Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy ne érezzem magam kellemet...

Hogy ne érezzem magam kellemetlenül, ha nemtudok hozzászólni egy beszélgetéshez?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem vagyok egy kommunikatív ember, nincs életem, nem is volt soha és ráadásul (bár sok dolog érdekel, az átlagnál szélesebb látókörűnek tartom magam) velem bizonyos témákról képtelenség beszélgetni. Amiről tudok beszélgetni az kb. a munka, tanulás, karrier, egyéb hétköznapi élettel kapcsolatos dolgok, vagy egy kicsit intellektuálisabb témák.

Bulizni pl. soha nem jártam, talán egyszer-kétszer voltam életemben, de soha nem élveztem, így nincsenek ezzel kapcsolatos élményeim. Soha nem csináltam semmi hülyeséget vagy állatságot az életemben, egyszer sem. A kollégáim a minap elkezdtek beszélni erről a témáról, mindenki sorolta az ezzel kapcsolatos sztorikat, amik engem egyszerre untattak és töltöttek el irigységgel. Aztán engem is megkérdeztek, hogy mondják én is pár sztorit, ami velem történt... Na nekem egy ilyen kérdés az pár éve még kb. egyenlő volt a megsemmisüléssel. De még most is rendkívül kellemetlenül éreztem magam ebben a szituációban.


Hogy tudnék ezen változtatni? Hogy lehet egy hasonló helyzetet lereagálni? Egyáltalán miért zavarnak engem az ilyen és hasonló témák, mint a bulizás?



2020. okt. 13. 11:26
1 2
 11/11 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi gond, mindenki másmilyen, én sem szeretek beszélgetni, főleg ilyen szotrikat mesélgetni kollégáknak, nem szeretek dumálni sem, szóval én is van, hogy csak csöndben ülök, ha nem tudok eljönni a társaságból.

Érthető mondjuk, ha emiatt frusztráltnak érzed magad meg az is, ha kellemetlenül érint az, ha mások olyan személyes témákról beszélgetnek, amiket te nem osztanál meg.

Egyszer voltam egy képzésen és vacsoránál olyan asztalhoz ültem, ahol valami kínai törvényváltozásról diskuráltak (pont azon a workshopon voltak, ahol ezt érintették, én meg másikon, és kvára semmit nem bírtam hozzászólni). Szóval ott ültem, amúgy nem éreztem magam kellemetlenül, ette a vacsorát, és akkor ott elkezdtek presszionálni, hogy csöndben vagyok meg miért nem szólok hozzá. Nem tudom hová tenni az ilyen megjegyzéseket, úgyhogy fogtam a tányérom és átmentem egy másik asztalhoz, ahol jófej emberek voltak és érdekes témáról beszéltek :D


Szóval te se érezd magad rosszul, nem kell mindenkinek szófosónak lennie, majd megtalálod te is a társaságodat.

2020. okt. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!