Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan legyek beszédesebb?

Hogyan legyek beszédesebb?

Figyelt kérdés

24/N vagyok. Pár éve kezdett elzavarni ez a dolog, hogy idegen emberekkel nem tudok beszélgetni. Legyen az párom anyukája vagy családtagjai illetve barátai. Egyszerűen mindig kussban vagyok.már nekem kellemetlen ez. Ezért is van az hogy nincsenek nagyon barátaim sem. Mert ha társaságba megyek ott se beszélgetek ha csak nem kérdeznek. Sokszor irigykedve nézem ott a többi csajt, hogy csak akkor ismerkedtek meg és már milyen jól elbeszélgetnek vihognak. Engem pedig leszarnak pont azért mert én csendes vagyok.😔 ezért is szorongonk idegen emerektől, hogy lenéznek mert csendes vagyok úgyis.

De vannak olyan emberek NAGYON RITKA akit ez nem zavar és ugyanúgy oda jön hozzám és kerdezget beszélget és látom,hogy nem vagyok neki ellenszenves, olyankor énis hamar feloldódok és teljesen más leszek. De azt veszem észre,hogy rengeteg emberből ellenszenvet váltok ki ez miatt lenéznek kiközösítenek. Úgy szeretnék beszélgetni pl barátom barátaival is de nem megy. Visszahúzódok mindig és csak hallgatok. Lehet ezen javitnai valahogy?


2021. máj. 8. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
A barátod beszédesebb típus? Vele tudsz beszélgetni, nem unja, hogy csendes vagy?
2021. máj. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Beszédes vagyok vele. Akiket ismerek és tudom,hogy kedvelnek azokkal beszédes vagyok nagyon
2021. máj. 8. 19:58
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak ez a szorongás vagy nem tudom mi az hogy mindenkibe azt látom,hogy lenéző és hogy ellenszenves vagyok neki/k
2021. máj. 8. 19:59
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanez vagyok, csak mellette folyamatosan azt is érzem, hogy unalmasnak tart az illető, ha kérdezek valamit, akkor elgondolkozom, hogy nem volt hülyeség ezt megkédezni?!? Mi gondolhat rólam? Biztos kibeszél majd milyen béna vagyok, unalmas, stb. Van amikor még elkezdek dadogni is, vagy nem tudok kimondani egy mondatot rendesen... Azt mondták ezeken a minél több társaság, ismerkedés segíthet, egy idő után nem fog érdekelni ki mit gondol, csak beszélni fogok, mert megszokom...
2021. máj. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
😣😣 nálam még az is nagy gondot okoz,hogy ha pl a párom velem van valahol és valami hivatalos dolgot kell intéznem és beszélnem kell,hogy tudom hogy a párom tudja hogy nem vagyok egy nagy beszéd bajnok nem,hogy hivatalos személyel és akkor mindig pluszba raparazok,hogy nézz a párom miközben beszélek és az van bennem nehogy el makogjam magam vagy nehogy lássa ő, hogy mennyire izgulok közben mert szégyellem magam elotte is, hogy ilyen vagyok😓 de ugyan igy vagyok ha anyu van velem vagy olyannal aki tudja hogy ilyen vagyok. Viszont ha egyedül vagyok egy ilyen helyzetben sokkal könnyebben megy
2021. máj. 8. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Beszéd közben meg érzem, hogy ég az arcom és tuti, hogy pirulok, vörösödök :'D örülj neki, hogy neked legalább van barátod, biztos nem véletlenül van veled, hanem mert így fogadott el :)
2021. máj. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát jó csak ő is mondogassa,hogy miért nem megyek valamerre ismerkedni ( nem reg költöztem hozza es itt nem ismerek senkit) próbált össze hozzni a barátaival azoknak a barátnőivel és hat mit ne mondjak nem járt sok sikerrel.😅 itt vannak a szomszédban a nagyszülei akik tényleg kedvesek mindig mondja megyek hozzájuk beszélgetéssek de nem megyek mert úgy vagyok vele mit? Ahh utalom magam más úgy letud mindenről beszélgetni mindnekivel én nekem meg ötletem sincs olyankor mit mondjak és nem azért mert félek megszólalni! Csak egyszerűen fogalmam sincs miről lehetne egy idegennel beszélgetni.meg hat nem vagyok az a nagy csajos csaj, hogy vihogjak mindennen. Lehet komolyabb is vagyok sok lánynál nem tudom
2021. máj. 8. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!