Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ennyire anyagias a...

Miért ennyire anyagias a legtöbb ember?

Figyelt kérdés

Mikor megtudják hogy gazdag vagyok, megrökönyödnek, hogy akkor miért nem "adok magamra" jobban.

Nem járok Armaniban és Gucciban, mivel ugyan azt vagy még jobb minőségű ruhát megkapok az áruk töredékéért is. Nincs luxuslakásom, mivel kis házban is vidáman elvagyok egyedül pici kerttel, csak macerás lenne nagy villát rendben tartani. Szerintem a sportautó is butaság azért hogy csak nézegessem, ha ritkán járok el valahova, akkor is betartva a sebességkorlátozást. Amúgy is a tömegközlekedést praktikusabbnak tartom. Nem iszok 100 ezres whiskyket, csak mert telik rá, ha nekem az 5-6 ezres is ízlik és nem érzek különbséget.

És sorolhatnám még.

Tényleg szükségesek ezek a státuszszimbólumok?

Nem vagyok zsugori, nem spórolok ész nélkül, (sőt, rengeteget adakozok különböző alapítványoknak és rászorulóknak), de feleslegesen nem is szórom a pénzt.

Szörnyen zavar hogy minden haver mikor megtudja hogy jól megy sorom, nagyon megváltozik, nem érdekli őket onnantól hogy ki vagyok, csak az hogy hogyan tudnának lehúzni. Hirtelen sokkal szorosabb barátságot akarnak vagy irigyek lesznek és elmondanak mindennek csak mert huszonévesen kis üzleti érzékkel többre vittem mint ők évtizedek kemény munkájával.


Minden lány akivel kezd alakulni valami, ahogy megtudják hogy gazdag vagyok, hirtelen aranyásó lesz és elvárja hogy elhalmozzam minden jóval. Amit meg is tennék magamtól is, de mivel átvált követelőzésbe a dolog, illetve már nem magamért szeret, részemről gyakran vége is a dolognak.


Már ott tartok hogy sokszor direkt hallgatom el a vállalkozásomat, vagy tagadom le ha kérdeznek róla, annyira vágyok arra hogy az emberek magamért szeressenek.



2020. máj. 25. 07:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Van aki nem elég érett a pénzhez. Szerintem teljesen érthető, hogy nem jársz Gucciban, baromi ronda cuccaik vannak.
2020. máj. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hozzàd hasonlokkal baràtkozz inkabb.

Tesom is gazdag, mégsem akarja senki lehuzni mert a környezetènek is megvan mindene. Eleve olyan körökben is forog, szoval keresve sem talàl màs tipusu embereket.

A pàrjait pedig ö vàlasztja meg.

2020. máj. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az igazi gazdagok nem járnak tetőtől talpig gucciban, armaniban, mert tudják a pénzt kezelni és nem ilyen fszságokra költenek, inkább fektetnek saját magukba. Sajnálom, hogy ilyen rossz környezeted van és nem tudják felfogni.
2020. máj. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az embertársaid pont azért szegények, mert ha lenne egy kis pénzük, már ilyen baromságokra költenék.

Gazdálkodj okosan!

2020. máj. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Bárcsak a legtöbb pökhendi gazdag tanulna Tőled!
2020. máj. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
63%
Huszonévesen az évtized hogyan kerül többesszámba és milyen szektorban indított vállalkozással lehet így befutni?
2020. máj. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves hatos, kicsit félreérthetően fogalmaztam. Arra gondoltam hogy sok idősebb ember, 25-30 év kemény munkával a háta mögött panaszkodik hogy neki nincs ennyi pénze mint nekem. Amiről ugye abszolút nem tehetek, viszont nagyon becsülöm és tisztelem az ilyen embereket is, mert nagy szükség van a kétkezi munkásokra is, édesapám is egy gyárban gürizett egész életében havi 130-140 ezerért ami nem csak az én keresetem nyolcada majdnem, de az átlag magyar fizetéshez képest is kevés, hát még EU-s viszonylatban sajnos.


Persze, szívesen megosztom bárkivel a sikerem kulcsát, mielőtt azt gondolja valaki hogy pénzt nyomtatok a pincében vagy embercsempész vagyok! 19 évesen friss egyetemistaként gazdász szakon rájöttem hogy bizonyos termékeknek irreálisan magas az árrése és elkezdtem nagyban foglalkozni velük, illetve parnereket keresni kezdeti tőkéhez a gyártáshoz, nyersanyagbeszerzéshez és kiskereskedelmi értékesítéshez. Csak hogy egy példát mondjak: 10ml elektromos cigaretta folyadék 1200-1300 forint felett van. Ha valaki magának keveri alapléből és aromából,akkor ennyiből 30ml is kijöhet. Viszont ha te magad gyártod az alaplevet is, ami 2 alapanyagból áll, és nagy tételben veszed, ráadásul gyógyszertári tisztaságút (ami a bolti minőségnél is jobb) akkor 1 liter is kijöhet belőle. Az adók és bizonyos költségek (amik elég minimálisak,mivel árához képest kis tömegű, egyszerű és gyors a gyártási folyamat) levonása előtt ez 100-szoros haszon! És rengeteg termék van még ami hasonló hasznot képes generálni, nem a megszokott 20-30%-osat.

2020. máj. 25. 10:19
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Aha... :D

Itt van a >19 évesen már befutott vezérigazgató< kategóriájú gyakoris. :D

2020. máj. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne mond el az elején,ha valakivel ismerkednél.Szerintem nem attól ad magára,hogy gucciba jár,vagy ilyesmi.Amúgy hol találtál parnereket kezdeti tőkéhez a gyártáshoz?
2020. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem kell elhinni amit leírtam (pont ezt a fajta keserű irigységet nem bírom már) viszont semmi okom hazudni mivel akkor az egész kérdést felesleges volt feltenni. (Az orvosának se hazudik az ember, csak csökkenti a jó diagnózis felállításának esélyét vele) Direkt ezért írtam egy példát (és olyan területen élőknek ahol él még ez a piaci rés, egy remek tippet) a laikusoknak hogy igenis 6-8 év is elég ha van egy jó ötlete az embernek. Sok hasonló magyar startup cég van.

Aki viszont értelmes választ tud írni, az kommenteljen csak ezentúl légyszíves.



Ketten alapítottuk a vállalkozást, 50-50% kezdeti tőkével, de a társamnál van az 51% mivel az ügyvéd apja ingyen intézi a jogi ügyeket, az engedélyeket, adózást meg egyéb papírokat. A kezdeti tőke negyede saját spórolt pénz volt, negyede banki kölcsön, fele pedig a társam (egy egyetemi szaktársam) apjának a kölcsöne.


Most viszont szeretném hogy visszatérjünk a kérdés eredeti témájához.

2020. máj. 25. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!