Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A menő embereknek miért...

A menő embereknek miért néznek el mindent és miért minden esetben pozitív a megítélésük, erre van valami pszichológiai magyarázat?

Figyelt kérdés

-Amikor ők szerepelnek, hangoskodnak, szemétkednek másokkal az teljesen rendben van, ha más csinál ilyet, akkor egyből a "figyelem középpontjába akar kerülni".

-Ha egy manő ember mond egy viccet, azon mindenki nevet. Ha ugyanabban a helyzetben mondaná el ugyanazt a viccet más, akkor csak beégetné magát.



2021. febr. 18. 11:35
 1/6 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
75%

Igen. Átlagosan a "menő"= jobb, tehetősebb, szociálisan sikeresebb emberek szimplán szebbek. A genetikánk úgy van lekódolva, hogy előnyben részesítsük őket, és szép emberekkel vigyük tovább a génállományunkat. Attól hogy XY-al nem dugnánk, tudat alatt mert "szép" és megvan az ezzel járó minden előnye is, pozitív megkülönböztetés van.

Arról nem is beszélve, hogy ez mind jó nagy önbizalmat ad, az meg sokmindent befolyásol. Nyitottság, előadásmód, önkinyilatkoztatás, stb.

Röviden.

2021. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ.

Mondjuk elég idegesítő ez az állandó kettős mérce.

2021. febr. 18. 12:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ó, hogy ezt én hányszor kérdeztem magamtól!
2021. febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem érdemes lenne pár dolgon változtatnod, többek között sportolnod, kicsit beszédesebb, barátságosabbnak lenned, esetleg menőbb, vagányabb lehetnél. Ezektől önmagában még nem leszel rossz, csak neked lesz könnyebb így.

Nem kell mindent arra fogni, hogy a másik jobbnak született, szerintem biztos tudnál pár órát abba fektetni, hogy kicsit sportosabb, vagányabb legyél.

2021. febr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet tényleg, de nekem nem ezzel van bajom.

A szociális életben viszonylag sikeresnek mondanám magam, van sok barátom.

Egyszerűen csak elborzaszt ez a nyalizás, amit magam körül látok/láttam.

Mindenki mellettük áll ki és ugyanazt a dolgot náluk egyértelműen pozitívabban ítélik meg... azért nem túl igazságos.

Tudom, hogy ilyen az élet, de akkoris.

2021. febr. 18. 22:02
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Van pínz, van pínzük mindenre. De ami a legfontosabb:

"Nem az a fontos, hogy te ki vagy, hanem az, hogy mögötted ki van". (Gangstaa Z.)

2021. febr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!