Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehetne lecsökkenteni...

Hogyan lehetne lecsökkenteni az autóforgalmat a kisvárosokban? Miért autóznak ilyen sokan, miért vesz mindenki kocsit, és reggeltől estig benne ülnek sokan?

Figyelt kérdés

Ez azért van mert boltokba járnak kocsival? De akkor miért nem rendelnek? Vagy szeretnek pletykálkodni a boltosokkal? Orvost, állatorvost keresnek kocsival? Építőipari beszerzések? Ebéd anyunál? Mik a motivációk ami miatt autóznak? Melyik területen lehetne csökkenteni?

Dugók vannak a kisvárosokban, az úthálózat fejlesztés nem megoldás mert nemcsak dugó hanem szmog is van, mindegy ha másik úton fog menni akkor is szmogot csinál.....Hogy lehetne autózás helyett valami mást kitalálni? Rendelés? Takarékoskodás? Nem állandóan vásárlás? Chatelés? Séta? Bringa? Szimulátoros vezetős játék? Becsajozás és otthon filmnézés a szerelmeddel? Helyi programok a közelben? Dodgem :)



2020. júl. 24. 13:48
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azért tettem az emberek kategóriába mert a motivációk, életmód érdekelnek.
2020. júl. 24. 13:50
 2/18 veterán vas ***** válasza:
39%

Azért megyek a boltba kocsival ,hogy ne a buszon cipekedjek szatyrokkal.

Azért viszem Anyukámat kocsival az orvoshoz, mert fáj a láb.

Azért viszem a kutyát kocsival, mert semmi értelme egy beteg állatot vonszolni a tömegben a járdán.

Építőipari beszerzések? Igen kocsival, mert a te kedvedért nem fogom a terasz járólapjait hátizsákban hazacipelni.

Van kedved chatelni??? Tessék, csak nyugodtan, én azalatt elmentem az állatorvoshoz.

Szimulátoros játékra vágysz? Hajrá, nyomjad neki, én addig lerakom a járólapokat.

Dodgem??? Biztos jó lenne, csak tudod nem fér bele a család, és rohadtul utálok egy 20x30méteres négyzetben forgolódni.

Még valami egyéb ötlet??? :D

2020. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 nemaRendőrség ***** válasza:
79%

El kell venni az utakat mint Pesten.

Ha van négysávos akkor a két külső sávot elvenni, busz, kerékpár, taxi, kanyarodó és akár futársávvá alakítani.

Még nagyobb dugó lesz, ami miatt nem fogja megérni a kocsiba szállás.

Illetve progresszív parkolás. Első óra 300, utána mindegyik 100ftal több.


Fekvőrendőrös zebrák bevezetése. Északi országokban bevett szokás. Többet ér mint a 30as tábla zebra előtt ha nincs ott rendőr aki betartatja.

2020. júl. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
Itt az emberek gondolkodását kéne megváltoztatni, hogy környezettudatosabbak legyenek. A szomszéd társasházban is látom, hogy több lakó egy nap 2-3-szor is kocsiba ül, hogy bemenjen a városba. Pedig a busz 10 percenként jár, negyed óra alatt a belvárosban van (megyeszékhely), bicikliút is frankón ki van építve végig a belvárosig, biciklivel is max. negyed óra az út. De hát sokan el vannak már kényelmesedve.
2020. júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
1-es, miért sértődtél meg rögtön? Látod ez a bajod ha egész nap a kocsiban ülsz, idegbeteg leszel tőle. Jogos hogy nem fogsz kutyát és járólapot gyalog cipelni, senki nemmondta hogy azt gyalog kellene. Csak annyi lenne jó ha előtte le lehetne telefonálni hogy az első állatorvos fogadjon ne kelljen 4 helyre random elmenni, illetve a járólapnál se kelljen a fél országot körbe autózni, hanem lenne lehetőség néhol telefonon érdeklődni a készletről. Különben pont az építőiparban van ez hogy egész nap fontoskodnak beszereznek pletyóznak a 20. boltban is nembaj ha nincs termék de legalább láttam a Józsit, és ciki telefonálni kapható e, ehelyett pöfögnek dugót csinálnak egész nap. Nem rád értem de sok ilyen van.
2020. júl. 24. 15:07
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Munkába járás, nem mindegy reggel tovább aludhatsz, Illetve hamarább ér haza az ember, ez által több idő marad a családra, az otthoni dolgokra. Télen nem kell a hóban, jeges úton trappolni hajnalban. Ha esik nem ázik át az ember. Meg úgy alapvetően 12 óra kemény munka után nem kell még biciklizni, gyalogolni.. kedvesebb kollégákat is ilyenkor haza viszem néha.



Boltba alapból nem 1-2 apróságért megyek, egyszerűbb a 20 kiló dolgot kocsival hazahozni.

Mobilisabb az ember, nagymamámtól bármikor szólhatnak hogy rosszul van. Nem mindegy hogy bárhol vagyok ott vagyok negyed óra múlva, nem 10ezerert kell taxizni, vagy 1 órát várni a buszra.

De volt már olyan hogy a ferjemért kellet szaladni a munkahelyére és vinni az ügyeletre.

Ha elmegyek a városba egyszerre elintézek 10 dolgot, nem hátrány hogy ez nem 3 óra hanem csak 1 , mert hiphop ott vagyok A-ból B-be. Illetve nem kell behurcolni mindent mindenhová, pl amit vettem a pékségbe nem kell bevinni a sparba, és magyarázkodni hogy mit hol vettem, és utána nem kell behurcolni mindent a postára... Szóval érted.

Szeretem én kiválasztani a dolgokat amiket veszek, azért húst, gyümölcsöt nem rendelnék házhoz. Gondolom érthető. Kitudja milyen minőséget kapok, meddig áll a 40 fokban.

Orvoshoz, állatorvoshoz is természetesen kocsival megyek, bár itt van pár km-re, de jell pill nagy pocakkal elsem tudnék addig gyalogolni, illetve nem hátrány hogy pl ott a kocsiban a szülős cuccom, meg ami épp kellhet.

Beteg állatkát meg épp elég kocsival is elhurcolni az állatorvoshoz, nemhogy gyalog, biciklivel melegben hurcibalni.


Nem játszom autós játékokkal, nem szimulátorozom. Nem chatelgetek. Nem vásárolok folyton, de ha az ember minden nap főz, mos, takarít, akkor azért el kell menni a boltba. Mehetnék a szomszédos kisboltba is, csak épp minden kétszer annyiba kerül. És azért nem mindegy hogy fizetek a Sparban 5000ret vagy fizetek itt 10et ugyanazért.


Felnőttként már nem az otthoni filmnézésről szól csak egy kapcsolat, hanem hogy megyünk jarolapot nézni, meg festéket. Elmegyünk anyóshoz ebédelni. Meg néha kikapcsolódni. Igen kocsival. :) Férjem egy nap megy 3-4 helyre dolgozni, két hely között lehet van épp 5 km plusz vinnie kell kb 100 kiló cuccot, hogy oldaná meg kocsi nélkül. Max talicskával,haza is érne éjfélre 😁😁 úgyhogy nem fog még szimulátorozni meg chatelni. 😁


Itt amúgy nincs dugó meg semmi ilyesmi, kisváros. Nem az én kocsikázásom fogja tönkre tenni az életet. 😁

2020. júl. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Miután te voltál az #1, úgy túnik nekem szántad a választ (csak a rend kedvéért írom, #2 voltam)

Nem sértődtem meg, csak közöltem a gondolartaimat, azzal kapcsolatban amit kérdeztél. Melléfogtál, mert csak nagyon ritkán vagyok ideges, és akkor sem egy netes kérdés kapcsán.

Ki foglak ábrándítani, nem random járok állatorvoshoz. Hál'Istennek ritkán történik meg, de akkor célirányosan autózok. Továbbá nem az építóiparban dolgozom, az említett példa a saját járólapom beszerzéséről szólt. Bizony, abban az esetben is a megfelelő időben mentem az árúért, abba az üzletbe, amelyikkel lebeszéltem a méretet, a márkát, a színt, és a darabszámot.

Köszönöm, hogy így aggódsz értem, de ha nem nagy baj, továbbra is használom az autómat, ilyen-olyan ügyeim intézéséhez, bevásárláshoz, stb.. :D

2020. júl. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
3-as ezek nagyon hatékony tippek, remélem minél többet bevetnek a kisvárosokban is.
2020. júl. 24. 15:26
 9/18 A kérdező kommentje:
Továbbra is megsértődsz, pedig sok mindenben egyetértek veled, és szerintem is jó ha valaki ésszerűen csinálja. Én arról beszélek amikor valaki nem ésszerűen csinálja. Ha te nem teszel felesleges köröket ne vedd magadra. De azért ha már egyes helyeken a tökéletesen indokolt kényelmes élet mellett is túllép egy szintet az állandó kocsisorok hossza, akkor fel kell adni a kényelemből, és az nem igaz hogy nem egy emberen múlik mert mindenkin múlik! De ha nálatok sehol semmi kocsisor, szinte csak te közlekedsz az egész városban, akkor ez nem rád érvényes. Pl régebben sokkal több volt a nagycsalád mégis megoldották kocsi nélkül, szóval ez nem úgy van hogy állandóan az egy(max 2) szem gyerekére hivatkozhat mindenki, mintha akkor már más családok nem léteznének, akik mondjuk élhető egészséges városokat szeretnének és inkább feladnának a kényelemből ezért a célért.
2020. júl. 24. 15:34
 10/18 anonim ***** válasza:
Amíg a tömegközlekedés ilyen balkáni szinten van, addig kb. semmi értelme ezt a kérdéskört tovább ragozni.
2020. júl. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!