Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Melyek a lépések a boldogság...

Melyek a lépések a boldogság felé?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szánalmas a gyakori kérdéseken ilyen kérdést feltenni, ám nem sok más választásom van. Mint minden embernek, rengeteg gondom van, többek között pocsék mentális állapot, munkakeresés és családi ügyek, ám jelenleg a társaság hiánya a legnagyobb. Egész életemben nagyszerű barátaim voltak, ám sikerült egyedül maradnom, teljesen. Van egy csodálatos párom, de soha többé nem fogok mindössze egy emberre támaszkodni. (másfél éve ért véget egy 5 éves kapcsolatom, ő volt a mindenem és teljesen összetörtem utána). A barátommal mindent megoszthatok, de ebben sosem tudott segíteni, mert neki minőségi baráti kapcsolatai vannak - ők pedig nem vevők rám, ami csak ront a helyzetemen. Eljárok helyekre, ismerkedek, nyitott vagyok,de senki sem nyitott új barátságokra. Rettentően egyedül érzem magam. Minden örömöm az, hogy a páromnak, esetleg közeli rokonaimnak örömet okozok. De sosem teszek magamért semmit, sosem teszem magam boldoggá, pedig arra jutottam, hogy csak ez maradt, hiszen tényleg nincsenek barátaim. Őszintén szólva, nem is tudom, hogyan kéne. Ebben kérem a tanácsotokat. Hogyan tehetnék magamért, azért, hogy ne legyek ilyen elveszett, esetleg boldogabb legyek önmagammal, a saját bőrömben (akkor is, ha egyedül vagyok)? Köszönök minden tippet, 21/l

2020. szept. 29. 00:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagy sablon lesz, de: alkalmazkodni ahhoz, amit nem tudsz megváltoztatni és változtatni mindenen, amin csak tudsz...


Én nem leszek az, aki a fene nagy elfogadásra bátorít, a boldogság igenis csak azután kezdődik, hogy nem teszel magasról magadra és a dolgaidra.

2020. szept. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságokat tudok írni csak én is. Önelfogadás, jelenben lenni, elfogadni a jelen pillanat által nyújtottakat, relaxáció, megnyugvás. Önmagad szeretete is fontos lenne.
2020. szept. 29. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
73%

Tudományos alapon megközelítve:

- tartsd kielégítve az alapvető igényeid, azaz egyél, igyál, aludd ki magad, maszturbálj, tartsd a szobád optimális hőmérsékleten

- örömteli tevékenységek végzése, amelyek ideiglenes örömet okoznak: relaxáció, sport, szex, zene

- társasági életet kell élni, ez a legfontosabb, azaz tölts sok időt barátokkal, családdal, osztálytársakkal/munkatársakkal, valamilyen közösséggel (pl. sportklub, hobbicsoport)

- kellenek kitűzött célok, feladatok, tervek, pl. szeretnék megtanulni angolul, írni akarok egy könyvet, be akarom járni az országot... stb.

- optimista életszemlélet: légy hálás a jóért, vedd észre az életedben a jó dolgokat, ünnepeld meg a részsikereket

2020. szept. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2020. szept. 29. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!