Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi ez az új szokás a beülős...

Mi ez az új szokás a beülős helyeken/kocsmákban? Lemaradtam valamiről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A múlt héten beültünk páran egy szabadtéri, kultúrált iszogatós helyre. Este 9-kor úgy éreztem magam, mint a játszótéren, körbe-körbe rohangáltak az asztalok körül a gyerekek. Amikor már többen szóvátették, hogy nem itt van a játszótér, akkor elmentek a szülőkkel együtt.


De már láttam kocsmában totyogni 1 év körüli gyereket. Megállás nélkül üvöltözött, mindenki menekült ki.


Nem értem, nekem is van gyerekem, mégsem viszem magammal szórakozni esténként. Én sem ülök be a hintába a játszótéren vagy gyújtok rá vagy iszom meg 1 doboz sört.

Ha meg nincs aki vigyázzon rá, akkor otthon maradok a valagamon. De nem zavarok másokat egy nyugis helyen, pláne nem olyanon, ami felnőtteknek van kitalálva.


Én vagyok lemaradva vagy újabban ez a divat, hogy a gyerekeket is leviszik magukkal a szülők, leszarva másokat és mások nyugalmát?


2020. aug. 19. 12:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
27%
10: Oké, akkor kötekedjél :D Igaz, hogy én is egyetértek a kérdezővel, de hajrá.
2020. aug. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
87%
11. te valami tök más dologról írtad le a véleményed, és szerintem senki nem kötekedett veled, egyedül te voltál az, aki nekiállt a semmin vitatkozni. Kérdeztek valamit, te nem arra válaszoltál, páran felvilágosítottak erről, te meg ezen felhúztad magad. inkább menjél le te is egy kocsmába - lehetőleg gyerek nélkül - és vezesd le a feszkót. holnap ünnepnap, nem kell menni dolgozni!
2020. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Jájjjj, nekem marhára mindegy, hogy kinek mikor alszik a gyereke, ez mindenkinek a magánügye. De az már nem, hogy egy felnőtteknek fenntartott helyre is beviszik, aztán nekik áll feljebb, ha az ott lévők szóvá teszik, hogy legalább ez az egy gyerekmentes hely legyen már, ahol nem kell hallgatni a visítozást.


Egyébként ez egy igényes hely volt, de láttam már kevésbé igényesebb helyen is. Nem tudom, engem anno a szüleim nem vittek kocsmába, mi állatkertbe jártunk vagy a játszótérre vagy strandra vagy kirándulni. 🤔

2020. aug. 19. 13:47
 14/21 Sunshinedoll ***** válasza:
52%
Én még ilyennel nem igazán találkoztam. Egyrészt a szülő is ember, és kapcsolódjon ki, ha máshogy nem megy, akkor gyerekkel, de mondjuk egy gyerek tényleg nem a kocsmába/bárba való és nem azért, mert aludnia kell, hanem azért, mert az felnőttes hely. Én nem értékelném, hogy attól kéne tartanom, mikor önti rám a vörösbort valamelyik poronty. Mondjuk akkor se tartom oda valónak őket, ha nincs alvás idő vagy kifejezetten jól viselkedik a gyerek, bár nyilván az kevésbé idegesítő gyerektelen felnőttként, mint egy ordító kölyök.
2020. aug. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
53%
A planelproliknál ez a szokás
2020. aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
17%
Nincs kert se semmi ezért ha más nem tud a gyerekre vigyázni mindenhova viszik magukkal
2020. aug. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
10%

Alapveton a hely tulaja szabhatja meg, hogy milyen kozonsegnek nyit szorakozohelyt. Ha o ugy dont, hogy nem proli alkeszitatot akar nyitni, hanem egy csaladias, kulturalt helyet, akkor miert ne tehetne meg?

Miert te akarod megmondani, hogy marpedig ezt a konkret helyet nem csaladosoknak talaltak ki?


Van eleg romkocsma, talponallo, ahol meg nincsenek gyerekek, ott mas a celkozonseg.

2020. aug. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, akkor te is hasonló fogyi vagy. Azért nem jellemző, hogy a tulaj 0-24 ott dekkol a helyen, másrészt nem az egész világ egy játszótér akkor sem, ha sokan azt hiszik, hogy az egész univerzum a gyerekükért lézetik.


Egyébként romkocsmákban is előfordul, de mintha már írtam volna.

2020. aug. 19. 16:05
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Az alkeszek szoktak ilyet csinálni, ha épp nincs hová tenni a gyereket, amikor kocsmába mennének. Gyerekkoromban a tesóimmal és unokatesóimmal a város összes kocsmáját bejártuk, mikor nyaranta az alkesz nagyapánk "vigyázott" ránk. Pont lexarta, hogy hogy viselkedünk, az italával volt elfoglalva (mondjuk a szüleink normálisan neveltek, szóval nem borogattunk ki italokat és nem üvöltöztünk), nekünk vett egy üdítőt és addig is örültünk a fejünknek.
2020. aug. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

18, miert kene ott dekkolnia neki? Arra vannak az ott dolgozok.


Ott van pl. a Kertem (vagyis volt), az egy dedikalt csalados “kocsma” volt.

Vagy mondjuk a Grund Terasz, ahol meg jatszoter is van.

Mindketto a romkocsma-korszak tipikus helye, isznak-esznek emberek, buliznak, es van hely a gyerekeknek is.

2020. aug. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!