Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A nagymamám miért erőlteti...

A nagymamám miért erőlteti rám az ételt ha már télleg nem tudok többet enni? Azt, mondja nem is szereted a mamát ha nem eszed meg amit főzött, nagyon idegesítő mert akkor egész nap ezen kattog miért nem eszek biztosan beteg vagyok.

Figyelt kérdés

Amugy a szüleimet is mindig tömi hiába mondják, hogy már nm kérnek, oda tesz még egy adag ételt eléjük és őket is kényszeríti, hogy egyék meg. És ők sose mondanak nemet, mert apukám és anyukám azt mondja nekem illemből mindent meg kell enni mert meg haragszik a mama. Szerencsére nem a mamánál lakunk, csak sokat vagyunk vendégségben nála. Amugy mind 2 mamám ilyen addig fel nem állsz az asztaltól amig meg nem eszel mindent vagy különben nagyon mérges leszek, már nem is szeretsz ha nem eszel dumával jön.



Hogy szoktassam le őket a zabáltatásról?



#mama #megtöm
2021. jún. 30. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez igen sok embert foglalkoztat, rengeteg szülő-nagyszülő imádja a kényszeres tukmálást. Amíg élek, nem fogom megérteni hogy nekik miért okoz élvezetet a nagy mennyiségű kidobott étel és/vagy az, hogy rosszul lesz valaki.
2021. jún. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen dolog válik be amit én is alkalmazni szoktam, higy a nem-et komolyan gondolod. Mond hogy "nem kérek köszönöm" és ha mégis kirakja az ételt az legyen az ő baja, akkor se edd meg. Fontos hogy ne edd meg akkor se ha tukmálja. Mivel tiszta tányérba rakja egyszerűen ugyanúgy vissza is tudja lapátolni, semmi baja nem lesz az ételnek, nem kell kidobnia.
2021. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
A mamák ilyenek.
2021. jún. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyszer kell csak azt válaszolni, hogy jó akkor nem szeretlek, és soha többet nem fogja ezt eljátszani. Hadd lássa csak, hogy nem tud manipulálni.
2021. jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt is mondhatod hogy "miért te nem szeretsz hogy akkor is ennem kell amikor nem akarok? Mi van azzal amit én akarok? Egyszerűen nem esik most semmi jól. Nem arról van szó hogy nem szeretlek."
2021. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, te hány éves vagy? Megmondod hogy nem kéred mert nem vagy éhes.
2021. jún. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberek udvariasabbnak talaljak, ha kihanyod, vagy ket napig rosszul vagy. Keleti szokas a traktalas, brutal. Gyerekkoromota kimeletlen g£ciseggel magyarazom el, miert nem.
2021. jún. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hány kg vagy és hány éves, hogy nézel ki? Mert ha alultáplált vagy és vézna, akkor a te érdekedben mondják, hogy rendesen fejlődj.
2021. júl. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!