Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a véleményed a magázódásról?

Mi a véleményed a magázódásról?

Figyelt kérdés
Vannak szavazati lehetőségek, de kérem hogy azon felül is fejtsétek ki, hogy mit gondoltok. Minden KULTÚRÁLT véleményt szívesen fogadok, de kérem szépen hogy undorító, bunkó megnyilvánulások, egymás szidása ne legyen.

2020. okt. 13. 15:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
82%

Én szeretem, hivatalosabb helyzetekben számomra alapvető, hogy magázódok.

Szeretek tegeződni is, nekem igazából mindegy. Csak azt utálom, ha én magázok valakit, ő pedig simán letegez.

2020. okt. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a tisztelet nem feltétlenül a magázódásban nyilvánul meg. Aláírom, hogy a magyar nyelv egyik sajátos kifejeződése, de különösebb értelmét nem látom.
2020. okt. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem az önözés rendben van, tisztelettudó, és szép dolog az alkalomhoz illően. A magázást viszont túlzónak, nagyon érzéketlennek, távolságtartónak gondolom. Nem is használom sosem, persze van akinek meg inkább ez jön be, és más mögöttes érzelmet takar, mint a nagyon szigorú távolságtartás.

Ettől függetlenül mégis azt mondom, hogy a magázódást nem árt megőrizni, szép hagyománya a nyelvünknek.

19f

2020. okt. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!