Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ilyen nehéz velük...

Miért ilyen nehéz velük barátkozni?

Figyelt kérdés

Budapesten élek és szeretnék itt élő cserediákokkal vagy itt dolgozó külföldi emberekkel barátkozni, főleg arabokkal mivel érdekel a kultúrájuk.

Eddig Facebook csoportokban próbálkoztam vagy egyetemen de a szívélyes köszönőviszonynál tovább nem jutottunk. Olyan is volt aki megígérte megtanít arabra de aztán lerázott. Velem van a baj? Nyilván nem vagyok rasszista ha érdekel a kultúrájuk... Lehet hogy csak óvatosak az itt élőkkel, annyi rassziszmussal találkoztak? 26F



2021. márc. 29. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Mindenki, bármilyen "nyitott" is, alapvetően a saját kultúráját keresi.


Az arab pedig egy igen csak zárt kultúra.

2021. márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Gondolom, látom is mennyire összetartanak az itt élő arabok.

De ez nem zárja ki hogy mással jóban legyenek.

Én örülnék a helyükben egy helyi barátnak is...

2021. márc. 29. 19:34
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Couchsurfing. Keress rá. Ajánld fel, hogy aludjanak nála. Elég sok magányos, vagy páros utazó van, akik így találnak szállást és társaságot, aki megmutatja nekik a környéket. Persze csak Covid után.
2021. márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom fenn vagyok. Bár ők jönnek-mennek. Mivel érdeklődök a kultúrájuk iránt egy itt élő ember jobb lenne akivel a "tanításért" cserébe el tudnék menni ide-oda.
2021. márc. 29. 19:51
 5/7 anonim válasza:
100%

Egyszer volt egy kelet-afrikai... barátom. Amikor egyszer szóbakerült, hogy mennyire nem keverednek a helyi és a külföldi diákok és hogy ez vajon miért van, ő azt mondta, hogy mi (magyarok) abszolút nem vagyunk kezdeményezőek. Én erre azt válaszoltam, hogy egyébként ők is ugyanúgy klikkesednek, külföldit mindig csak külföldivel látok, és általában maguk közt is csoportosulnak (koreai koreaival, fekete-afrikai fekete-afrikaival, közel-keletiek közel-keletiekkel). Ekkor elmesélte, hogy a legtöbben úgy jönnek ide, hogy milyen jó, új kultúrát fognak megismerni, új embereket, helyieket, és hogy nagy csalódás, amikor idejönnek és látják, hogy mennyire nem keverednek a helyiek és a nemzetközi diákok. Így már itt megáll a dolog, kb. elfogadják, hogy hát jó, és ennyi, nem igazán alakulnak ki ismeretségek, megy mindenki a "saját" klikkjébe - és ez érthető is.


Mi először interneten ismerkedtünk meg, jól kijöttünk, nagyon jókat beszélgettünk és amíg tartottuk a kapcsolatot, mindig szomorú voltam, ha belegondoltam, mennyi hasonló, jó ismeretség kialakulhatna fiatalok között, ha nem lenne ez az elszeparáltság. De ha őszinte akarok lenni magammal, azt is mindig éreztem, hogy soha nem illenék bele az ő életébe, köreikbe. Talán ez is probléma, ha valakivel jóban leszel, valahogy megmarad ilyen "kettes" barátságnak, amit sokszor okozhatnak a nyelvi különbségek is (pl. ő is mesélte, hogy hiába haverkodott egyszer egy magyar fiúval, a fiú barátai nem beszéltek jól angolul, így nyilván egy közös sörözés, lógás sem volt az igazi, mert volt ő meg a haver, a haver meg az ő barátai, és közte meg a haver barátai között nem volt kapocs).


Nekem ez a tapasztalatom. Igazából mindkét oldal hibás szerintem, jobban szólva, mindkét oldalnak lépéseket kéne tennie a másik irányába, vagy egyszerűen csak nyitottabbnak kéne lenni. Ha belegondolok, hogy külföldön kéne élnem és a származásom miatt megkapnám ugyanazokat a nézéseket, összeszólásokat, stb., biztosan én is így éreznék. Nehéz lehet így motiváltnak maradni a beilleszkedésre, de muszáj, ha nem akarsz évekig elszeparáltan élni, csak a saját nemzetedbeliekkel interaktálni. Szerintem pl. már azzal is sokat segítenének a saját megítélésükön és helyzetükön, ha legalább a magyar nyelvre nyitottak lennének valamennyire. Ez a fiú, akiről meséltem, nem lenne benne béna, amíg tartottuk a kapcsolatot, tanítgattam, szép volt a kiejtése, sokszor magától is összerakott dolgokat, de nem használja soha a nyelvet (pedig tudna pl. útbaigazítást kérni), mert minek, van google térkép, meg amúgy is, "mit szólnának".


Szóval ez az én tapasztalatom. Szerintem legyél nyitott feléjük, az nagyon jó, higyj abban nyugodtan, hogy egyszer jó ismeretségeket, esetleg barátságokat köthetsz, de ne csüggedj, ha nem sikerül. Ezek tipikusan azok a dolgok, amik olyan egyszerűnek tűnnek és annak is kéne lenniük - egy ideális (utópisztikus...?) világban, de a valóságban bonyolultabbak. Vagy mi tesszük őket azzá. Örök rejtély.

2021. márc. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
53%
Egyébként ha gondolod, a Tandem nevű "language exchange" alkalmazáson ha csak a magyart állítod be, mint nyelv, amelyet beszélsz, az angolt pedig a tanult nyelvekhez rakod, akkor javarész olyan embereket fog ajánlani, akik magyart akarnak tanulni, és közöttük a legtöbb nyilván itt lakik. Ha jól emlékszem, szűrőt is állíthatsz be. Bemutatkozás részben pedig írhatod, hogy olyan, itt élő külföldieket keresel, akik nyitottak kölcsönös nyelvtanulásra, stb. Vagy csatlakozhatsz facebookon csoportokhoz. Pl. debrecenieknek van "Hungarians help international students in Debrecen" csoport, biztos van valami hasonló Budapesten is. Itt néha olyasmi segítséget is kérnek, hogy kísér el őket ide-oda, hivatalos ügyeknél fordítás ügyben, stb.
2021. márc. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a bő választ! Igen, látom ezt a klikkesedést sajnos, ezek szerint tényleg ilyesmi lehet amit a bevezetőben írtam :( amúgy szoktam kezdeményezni nyilván ha ezt írom...
2021. márc. 29. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!