Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Büntetik valakivel ha nem...

Büntetik valakivel ha nem hordok maszkot?

Figyelt kérdés
Boltba tömeg közlekedésen kötelező a törvény szerint de van bármi büntetés azon kívül hogy rám szólnak?
2020. júl. 13. 13:04
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
35%

Most bezzeg védjük egymást, óvjuk a másikat, az már ugye más lapra tartozik, mikor a legtöbb ember gerinctelen módon minden ok nélkül belerúg a másikba, eltapossa a másikat a saját önző egoista vágyai érdekében? Kicsit nagyon álszent ez az egész.


Nem, mindenki csak saját magára vigyázzon, ne a másikra. Ilyenkor vigyázzunk egymásra, és mi volt a "vírus" előtt? Egy kanál vízben is képesek lennének egyesek megfojtani a másikat, ha tehetnék.

Sokan érzelmileg manipulálják a másikat, idegileg kikészítik a konkurenciájukat, de bezzeg, most vigyázzunk egymásra, mi?


A szezonális influenzában, emberek, még mindig többen halnak meg! Az elmúlt pár hónapban csak ebben a kamujárványban haltak meg az emberek? Hol vannak a daganatosak, autóbalesetben meghaltak? Sehol, mi? Nem furcsa, hogy ma már nem azért hal meg valaki, mert pl. öreg, vagy mert súlyos beteg, hanem statisztikailag, mert COVID-os volt? Másban nem is lehet meghalni?


Gondolkozzatok már, könyörgöm. Ez egy mesterségesen kitalált valami, félelmet gerjesztenek az emberek között. Itt is a legtöbb válaszoló be van sz..rva, de nagyon. Nincs itt semmilyen járvány, csak gonosz, erőteljes, félelemkeltő propaganda. Naponta több százezer ember hal meg egyébként is, nem kell ide kitalált vírus. Csak most felfújtak egy lufit, amit az emberiség 80%-a el is hisz.

2020. júl. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
26%

#11 sajnálom, hogy rossz elemnyeid vannak. Az emberek többsége nem gonosz, de a kevés gonosz ember is tud rossz érzéseket hagyni bárkiben.


Hidd el, akkor is küzdött valaki azért, hogy ezek az emberek ne tehessenek meg bármit. De nem lehet minden pofon mellé rendőrt állítani.


Fontos, hogy bajban az emberek összefogjanak.

A sál / kendő / csador / maszk nem olyan nagy áldozat, hogy ne lehessen meghozni. A távolságtartás szintén megoldható sok hekyen.


Ne a keserűség és a harag, gyűlölet vezessen, mert az neked is fáj.

Annak ellenére, hogy mekkora szemét mocsok emberek vannak Néha, sokkal többen viselik a maszkot, mert legtöbb embernek van esze és lelkiismerete és végig tudja gondolni.

Aki nem, arra ott a hatóság. Nyugodtan lehet szólni nekik. Nem lesz belőle gond.

2020. júl. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
38%

#12

Nemcsak magamról írtam,hanem általánosságban.

Azzal meg nincs megoldva semmi, hogy egy olyan eszközzel takarod el a szádat és az orrodat ami semmire se jó és nem is véd.


Mindenkinek ajánlom a Fertőzés (2011) című filmet. Durva, de érdemes megnézni.

2020. júl. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
46%

#13

Senkit nem érdekel ki miben hisz. Te nemhiszel benne, az a Te dolgod. De attól a szabály még rád is vonatkozik.

2020. júl. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
35%

Roppant egyszerű a dolog.

Jelenleg CSAK ez a 2 védőeszköz létezik: a maszk és a távolságtartás.

Ebből te csak a maszk használatát tudod befolyásolni.

Ha NEM teszed meg, akkor többen fognak meghalni, és miattad halnak majd meg.

Értelmes, jó erkölcsű embernek ezek után egyetlen választása van.

És ez az ember AKKOR IS így viselkedik, ha mások nem!

2020. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
18%

Két esetet láttam, egyet hallottam itt a városban ahova járok. Amit hallottam: Egy férfira rendőrt hívtak, mert nem volt rajta szájkosár, és még neki állt feljebb. Pénzbírságot kapott. Amit láttam: A férfi ittas állapotban volt, és hajléktalan, ápolatlan embernek látszott. Egy darab dobozos sőrt vett. A 130 kilós pénztáros mangalica, kiszúrta őt. "Hol a maszkja? Maszk nélkül nem szolgálhatom ki" Az ember csak "beeeeegetett" egyet; visszatette a sőrt (rajta a vírussal?) és távozott. Nem hepciáskodott, tehát nem hívtak rá rendőrt. Másik: Egy magas úriember jelent meg az üzletben, deres hajú, fiatalos mozgású, jól szituált. Most egy 110 kilóg mangalica kérdezte meg őt, mert kiszúrta. "Kérem vegye fel a maszkot" ("Kint maradt a kocsiban") "ejnye" Hogy mi történt azt nem tudom, mert elhagytam az üzletet. Vajon kiszolgálták.


A postán is voltam, ott kötelező. A trafiiban nem kérik (legalábbis ott, ahol megfordultam)


A maszk a cseppfertőzéstől véd, pl. ha valaki véletlenül rádköp,rádtüsszent. Egy olyan laborban, ahol a covid önmagában van, a maszk édeskevés lenne.

2020. júl. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
53%
Mindegy, hogy véd-e a büntetés szempontjából. Ott csak egy dolog számít: betartod a törvényt vagy nem?
2020. júl. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
42%

Rajta a virussal :)

Hagyjuk már ezt!


Te is össze fogadoshatsz bármit és te is csak annyira vagy virus gazda, mint akit támadsz.


Nem attól lees vírusos a kezed, vagy virus mentes, hogy van-e rajtad maszk vagy sem.

2020. júl. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%

"Nem attól lees vírusos"

Nem mindig lehet tudni, hogy fertőzött vagy-e, hosszú a lappangási idő.

A maszk MEGFOGJA a vírust. Leginkább akkor, ha te prüszkölöd ki, és kevésbé akkor, ha téged akar fertőzni (kisebbek a cseppek, ott már nem olyan hatékony).

Tehát, még egyszer: AKKOR tud védeni, ha viselik!

TEHÁT EZEK UTÁN BECSTELENSÉG NEM VISELNI!

2020. júl. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
69%
Lepontoztak a mangalicák 😂
2020. júl. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!