Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha beszéltek pár szót online...

Ha beszéltek pár szót online egy ismerősötökkel,hogy zárjátok a beszélgetést?

Figyelt kérdés
Pl egy kollégával,vagy unokatestvérrel. Mondjuk megköszöntöm privátba messengeren ,utána,hogy vagy...1-2 udvarias mondat.És ezután,hogy zárjátok a beszélgetést? Csak simán szia,vagy elköszönök,mert nem akarlak feltartani,vagy elköszönök ,mert dolgom van,vagy csak simán nem írtok semmit 1-2 mondat után?(nem az erősségem a kommunikáció azért kérdezem).
2021. jan. 30. 10:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Elköszönök. Van, hogy ez is "elég", mert nyilvánvaló, hogy nincs igazán több mondanivaló. Ha látom, hogy a másik beszélgetne még, akkor igen, ki is mentem magam.
2021. jan. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Elég ritka, hogy online beszélgetésben elköszönök, sőt szinte soha.
2021. jan. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
" Most búcsúznom kell, mert ..."
2021. jan. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

#2 vagyok, miért lettem lepontozva? :D


Azt ne mondjátok, hogy mindenkinek azt írjátok hogy


Hej uram kend, a mondanivalóm végére érkeztem, köszönöm szépen hogy válaszodddal megtiszteltél, további szép napot kívánok neked.

2021. jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

#4

Te csak végleteket ismersz?


Csak a 150 évvel ezelőtti tájszólásos mondókát, vagy paraszt módjára oda sem böffenni?


Egy "jó éjszakát, mennem kell, legközelebb innen folytatjuk, stb"-ba talán te sem rokkannál bele, akármilyen hiányos nevelést kaptál!

2021. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Ez nem hiányos nevelés kérdése. Egyszerűen az internet nem így működik, ahogy elképzelitek. Itt a válaszokban is el szoktatok köszönni a másiktól?


Az internet lényege a kötetlenség, bármikor tudsz válaszolni és beszélgetést kezdeményezni. Nem azt mondom, hogy ha valakire ráírsz ne köszönj hogy szia, de elköszönni totál felesleges.


Szia Karcsi, mi a házi feladat?


Szia Judit, nem kaptunk semmit.


Rendben köszi, szia.


Szia.


ez kb. a 80as évek levélváltására hajaz.

2021. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Én is van hogy csak úgy eltűnök főleg ha nem folyamatosan beszélünk hanem vannak 10 perces szünetek. Főleg ha csak futtában nézem meg az üzeneteket és közben csinálok valamit
2021. jan. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
17%

#6

Azért mert a TE KÖREIDBEN a böszmeség a divat, azért léteznek udvariasabb emberi kapcsolatok is!

Az internet nem írja elő, hogy csak távirati stílusban szabad tárgyalni, ez igenis neveltetés, habitus kérdése, hogy valaki csak úgy otthagy valakit, mint Bálám a szamarát, az illető meg tippeljen, hogy befejezték e a beszélgetést vagy sem, vagy csak simán leszarják.

2021. jan. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Akivel munkakapcsolatban vagyok és naponta 82x írunk munkaügyben, attól nyilván nem köszöngetek el minden közölt infó után, de ha ráírok egy barátra, rokonra valamilyen alkalomból, vagy csak régen hallottunk egymásról, attól nyilván elköszönök, ha már nincs mit mondanom.
2021. jan. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

#8


Vagy nagyon idős vagy, vagy tegnap kötötték be az internetet, de hogy nem tudod hogy működik, az biztos.

2021. jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!