Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha kapok egy lakást a családom...

Ha kapok egy lakást a családomtól akkor az ismerőseim, haverjaim irigyek lesznek rám? 26/F

Figyelt kérdés
A családomtól kapok annyi pénzt viszonylag váratlanul, ami kiadja egy lakás árának 60%-át. A maradékot én állom saját megtakarításomból és veszek is fel pár millió lakáshitelt még. Lehet hülyeség, de kicsit félek attól, hogy az ismerőseim között sokan irigyek lesznek rám emiatt. Nem a régi gyerekkori legjobb barátaimra gondolok, hanem aki embereket már felnőtt koromban ismertem meg az utóbbi években haverok, ismerősök. Nincsenek az ismerőseim között milliárdosok, százmilliomosok gyerekei, akiknél természetes a lakás adás a gyereknek. Inkább hozzám hasonlóan feltörekvő értelmiségeik az ismerőseim közepes, közepesen alacsony jövedelmű családokból, de nekik maguknak már jó alkalmazotti fizetéssel, akiknek maguknak kell összerakni az életüket, jómódjukat. Összesen több tucatnyi ismerősömből egyet tudok, aki kapott némi családi adományt + felvett tíz millió hitelt és abból van lakása huszonévesen, de senki másnak nincs ingatlana. Őszintén megmondom nem az, hogy ezzel akarok dicsekedni, de ha felmerülne akkor van bennem egy kis félsz megemlíteni ezt, hogy már nem albérletben élek. Valahogy félek, hogy talán lesz, aki irigy lesz rám és emiatt nem fog kedvelni már, vagy arról dumálnak majd a hátam mögött, hogy "Na neki is a feneke alá tettek a szülei egy lakást."
2021. jún. 7. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan lesz legalább egy ember, aki irigy lesz.

De nyilván lesz olyan is, aki veled együtt tud majd örülni.

2021. jún. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Igen lesznek irigyek,persze megmondani nem fogják,csak egy-egy beszólás...könnyű akinek a szülő segít...

Tapasztalat 😒

Ne foglalkozz vele ki lesz irigy,azért mert más szülő nem tud segíteni,meg ha akar sem,az nem jelenti azt h irigynek kell lenni

2021. jún. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen.Nem kell magyarázkodni !
2021. jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Az irigy embereket felkéne akasztani..
2021. jún. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, amikor olyanok szólnak meg, akik szintén kaptak szülői segítséget, akár még sokkal többet is, mint te :D

A lényeg, hogy ezekkel nem szabad foglalkozni, tényleg nem kell magyarázkodnod. Örülj neki, hogy sikerült. Hidd el, mások sem a te érzéseiddel fognak foglalkozni, ha elérnek valamit.

Na, meg ebben tényleg semmi szégyellni való nincs.

2021. jún. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Te figyelj, ha félsz, hogy irigykednek rád, mondok egy tuti megoldást.

Ajándékozd nekem, így bátran állhatsz haverjaid elé!

Mindketten nyernénk vele.

:-))))

2021. jún. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megmondani, hogy a család is segített. Van megtakarításod, felveszel hitelt és kész.

Az ismerőseid és az ismeretlenek NE turkáljanak a te és családod pénztárcájában!

2021. jún. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Fuggetlenul irigysegtol, en meg ott tartok, hogy csaladtagok halala utan megorokolt lakast adtak a fiataloknak szulok, es termeszetes volt, hogy nem kicsengette valaki az arat.

Aki csunyan irigykedik, az pukkadjon meg. Legyen az o baja. Raadasul nem olyan helyzet, hogy ehes ember mellett eszel nyugodtan.

2021. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Miért is kellene elmondanod az embereknek, hogy a szüleid is tettek bele pénzt?

Irigységre hajlamos embereknek minek dörgölnéd az orra alá? Ha ilyenek aztán a szemedre hánynak valamit, ne csodálkozz, akkor már viseld el vagy engedd el, ha elmondod fűnek-fának.

2021. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Sunshinedoll ***** válasza:

Biztos lesznek irigy emberek, de azok akkor is irigyek lennének, ha te magad fizeted az egészet, mert hát neked telik rá.

Le kell sz-rni az ilyet.

Én meg örököltem lakást, de ha a szüleim vettek volna se értem, ez miért más dolga, illetve azt sem, hogy ez miért lenne baj.

Ha nekem lenne gyerekem, és pénzem/lehetőségem arra, hogy segítsem/megkönnyítsem az életét, én is vennék neki lakást. Nem tudom, biztos van, aki már csakazértse venne neki, de mifelénk szeretetből vállalnak gyereket az emberek :D

2021. jún. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!