Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szociális fóbia ellen?

Szociális fóbia ellen?

Figyelt kérdés

Azt mondják szembe kell menni a félelemmel, én megtettem 1 éven keresztül de semmi változás.

Mikor fog elmúlni?

Mindig úgy érzem mindenki rajtam nevet.



2021. márc. 22. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Szoc. fóbiásként szoc. gondozó és ápoló szakra mentem. 🤷‍♀️


Voltam idősek otthonában, házi segítségnyújtásban (ami egésznapos járkálás egyik helyről a másikra), kórházban, idősek klubjában, hajléktalanok otthonában... Az idősekkel, mindegy mennyien vannak, nincs fóbiám, de a kortársaktól és fiatal, illetve 60 alatti felnőttekkel voltak gondjaim. Jól viselkedtem, udvariasan, annyira nem látszott, de belül nagyon szorongtam, időnként szemkontaktus is nehezemre esett. Tényleg, mintha a világ végét vártam volna megváltásként.


Aztán lassan... baromira lassan változott meg. Még mindig enm tökéletes, és mivel vírus miatt már hosszú ideje csak a dm-be és a szuperdiszkontba mentem el... hát lehet visszafejlődtem, de az kétségtelen, hogy 3 év alatt kialakult bennem némi bátorság, akár dominanciának is mondhatjuk (pedig az alapvető személyiségem inkább alárendelt), mert van már ciki ezredjére odamenni, hogy mit tudom én, 105-ös szoba 4-es ágyában fekvő ellátott ba**ik azt csinálni, amit mondtak nekem, hogy csináljak vele. Kortól független oda kellett tennem magam a másikkal szemben, és nagyon utáltam, de azt is, ha magamból csináltam hülyét a tutyimutyiságom miatt, amivel mondhatni a saját munkám minőségét is rontottam valamennyire.


Tömegközlekedésen a szoc. gondozós években is, ami mondhatni a fénykorom volt, most passzolom, de biztos változatlan, az volt, hogy kinéztem az ablakon, mintha ezzel kiszakadhatnék onnan. Bennem is ott volt a kisördög, hogy "mindenki rajtam nevet". Bár, ismétlem, nálam ez a kortársaknál van igazán, mert anno sokat piszkáltak.


Tudom, nagy macera az egész, de ha változtatni akarsz, akkor azt csak úgy tudod, ha kitartasz bármilyen jóslat nélkül, hogy mikor lesz eredménye. Egy idő után észre sem veszed, de változol. :I


19/l

2021. márc. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
91%
Egy barát aki tudja, megérti a problémád és eljártok erre-arra közösen, rengeteget tud segíteni.
2021. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én is szociális fóbiás voltam és több év fokozatos komfortzóna elhagyással gyógyultam meg. mostmár nem érdekel, hogy ki mit gondol rólam mert az én életemet az nem befolyásolja és amúgy sem érdekel senkit, hogy mit mondok vagy csinálok
2021. márc. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én szoc fóbiás vagyok, de igazából ez az életmódomban nem nagyon mutatkozott meg. Az iskolában (általános, gimi, egyetem) ugye, mindig rá voltam kényszerítve arra, hogy akarva akaratlanul is közösségbe legyek (amit nem is én választottam, hanem adott volt), feleljek, prezentációkat tartsak, versenyre menjek, csoportban dolgozzak stb. Járnom kellett szakkörökre, nyelvtanfolyamra és egy ideje már tudatosan is figyeltem rá, hogy minél többet legyek közösségben, mert szerettem volna barátokat szeretni és ismerkedni. 14 évesen voltam először pszichológusnál ezzel kapcsolatban, mert már akkor is azt éreztem, hogy sok mindennel kapcsolatban szorongok, félek, kellemetlenül érzem magam, nem szeretek mások előtt beszélni, elég erős megfelelési kényszerem is volt, nagyon alacsony volt az önbecsülésem. Most 22 leszek és igazából ez semmit nem változott, max. a korom és a tapasztalatok hozták magával, hogy már másképp gondolkodom magamról, a világról stb. Őszintén szólva nem hiszem, hogy a jövőben ez sokat fog változni, de már elfogadtam és megtanultam élni vele.
2021. márc. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez az ember aki ezt írta na róla vegyél példát.


"

A félelemnek nincs értelme. Nem segít csak hátráltat, olyan mintha a világnak távoltartási végzése lenne ellened. De ezt te alkotod meg azzal, hogy a rossz reményben hiszel. Engem fenyegettek, megszégyenítettek, lehetetlenné tették a normális mindennapi életet és élek. A dolgok jönnek-mennek nem éri meg kapaszkodni beléjük ahogy emberekbe sem és véleményekbe sem. Lehet érzéketlen vagyok és ha fegyvert fognának rám meg sem rezdülnék de nem fogadom el a sorsom. Nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy földrekényszerítenek újra és újra."

2021. márc. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!