Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Néhány ember miért így gondolk...

Néhány ember miért így gondolkodik?

Figyelt kérdés

Van ez a Koronavírus mizéria és vannak ezek a korlatozások.

Szüleim beszélgettek, hogy semmi értelme ezeknek a korlátozásoknak, mert ha valakinek meg kell halni, akkor úgyis meghal, meg hogy hulljon a gyengébb és az erősebb maradjon fenn.



2021. febr. 15. 09:22
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:

Nő vagyok amúgy, de csupa férfiszakmát írtok.


Ha szeretem a könyveket, illusztrálhatok, mert nyilván, aki szeret olvasni, az tud rajzolni. ???


Ha nekem most van számlám? Várjak, amíg lesz egy egyetemi végzettségem, ami senkit nem fog érdekelni, ha szart írok, ha jót. Addig meg egyem a falat.


Mellesleg... ez a halálom. Hogy nyitok könyvkereskedést? Tényleg látom, hogy kötekedésnek jön le, de mikor a barátaim külföldre költöztek, kérdeztem őket, hogy miket kellett intézni. Konkrétan. "Ja, anya mondta, anya csinálta, a Béla intézte..." Egyikük sem tudott semmi használhatót mondani.


Mikor sikersztorikat olvasok, ott a rész, hogy "akkor elkezdtem egy vállalkozást". Igen? Miből, hogy? A sztori többi része nem érdekel, ezt írd le lépésről lépésre.

2021. febr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:

"Ne akarj azzal hülyíteni, hogy erre sincs időd."


Ehhez tehetségem nincs. :D Írtam, hogy időm nekem van, DE AKINEK NINCS, az lehet, hogy a pár percben szusszanna, hogy ne 50 évesen dögöljön meg agyvérzésben.

2021. febr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:

"Csak nem hiheted, hogy minden életút azonos..."


Nyilván, de aki olyat mond, hogy "csak tenni kell érte", az nem csak a saját tapasztalatát vetíti ki az egész emberiségre.

2021. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:

Te miről beszélsz? :D Annyit írtam, hogy kiadóban dolgozhatsz. Ezek már te raktad hozzá. Átnézheted a kéziratokat, lektorálhatsz, vezetheted az ügyfélrészleget, ilyesmik.


Olyan hülyeség manapság ezt a női és férfi szakma szöveg. Az egyik legjobb barátnőm autószerelő, míg a környékünkön élő virágos férfi. Igazán ellehetne ezt mint kifogást engedni, mert már nincs relevanciája.


Én egyedül intéztem a külföldre költözést, mert a környezetemben én csináltam először, de lám, meg tudtam oldani. Arra pedig ismételten rengeteg mód van, hogy tudsz kint élni, csak utána kell olvasni a lehetőségeknek. Én egy barátnőmhöz költöztem ki, valaki munkásszállóba, valaki beköltözik egy családhoz, mint gyerekcsősz, házvezető, valakinek elég pénze van, hogy rögtön lakást vegyen, stb.


Nincs vállalkozásom, nem csak így lehet valaki sikeres. Egy független stúdiónál foglalkozok animációkkal. Nekem ez nagyon bejött, neked nem jönne be, így ismételten nem lehet általános megoldást adni.

2021. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:

Oké, nő vagy, ezt eddig nem írtad, de pont ahogy a kollega is írta: nincs két egyforma életút. Ehhez tudni kéne mit szeretsz, miben van tehetséged. Mert most írhatom, hogy tanulj fodrásznak, valsz azzal kapcsolatban is lesz valami kifogásod vagy jogos problémád.


A külföldre költözésről kérdezz nyugodtan, én minden magam intéztem...


Ami a vállalkozást illeti: ma egy webshop indításához minimális tőke kell, amennyit ad bármelyik bank.

Persze nem árt megtalálni az üzleti rést.

2021. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:

"Én egy barátnőmhöz költöztem ki"


Akkor már nem magad oldottad meg, volt segítséged.


Munkásszállóba nőként nem mennék, akármennyire nem PC ilyet mondani, családhoz meg pláne, utoljára gyerekkoromban beszéltem gyerekekkel.


Azt hiszem, lassan értem már, hogy a "tenni kell" nem azt jelenti, hogy az elképzelt dolgokat kell tenni a személyiségednek megfelelően, hanem sok kakát le kell nyelni. Példának, ha családhoz kéne mennem, minden este sírnék, hogy egyedül akarok lenni, mert introvertáltként az idegen család lemerít.


Így már értem, hülye vagyok. Ilyen ideális helyzeteket képzeltem el, csak mert említve volt, hogy a stresszmentesség is fontos.

2021. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:

"Ami a vállalkozást illeti: ma egy webshop indításához minimális tőke kell, amennyit ad bármelyik bank.


Persze nem árt megtalálni az üzleti rést."


Pont ezen gondolkoztam egyik nap, hogy covid előtt az egyik plázában rendszeresen volt ilyen "hogy indíts webshopot" pult, és egyszer legalább el kellett volna mennem, most ki tudja, mikor lesz újra.


Kb mennyi pénz kell hozzá?

2021. febr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:

67: ennyire nem vagyok benne, após foglalkozik ezzel. Kell ugye egy cég a háttérben, annak minimális költségei vannak. Egy webshop motor, de ha beáldozod az idődet és van minimális informatikai érzéked az akár ingyen is lehet. Illetve célszerű berendelni egy minimális árukészletet, de ez is elkerülhető.


66: igen, a tenni kell azt jelenti, hogy be kell vállalni kényelmetlen szitukat is. Nyilván nehéz volt az elején döcögő nyelvtudással munkát és lakást keresni, ismerősi hálót nulláról kiépíteni, van mögöttem egy csomó sikertelen állásinterjú, álmatlan vagy éppen áttanult éjszaka, kellemetlen szitu, de a végén mind előrébb vitt az életben és full megérte.

2021. febr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!