Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem tudok kötődni az...

Miért nem tudok kötődni az emberekhez?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. Harmonikus gyerekkorom volt, társadalomtudományt tanulok, egy nagy emberjogi szervezetnél dolgozom, szóval alapvetően érdekelnek az emberek.

Sok barátom van, ezek közül 5-6, akikkel tényleg mélyebb a kapcsolatom, de egyszerűen nem kötődöm még hozzájuk sem, pedig minimum 6 éves barátságokról van szó. A párkapcsolatok terén is ez van, randizgatok 3-4 hónapig, tetszenek is általában a választottjaim, de folyton azt érzem, ha holnap elhagynának egyáltalán nem rázna meg (és nem is szokott). A barátaimmal ugyanez, szeretem mikor találkozunk, de nem hiányoznak, ha nem látom őket pl 3-4 hónapig, pedig nagyon jó és gondoskodó emberek vesznek körül és én sem vagyok egyáltalán érzéketlen személyiség. Szóval szeretem az embereket, de egyszerűen nem kötődöm hozzájuk. Nem tudom mi a hiba bennem, de lassan úgy érzem ez tönkretesz.



2021. febr. 2. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ez teljesen normális és egészséges. Ez miért okoz rossz érzéseket?
2021. febr. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hali!


Egyrészről azért rossz, mert nem tudok egy egészséges párkapcsolatot kialakítani, hiába klappol minden az adott illetővel. Nem tudom pontosan miért, de hiába kedvelek valakit, egy tehernek élem meg azt, hogy együtt legyünk.


Másrészről pedig a barátaimat sem akarom cserbenhagyni, szerintem nem normális érzés, pl. hogy van egy barátom, aki 7 éve folyamatosan ott van értem, sok emlékünk van, de egyáltalán nem hatna meg, ha nem beszélnénk tovább. Talán azért is rossz érzés, mert tudom, hogy ez csak az én oldalamról van így.

2021. febr. 3. 00:03
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

'egyáltalán nem hatna meg, ha nem beszélnénk tovább. Talán azért is rossz érzés, mert tudom, hogy ez csak az én oldalamról van így.'


Tehát mégis érzel valamit irántuk. Nincs neked semmi bajod, csak túlreagálod a saját gondolataidat, reakcióidat. Gondolkozz kevesebbet, cselekedj többet.

2021. febr. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanez van velem is, de nekem nincs bajom vele, sőt függetlennek érzem nagam
2021. febr. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam ez csak párkapcsolatnál van :/
2021. febr. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt-e valaki az életedben aki hiányzott neked? Szülőkön kívül, vagy családon kívül értem. Azért kérdezem, mert lehet hogy rossz emberekkel erőlteted a barátságot, hiába rendes, de téged nem fog meg, mint barát, csak így alakult, hogy "rádcsimpaszkodott".
2021. febr. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez miért normális és egészséges?
2021. febr. 3. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!