Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Összejönnétek olyannal akit...

Összejönnétek olyannal akit csak feljavított külsővel találtok vonzónak?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy az általában szépnek tartott emberek akik tipikusan "társaság középpontja" emberek is szoktak egyuttal a legféltékenyebbek lenni mások külsejére míg pl a csendesebb visszahúzódóbb csúnyácska embereknél ez nem olyan gyakori. Na most ez ugye önbizalomhiány-bizonytalanság.

Ennek kapcsán nyomoztam és rájöttem, hogy ezek az emberek annyit foglalkoznak a külsejükkel, hogy idáig javították magukat, mert pl régi képeken csúnyák. Például van egy csaj, akinek már gyerekkorában kiszedték a szemöldökét, mert annyira csúnya volt vele és most meg sokan szépnek látják- de rajta is látom ezt a bizonytalanságot. Egy másik ilyen csaj mutatott magáról régi képet amin még nem volt befestve a haja és azt hittem infarktust kapok pedig ő is sokaknak tetszik.

Ismertem férfiban is olyat aki sokaknak tetszik de láttam róla fiatalabb képet és nagyon csúnya volt. Rá szintén jellemző volt a bizonytalanság.


Most mondhatjátok, hogy attól még lehet valaki szép, hogy nincs megelégedve magával de szerintem ha valaki a természetes külsejére kap pozitív visszajelzéseket akkor nem lesz jele bizonytalanságnak illetve semmi mű dolgot nem aggatnának magukra.


Ti tapasztaltatok már hasonlót? Ha párválasztásról lenne szó mennyire befolyásolna titeket ha megtudnátok valami ilyesmit?


2020. szept. 4. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy valaki bizonytalan, féltékeny az nem mindenesetben függ össze a külsővel.
2020. szept. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
+ az igaz, hogy sokszor a legharsányabb , legkirívóbb sokszor a legbizonytalanabb. Mások visszajelzésére van szüksége, pl likeok száma , hogy ő szép és jó és szerethető.
2020. szept. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1

Akkor mivel függ össze, ha konkrétan valaki más külsejére féltékeny?

2020. szept. 4. 23:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Aki csúnyának tartotta magát és tett azért, hogy kihozza magából a legjobbat az még mindig érezheti csúnyának magát. Sosem lesz elégedett magával, ez meg lelki eredetű dolog.

Szerintem amikor megfogalmazza magában hogy a másik szebb mert neki szebb a haja, az csak egy vetítése a saját elégedetlenségének.

Persze, van aki valóban irigy.

De nem feltétlenül jelenteném ki azt, hogy a szép lányok a harsányak, az introvertáltak a csúnya lányok. Én rengeteg rossz lelkű csúnya lánnyal találkoztam már életem során, kedves szép lánnyal is, meg az is létezik amit te vázoltál. Itt csak nők vannak, abból van mindenféle, és nagyon szeretnek versengeni egymás között ami nekem is érthetetlen.

2020. szept. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Észrevettem, hogy az általában szépnek tartott emberek akik tipikusan "társaság középpontja" emberek is szoktak egyuttal a legféltékenyebbek lenni mások külsejére míg pl a csendesebb visszahúzódóbb csúnyácska embereknél ez nem olyan gyakori. Na most ez ugye önbizalomhiány-bizonytalanság."


Ha ezt vetted észre, akkor elég rossz emberismerő vagy. A szépnek tartott emberek nem csak abból a kategóriából állnak, amit ilyenkor sok ember figyelembe vesz. A szép emberek nem csak az instára naponta pózolós képeket kirakó emberek, hanem van rengeteg szép, kiegyensúlyozott és boldog ember.

A kevésbé szépeknél meg lazán átugrottad, hogy mennyien féltékenyek a náluk szebbekre és milyen ronda emberekről csöpög az irigység az összes sztárok szépségéról szóló cikk alatt.

2020. szept. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nekem ez inkább igényességnek tűnik.
2020. szept. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6-os, szerintem is. Most pl.: nekem volt fogszabim, meg befestettem a hajam. Akkor én nem "feljavítottam magam", mint valami rossz játék update, hanem igyekszem kihozni a maximumot, hogy jól érezzem magam a bőrömben. Meg nekem így tetszik. Xd
2020. szept. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!