Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért szeretik kérdezgetni,...

Miért szeretik kérdezgetni, hogy várom-e már az iskolát?

Figyelt kérdés

Annyira fusztrál. Mást nem?

Ez olyan mintha én kérdezném egy idősebb embertől szabadsága végén, hogy várod-e mar a munkát.


2020. aug. 18. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valaki abbol indul ki hogy a munka a megvàltàs, es örül hogy kibirta nyàron a csaladdal a làbàztatàst, de sokszor menekült inkabb még a fünyirasba is.

Leforditva azt hiszi nyàro a gép elött kockultal barataid sincsenek es vegre a sulival lehetsz emberek közt is, bizti nagy az öröm.

2020. aug. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Szerintem a járvány miatt,legalább is itthon a tesómtól és az unokatesómtól folyton azt kérdezik hogy hiányoznak-e már a barátaid?

Lehet hogy tőled is azért.

2020. aug. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

...vagy, ha egy még idősebb embertől megkérdezed, hogy várja-e már a halált. Mondjuk azt tényleg várják, mert mást se hallok tőlük. Na mindegy is...


Gondolom más korosztályból kérdezik ezt meg tőled. Az idős emberek, igaz? Nem tudják, hogy több vagy egy egyszerű diáknál. Mindegyik azt hiszi, hogy csak suliban rohadsz, aztán hazamész és nem csinálsz semmit se. Meg merem kockáztatni, hogy te nem ilyen vagy. Van egy életed a suli mellett. És ezt nem tudják rólad, de talán jobb is így. Mert ha elmondod nekik, úgy is egy árva szót se fognak belőle érteni. Ha megkérdezik ezt a bűvös mondatot tőled (ami tudományosan is frusztráló minden diák számára), mondj valami közömböset, vagy ironikusat. De semmiképp se mutass érzelmeket. Ők csak az ilyenekből értenek.

2020. aug. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem is kérdezték mindig anno. De szerintem csak azért mert mást nem tudtak kérdezni.😅 Kb olyan szintű kérdés, mint a "hogy vagy?"
2020. aug. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat😀
2020. aug. 18. 22:06
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

24 vagyok...most én kérdezgetem ezt 10-15 éves rokonoktól.

Mivel nem látom őket gyakran alig találkozunk így általában ha nyáron összefutunk valami család rendezvényen akkor ahogy az előző is írta ez a "hogy vagy" 2.0 :D


Amúgy gyerekként én is utáltam ha ezt kérdezgették tőlem :D


Pl a szabadságot kérdeznéd tőlem nem igazán érdekelne mert kb annyira rövid és hamar elmegy hogy nincs is időd megszokni...ellentétben a nyári szünettel ahol elő-elő fordul az unatkozás néha.

2020. aug. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy iskolástól ez az a dolog, amit a leggyakrabban meg lehet kérdezni.
2020. aug. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak ilyen sablon duma általában, amikor nincs jobb kérdése a családnak/ismerősöknek. Én is már 20 vagyok, de még mindig kérdezgetik. Dehogy várom az iskolát ,így is egy hónapig nyári gyakszi volt,úgyhogy hamar elment számomra a szünet.
2020. aug. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rendszeresen megkapom én is ezt a kérdést, de engem nem szokott annyira zavarni. Akkor már igen, amikor családi összeröffenés van és harmadszorra kérdezi meg valaki, aki később jött.

Én úgy éreztem akkor kérdeznek tőlem ilyent, amikor tényleg kíváncsiak a válaszra, de könnyen lehet, hogy kifogyott a beszélgetés témákból és ez lett az aduász.

2020. aug. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert egy gyerektől nem lehet mást kérdezni, mint az iskolával kapcsolatos dolgokat. Miről kezdjen társalgást egy felnőtt egy gyerekkel szerinted? Tán az atomfizikáról, a politikáról...?
2020. aug. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!