Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit gondoltok a közösségi...

Mit gondoltok a közösségi média társadalomra gyakorolt hatásáról?

Figyelt kérdés

A Facebooknak, Instagramnak, Tindernek és az összes többi szennynek köszönhetően rendkívül begubóztak az emberek, és az ottani reklámok és eszméletlenül fújnak egy férfi és női ideált, amiből a huszonéves korosztály nem enged. Ez a dolog leginkább most fogalmazódott meg bennem, ugyanis a 22 éves már csak volt barátnőm azzal az indokkal szakított, hogy élni akar, és egyedül akar lenni. Szomorú, hogy a fogyasztói társadalom már az emberi kapcsolatokba is beférkőzött olyan szinten, hogy ha van egy kis gond, akkor megrágjuk a másikat, kiköpjük, és keresünk mást, mert nőként úgyis bejelöl 100 pasi, a férfi meg keresgél a neten. Bevallom, nekem is van Facebookom és Tinderem, használom is őket, van jó oldala is, mert a Facebookon keresztül ismertem meg több volt barátnőmet, de ma már ez az egyetlen kapcsolattartási megoldás szinte, az, hogy felhívjuk a másikat, ritka, mint a fehér holló. Én pedig szoktam. Ha rajtam múlna, az összes közösségi oldalt, társkeresőt, és k*urvaképző Instagramot letilthatnám a magyar szerverekről, hogy az emberek takarodjanak ki az utcára. Akkor talán ér is valamit a kimondott szó. Egy üzenetküldő alkalmazást meghagynék, mint amilyen az MSN volt, és ennyi. Undorító, ami manapság folyik. Legutóbb mentem egy kisbusszal, a többi utas azt a rohadt telefont nyomta, én voltam az, aki beszélgetést kezdeményezett mindenkivel, és eldumáltunk az úton ismeretlenekkel.

Nektek mi a véleményetek erről?



2021. jan. 22. 21:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg rossz, hogy mennyire be tud szippantani embereket és azon szorong, sok ember hányan követik meg mennyi likot kap. Én sosem használtam aktívan ezeket az oldalakat de így is van, hogy azt érzem máshogy kellene kinézni vagy élni. Szóval tényleg nincs jó hatásuk.

22/L

2021. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Hányadék. Kapcsolat romboló. Személytelen. Erőszakos. Hazug. Tartalmatlan. Riadalmat keltő. Okoskodó. Féligazság gyár.

Káros!

2021. jan. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem is feltétlenül a lájkokról van szó, hanem az elkényelmesedésről.
2021. jan. 23. 21:14
 14/17 anonim ***** válasza:
Meg arról, hogy a való életben kell barátokat szerezni. Monitort bámulva nem lehet társasági életet élni.
2021. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Károly farkasok válasza:

Én még abból a generációbol való vagyok akik az út közepén lábteniszeztek mert annyira kevés autó volt. A számítógépek úgy kezdtek elterjedni hogy amikor gyerek voltam még olyan nagy szalagon tárolták az információt és lassan egyik másik havernak lett egy comodor... Stb.

Én mindig azt gondoltam hogy mivel helyhez vagyunk kötve csak bizonyos emberekkel tarthatjuk a kapcsolatot, oszthatjuk meg gondolatainkat, véleményünket... Én az a típusú ember vagyok aki szereti az elvont fogalmakat... Filozófiát hallgatott az egyetemen... Viszont ilyen lokális szinten viszonylag kevés van.

De sebaj! Mert az internet és a közösségi média segítségével majd találhatok hasonló gondolkodású embereket akikkel simán elfilozofalgatok reggelig!

De a pár keresés is könnyebbé és sikeresebbé válhat ezáltal, mivel nem kell (elvileg) hetekig randizgatni hogy rajojjek hogy nem hozzám való...

Elvileg...

De a hirdetések szempontjából... Van egy megunt akarmid... Amit végül egy közeli ismerősöd vesz meg mert a fb-n vagy az interneten hiába hirdeted a kutyát nem érdekli... Nem hogy abból a 100.000emberbol valamelyiket amelyikkel ugyanabban a városban laksz.

Fura nem?

Ha láttad a zukkenberges filmet akkor tudod mennyi baja volt és hányan megkörnyékeztek... Ráadásul az "Arab tavasz" úgy lett hogy az emberek osszebeszeltek a Facebookon!

Ez "nemzetbiztonsági problémát" is jelenthet...

Ráadásul gondolj csak bele mekkora vélemény formáló ereje van? Mi van ha nem mindenki olyan jó és korrekt hogy tényszerűen és objektív módon akarjanak informalni, esetleg irányítani, felremagyarazni, befolyásolni... Stb!

2021. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Károly farkasok válasza:
Konteos Amit leírtam ugye? Figyeld csak a reakciókat amit kivált!
2021. jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Károly farkasok válasza:
Jah és igen! A vége az lett hogy nem csak nekem... Hanem körülöttem mindenkinek... Egyre nehezebb barátot, barátnőt szerezni... Nincs kivel egy értelmes beszélgetést lefolytatni... Pedig az nem lehet hogy a szomszédban több esetleges leányzó legyen meg beszélgető partner viszont a világ többi részén egy sem vagy csak elvétve!
2021. jan. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!