Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Régen tényleg jobb volt az...

Régen tényleg jobb volt az élet minden szempontból? Vagy csak minden megszépül?

Figyelt kérdés
A 80-as éveket szinte mindenki elképesztően jó éveknek írja le.

2021. júl. 4. 22:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%

Fiatalnak lenni mindig jó. Huszonévesnek lenni már csak élettanilag is jobb, mint hatvanasnak. Lehet, hogy hatvanasként már megvan az anyagi biztonságod, mert van saját házad és autód, a gyerekeid már kirepültek és hamarosan jön a megváltó nyugdíj, ami ugyan kevesebb lesz a fizetésednél, de a rezsit fedezi és nem kell dolgozni - de akkor is jobb lenne 40 évvel fiatalabbnak lenni, szabadon pasizni-csajozni, gyógyszerek nélkül élni, egy levegővel megmászni három emeletet lépcsőn. Akik a régi világot éltetik, azok akkoriban voltak fiatalok és ezért sírják vissza azokat az évtizedeket.

A családomban elég sok érdekesség volt. Úgy alakult, hogy a felmenőim a '40-es évek közepétől a '90-es évek közepéig töltötték az ifjúkorukat. Volt abban minden: volt, aki a II. világháborút élte át személyesen, a konyhájukból kifelé tüzelő szovjet katonával, más a legsötétebb '50-es években kollektivizált, megint más a '60-as évek konjunktúrájában kezdte az életét, de volt, aki a '70-es évek korai maszekvilágában futott be és akadt, aki a '80-as évtizedben fogta meg az Isten lábát. Sőt olyan is, aki a korai '90-es évek zavaros időszakában kereste a helyét. És láss csodát: mindannyian párás szemmel, elcsukló hangon emlékeztek vissza a tizen- és huszonéves időszakukra. Pedig a legidősebbek számára ez a korszak csak azt jelentette, hogy őket még pont nem vitték el a frontra, a középkorúak valahogy megúszták az '56 utáni megtorlást, a legfiatalabbak meg már a késői kádárizmusban nőttek fel. Nagyon nagy különbségek voltak a sorsaik között, de az tény, hogy mindegyikük szeretett fiatal lenni. Ez az igazi válasz a kérdésedre.

Ha majd idős leszel, te is jóleső nosztalgiával gondolsz vissza a mostani időkre. Lehet, hogy még a koronavírusban is meg fogod találni a jót.

2021. júl. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
#10 Nem tudom, hol látsz ilyen embereket, sose találkoztam olyannal, aki lenézne a tömegközlekedésért. Még menőnek is tartják, mert azt hiszik, környezetvédelmi okból nincs kocsim, pedig inkább lustaság miatt meg mert úgyse használnám ki.
2021. júl. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Lazy Lover ***** válasza:
40%
Szerintem sokkal jobb volt ha nem is volt jó lét emberibb volt minden
2021. júl. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is az internet es mobiltelefon elotti vilag sokkal embersegesebb volt.
2021. júl. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%
Abban az egy dologban teljesen biztos vagyok, hogy nem kerülhetett, nem került ennyire felszínre az emberek erőszakos mivolta. Miről szól ma a világ? Arról, hogy bármi áron "pénzt csinálni"! -Sok ember már az egyéniségét is feladta ebből az okból kifolyólag.
2021. júl. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 GJLarsFan ***** válasza:
Inkább az, hogy megszépülnek az emlékek. Ez sokkal reálisabb.
2023. aug. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 GJLarsFan ***** válasza:
Mint az, hogy "régen minden jobb volt."
2023. aug. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 GJLarsFan ***** válasza:
Utóbbi. Mármint az, hogy megszépülnek. Érzem, le leszek pontozva, de ez az igazság.
2023. szept. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 GJLarsFan ***** válasza:
Bocsánat, hogy többször is írtam, elfelejtettem... 😅 Mindegy, vegyétek figyelembe csak az elsőt
2023. szept. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!