Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Gimnáziumban cigány osztálytárs?

Gimnáziumban cigány osztálytárs?

Figyelt kérdés
Cigány vagyok és eddig kitűnő, jó tanuló vagyok. Nagyjából csak magyar barátaim vannak. Az lenne a kérdésem, hogy nektek gimnáziumban volt cigány osztálytársatok és ha igen milyen volt? Úgy értem más szemmel néztek rá a tanárok, diákok? Kiközösítették? Mert attól félek, ha gimnáziumba jelentkezek másként fognak velem bánni.

2020. máj. 29. 14:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg szerintem ez a mai PC (polkorrekt) dolog csúcsra van járatva. Gimiben nem fosnék ettől, hogy bármi attrocitás ér.
2020. máj. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
96%
Ahogy egyre feljebb jutsz, egyre kevesebb atrocitás ér, mert a visszamaradottak diszkriminálnak, majd figyeld meg.
2020. jún. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Volt nagyon sok. A tanárok nem néztek rájuk másképp. Volt normális köztük, okos, volt aki bunkó volt, de az egoja miatt imádták. Én őt nem kedveltem, kerültem is vele összetűzésbe amikor nekem beszólogatott, szivatott. Ha jól tanulsz és nem bántasz senkit akkor nem lesz baj, nem a bőrszín alapján fognak elítélni.
2020. jún. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
17%
Mégis hol élsz, milyen városban?
2020. jún. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%
Volt igen, annyit tudok mondani róla hogy nem volt szorgalmas, viszont meg volt a magához való esze. Tehát a gimiben matekból stabil négyes volt, más tárgyakból meg közepes. Soha nem éreztettük vele hogy cigány lenne, egyáltalán nem tekintettünk rá másként. Nagyon jó barátom, jelenleg felsőoktatásban tanul. Egyáltalán nem hátrány, ha valaki cigány!
2020. júl. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%
Volt igen, mindenki utálta őt, féltünk tőle, késsel járkált mindenhova, ezek után +31 ember utálta meg a romákat. Az osztálylétszám 32 volt, de én alapból utáltam őket. Már bocs. Te biztos jófej lehetsz, de kialakult már egy nézet a cigányokról, amivel nehéz lehet élni. A cigányok 80%-a nem normális, te a 20%-ba tartozol. És igen, felvállalom, rasszista vagyok, mint majdnem minden magyar, csak valaki bevallja, valaki nem. Ez van. Túl sok rossz dolgot tettek amiért a magyarok javarészt utálja őket. Személyes tapasztalataim is vannak, de nem fogom ezt már leírni. De ismétlem, te jó képességű roma vagy, amit tisztelek, és jó látni ilyet is. Én ilyennel még nem találkoztam.
2020. júl. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én az vagyok. Gimiben többen szekáltak, akik észre vették, hogy az vagyok. Akkoriban amúgy jobban látszott rajtam. Utána megisertek, nem bántottak, sok barátom lett. Egyetemen már nem érdekelt senkit (barátok, csoportársak). Sőt előttem úgy beszéltek a cigányokról, hogy csak pislogtam, és kellemetlen volt. De vagy azért mert nem nézek ki annyira annak vagy nem gondolták, hogy az vagyok ( mit keresne egyetemen ilyen...). Ma már dolgozó felnőtt vagyok, munkahelyen nem került eddig szerencsére szóba, valószínű nem érintene jól lelkileg, a sok előítélet miatt. De ha látják is rajtam nem szólnak, nem bántanak. Normális párkapcsolatom sose volt ezért, ami elég rossz...

Annyi még, hogy a beszédemen viselkedésemen nem látszik, sőt némelyik magyart még én tanítom munkahelyen is, hogy ez így nem helyes stb. Teljesen magyarnak tartom magam, és engem is zavarnak azok a cigányok akik úgy viselkednek ahogy. Sajnos ezek az előíteletek kb. tönkre teszik az életem :/


F

2020. júl. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
61%
Volt. A padtársam! Kiszőkített 0 centis hajjal, skinhead öltözködéssel. Vannak rendes cigányok. 88!
2023. nov. 19. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!