Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez valami új "trend"?

Ez valami új "trend"?

Figyelt kérdés

Ez valami új trend mostanság, hogy ha írok valakinek, akkor csak másnap, de minimum 12 óra múlva nézi csak meg és válaszol? Eddig ez nem volt, tudtommal a kapcsolataim nem mentek tönkre ezekkel az emberekkel, és nem is mindenki csinálja ezt. De elég idegesítő, hogy 0-24 elérhető, mivel ismerem az adott személyt, tudom, hogy nem csinál semmi érdemlegeset, egy egyszerű kérdést tettem fel neki, és cseszik megnézni... Ez nyilván csak egy példa, tényleg több embernél tapasztalom, és régen nem volt ez.

Más is tapasztalt ilyet, vagy csak nekem sikerült kifognom az ilyen kedves személyeket?

(És persze, nem azt várom el, hogy ugorjanak minden üzenetre, én se vagyok ilyen, de van egy határ azért. Mikor tényleg nonstop elérhető, és egész nap csak a telefonját baszogatja, közösségi oldalak stb., és ennyire képtelen egyik-másik... Válaszra méltatni.)



2021. máj. 8. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Aki ilyen azzal nem beszélek
2021. máj. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Nekem egy ismerősöm csinálja ezt. Rám írt és szinte 5 percen belül vissza is írtam, beszélgettünk kb 1 óra hosszáig, majd kérdeztem tőle valamit és 2,5 hétig nem írt, úgy hogy megnéztem az üzenetet. Közben láttam, hogy posztolgat a napjában meg facen... Utána én sem méltatta válaszra csak 1 nap múlva, de csak azért mert az ilyen emberekkel már nem tudok mit kezdeni. Ez online szerintem egy bunkó dolog. Nem várom én se, hogy egyből ugorjon és írjon, de azért az a 2,5 hét elég gáz... Az ilyenekkel én sem nagyon beszélgetek
2021. máj. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

#1 Persze, és akkor ezért más meg szakítsa meg minden kapcsolatát? :)


Kérdező, sajnos ilyet velem is csináltak, nem tudom a konkrét okát.

Talán sorozatot néz egész nap(?), és olyan, mintha fent lenne faceboookon, közben csak belépett mindenbe, aztán nézi a sorozatot.

2021. máj. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hangozzon ez bármennyire is kifogásnak, de nem az: nekem nem lehet csak úgy megszakítani a kapcsolatot ezekkel az emberekkel. Alapvetően nem építek rövid távú, gyenge kapcsolatokra, ezért is lep meg, mikor ilyet tapasztalok. De ha érzem, hogy mérgező a dolog, akkor természetesen kilépek belőle.


#3 Nem hiszem, nem egy sorozatnéző típus, sőt. Pont ez az, hogy társaságfüggő személy. Mivel ismerem, azt is tudom, hogy az értesítésben látja hogy mit írtam neki, a kérdés meg tényleg egyszerű volt. De ha csak egy kérdőjelet oda merek írni, már jön is a felháborodás :) Asszem ennél az esetnél telt be a pohár😅

2021. máj. 9. 00:13
 5/7 anonim ***** válasza:
13%

Hát nem tudom, engem pont az zavar hogy mindenki "azonnal" választ vár és ha írok akkor kialakul egy beszélgetés amihez éppen az égvilágon semmi kedvem.


NYilván lehet jönni azzal, hogy "nem csinálsz semmit, csak gépezel". De attól, hogy nem csinálok semmit, nem jelenti azt, hogy éppen az adott illetővel akarok foglalkozni.


Illetve sokszor betalálnak azok akikkel úgy "jóban kell lenni" de a hátam közepére nem kívánok, például rokonok.


Nyilván nem hónapikig nem válaszolok, de ha éppen más dolgom van akkor azt nem fogom félbe hagyni a kedvükért.

2021. máj. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 legközelebb figyelmesebben olvasd el a kérdést, köszi.
2021. máj. 9. 09:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam csinálni, ha valaki ír, először csak az értesítésekben olvasom el, és akkor kigondolom a választ. Gondolom, más is így van, és amikor látod, hogy "látta", akkor tud egyből válaszolni. 🤷🏻‍♀️
2021. jún. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!