Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kèrhetek lakbèrt a csalàdomtól?

Kèrhetek lakbèrt a csalàdomtól?

Figyelt kérdés

Finoman szólva is rossz a viszony, belaktàk az egèsz lakàst a bàtyjàmèk a csalàdjàval. De nekem van tulajdonrèszem, amit nem tudok hasznàlni miattuk!

Kèrhetem, hogy pl ürítsenek ki egy szobàt nekem? Vagy, hogy fizessenek akkor èrte?



#tulajdon #Kituras #Penzre valtom
2021. febr. 10. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tehát te nem ott laksz? Fizessenek ki belőle. Ha nem hajlandóak jogo útra is viheted a dolgot, de arra rá fog menni a kapcsolat.
2021. febr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A legvadabb az lenne, ha bejelentenéd, hogy szívesen elköltözöl, akkor a övék lesz az egész lakás, de persze fizessék ki a részedet.


Mondhatja itt bárki, hogy jogos, neked kell velük együttélni, és ha rossz a viszony és ilyeneket kérsz biztos, hogy te leszel majd a szarszemét, mert hogy neki gyerekei vannak.

2021. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem èlek ott. De teljesen kiturtak

Nem akarnak kifizetni

2021. febr. 10. 15:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, értem. Mondjuk az még a jobbik.
2021. febr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj ügyvédhez, a közös tulajdon megszüntetésének megvan a módja.
2021. febr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

sajnos ügyvédhez kellene menned..de azt is jól kell kiválasztani.

Te ne veszekedj velük, mert rámegy az idegrendszered, inkább fizesd az ügyvédet.

A stressz öl a leghamarabb, a legbiztosabban. A tesód röhög a markába. Ha lehet, ne beszélj vele ezentúl, ne üzengess neki. Te onnan már ki vagy túrva.

2021. febr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérheted a magad tulajdoni hányadának megfelelő rész átadását saját használatra, de ez szinte megoldhatatlan, ráadásul nem is laksz ott és nem kedvelitek egymást. Ezt vesd el, hiába van rá jogod, hiszen bérlőt sem találsz, ráadásul megkeserítenék az életét a közös konyha, fürdőszoba, WC stb. miatt.

Marad, amit előttem is ajánlottak: bíróságilag megszüntetni a közös tulajdont. Vagy kifizetnek a magad hányadából. Ha erre nem képesek (nincs pénzük), akkor elárverezik és nekik is menni kell.

2021. febr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
utolsó jól mondja.
2021. febr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, vagy megveszik a kérdezőtől a tulajdon részét, vagy árverezés és költözés. Sajnos mi is benne voltunk. Ügyvéd!
2021. febr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!