Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az emberek miért olyan rosszin...

Az emberek miért olyan rosszindulatúak egymással? Miért olyan ítélkezőek? Amikor először meg kéne a másik múltját érteni és utána pofázni. Főleg az értelmiségekre gondolok, hogy akiknek nem megy olyan jól, de dolgoznak azért az ügyön, miért szólják

Figyelt kérdés
le? nem fért ki a kérdés bocsánat.

#gonosz #elit emberek #hülye értelmiség
2021. júl. 2. 07:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Tisztelet a kivételnek! Mert vannak rendes értelmiségek is!
2021. júl. 2. 07:42
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont nem inkább az értelmiségiekre jellemző, hanem a gyufásdoboz gondolkodású emberkékre.

Ők azok, akik képtelenek végigzongorázni magukat egy gondolatsoron, és egyből beleraknak valami egyszerű műveletet az eredményhez.

2021. júl. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Én értelmiségi vagyok és pont fordítva szoktam ezzel a helyzettel találkozni. Művészeti területen vagyok és pont azt tapasztalom, hogy a tanulatlanabb képzetlenebb emberek szoktak a legnagyobb vehemenciával és hangerővel fújjogni amikor meghalják azt a szót, hogy kortárs művészet. Sokszor baromi lesarkított sémákban gondolkoznak és nem tudják elfogadni, hogy nem a saját kis vélt valóság burkuk az egyetemes igaz és jó.

Engem is folyamatosan vegzálnak a kinézetem miatt (viszonylag eltérőbb az átlagtól az öltözködésem) és szinte mindig az 1bites 8 elemit végzet emberkék ugatnak be a leg hangosabban miközben ők sokkal igénytelenebbül és szarabbul néznek ki nálam.



Mindezek ellenére én nem itelkezem felletük (nem az én problémám mások korlátoltsága hiszen úgyis a szegénységi bizonyítványukat fitogtatják minden cinkesebb megnyílvanulásukkal.)


Viszont az hogy valaki nem vegzett főiskolát/egyetemet vagy nincs érettségije nem jelenti kapásból azt hogy az illető egy tirpák. Lehet hogy valami komoly családi, pénzügyi életvezetési krízisen van túl az illető, és mindezek ellenere egy jófej valaki akivel értelmesen lehet társalogni.

2021. júl. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
22%

Első, attól, hogy ilyen csodás szóvirágokat használsz, még ugyanolyan gyufásdoboz gondolkodású vagy, mint akikről beszélsz. :D


Kérdező! A szó, amit keresel: értelmiségi. (nem "értelmiség")

2021. júl. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miután a pszichológusok, szociális munkások nagy része értelmiségi, a facebookon fröcsögő trollok többsége pedig nem az, nem gondolnám, hogy az értelmiségi emberek különös ismertető jegye lenne, hogy elítélik a másik embert.

Az empátia hiánya ugyanis nem függ IQ szinttől vagy műveltségtől. Tehát ez alapján a kérdés értelmetlen.

2021. júl. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert a sajátjukkal sem tudnak mit kezdeni, így átmennek negatívba.
2021. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!