod a jó pillanatokat.


Én az életem első 7-8 évét nyitottan éltem, tipikus gyerek voltam akinek sok barátja volt, gátlástalan voltam, minden hülyeségbe benne voltam. Jött egy törés (most mindegy, hogy mi volt az), és utána olyan 18-19 éves koromig bezárkózott voltam, féltem a hétköznapi dolgoktól, nem tudtam megnyilvánulni idegenek előtt, csak a barátok előtt.


Azonban rájöttem, hogy mennyi jó dolgot elszalasztottam, mennyi jó pillanatot, embert, lehetőséget emiatt a hülyeség miatt. Irigykedtem a "normális" emberekre, és én is meg akartam változni.

Szépen lassan felépítettem a nyitott egyéniségemet, és 1-2 év alatt sikerült nyitottnak lennem, aki már élvezi azt, ha idegen emberrel kell beszélnie, idegen dolgokba kell belevágnia, megcsinálnia stb.


Gondolj arra, hogy te is felnézel azokra az emberekre akik MERNEK nyitottak lenni, mernek kezdeményezni és beszélni, irányítani. Más is ugyanígy felnézne rád, ha te is képes lennél ezekre, és milyen jó érzés az, mikor valaki elismerően tekint rád, hogy na ez egy bevállalós ember, van egyénisége és határozott kisugárzása.


Rögös az út idáig, de hidd el, megéri. Sokkal felszabadultabb az ember, és sokkal nyitottabb a világ így.

2020. máj. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!