Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az normális, ha nem akarok...

Az normális, ha nem akarok sehova menni, és csak itthon érzem magam jól a 4 fal között?

Figyelt kérdés

Kicsi koromtól se éreztem magam jól, ha ki kellett mennem emberek közé. Ebben nagy szerepe volt annak, hogy a drága családom nem tud viselkedni sehol és folyton égetnek, és nincsenek barátaim. Vagyis vannak, de ők inkább haverok, barátaim nincsenek, és úgy érzem nekem nem is kellenek.

Nem félek az emberektől, csak nem szeretek emberek között lenni. Nekem a szobám 4 fala az egész világ. Picit rosszul érzem magam, amikor látom az osztálytársaimat, hogy bandáznak, mert 16 vagyok, nekem is azt kellene, de valahogy nem érzem azt, hogy ez kellene, mert jól erzem magam itthon.


Anyám folyton nem hagy békén, miért nincsenek barátaim, és miért otthon tespedek napi 24-be, de erre csak annyit tudok mondani, hogy nem akarok kimenni.

Ha kimennék idegen emberekhez, hogy szia barátkozzunk, akkor hülyének néznének. Nem kicsit. És nem jönne össze. És pasira sincs szükségem, mert úgyse jönne össze. Nyilván zavar, hogy az osztályból csak nekem nem volt még senkim, de hát ez van.


Ez baj? Vagy mik lesznek a következményei, ha így maradok? És mi lenne annak a következménye, ha magamra erőltetném a barátokat meg a szórakozást?



2020. júl. 3. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem te egyáltalán nem érzed jól magad otthon a négy fal között, egyszerűen csak félsz az emberektől, és ezzel próbálod nyugtatgatni magad.

Nem ugyanaz a kettő.

2020. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%

Hát azért ez nem annyira jó irány, főleg ebben korban, amikor szinte a legfontosabbak az emberi kapcsolatok és itt alapozza meg az ember, hogyan tud majd megfelelő módon társat találni.

Elhiszem, hogy jó otthon, de egy picit próbálj kitörni a komfortzónádból. Nem nagy lépést, csak mindig egy keveset. Mert így azt sem tudod, milyen hatással lenne rád. Ki kellene próbálni. Mit veszítesz vele?

2020. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vágysz közeli barátokra, bizalmi kapcsolatokra? (Nem azért, mert kell, meg mert másoknak is van, hanem valójában.) Mert nem feltétlenül normális ez az állapot, amiben vagy. Lehetsz szimplán introvertált, aki nem talált megfelelő közeget, de személyiségzavaros is lehet (szkizoid, olvass utána). Előbbi mondjuk esélyes, ha az osztályodra gondolok, nekem elég fura, hogy 16 évesen már mindenkinek volt valakije. Mindegy. Nálad a pasi-dolognál viszont egyértelműen kiderül, hogy nem az a baj, hogy nem vágysz rá, hanem mert szorongsz, félsz a visszautasítástól ("úgyse jönne össze").
2020. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
szerintem csak kicsit depressziós és szorong. de csak magamból indulok ki. ezt így nem lehet megállapítani. lehet csak szorong. mivel azt szokta meg hogy nem megy sehova. de ha elkezdesz kijárni kérdező akkor jobb lesz. csak meg kell szokni. szerintem kezdd el mert olyan leszel mint én majdnem 30 évesen, nekem sincs életem azóta se.
2020. júl. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Manapság? abszolút normális. Az ember abszolút nem vágyik ki, max. a hegyekbe, de a városba nem.
2020. júl. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ember csak ugy valtozik elete soran. Harminc eves koromig peldaul az etteremben, vendeglatohelyen evest buntetesnek eltem meg. Ha kimozditottak megis, ugy mentem haza, hogy az, egesz eletet megutaltam. Kesobb az ellenkezoje is lettem, meg arany kozeput is.

Eroltetni semmit nem jo. Ahogy irtad, tenyleg nem ugy megy az ismerkedes, hogy gorcsosen raszallni emberekre. Majd ha kiszakadsz ebbol a mostani kornyezedtedbol, remelhetoleg maskepp erzel. Tinedzserkor nehez sokaknak, te igy eled meg.

2020. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor gond, ha az ember kettősséget érez: menne is barátok közé, de a megszokott nyugis élet visszahúzza.
2020. júl. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pszichológus válaszol – Online pszichológiai tanácsadás

onlinetanacsadas.com › comment-page-4

Amennyiben Ön 14 és 18 év közötti kijelenti, hogy a törvényes képviselője hozzájárulásával használja ezt az oldalt. 14 év alattiként kijelenti, hogy a törvény



Koncz Erzsébet - Lélekhasadás

mek.niif.hu › ...

PDF

voltunk, mint egy család, nagyon jól éreztem magam velük. Erre most ... maradjak otthon a négy fal között, mert megmérgezem a hangulatot. Továbbá azt is.


Ezt a 2 oldalt nézd meg.

2020. júl. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nemtom,én csak egy olyat olvastam itt, korábbi kérdésnél (itt a mostaniakat még nem olvastam el), hogy a családja annyira erőltette ,hogy barátkozzon már, hogy ennek nyomására elkezdett barátkozni az osztálytársaival, és akkor el kezdték kicikizni. Pedig addig, amíg nem szólt hozzájuk, nem piszkálták, nem bántották, csak konstatálták, hogy nem egy bőbeszédű személy, de tehát elfogadták. És szóval amikor elkezdett nyitni feléjük, akkor meg elkezdték őt kicikizni.
2020. júl. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!