Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi lehet velem a baj? Gyerekko...

Mi lehet velem a baj? Gyerekkorom óta ilyen vagyok.

Figyelt kérdés
Introveltàlt vagyok mindig is az voltam, suliban nem nagyon voltak barátaim,oviban is mindig egyedül játszottam. De felnőttem és egyre nehezebb, nem tudok rendesen komunikálni mindig előre megbeszélem a fejemben,hogy mit fogok mondani stb. Nincs párom,nincsenek barátaim sem és szinte depressziós vagyok,mert a környezetemben mindenki szül/terhes/házasodik.nekem meg a pánikbetegségem a párom, kb 2 éve kezdődött szinte már sehová sem járok nem érdekel semmi, telefonozok,kertészkedem, élek..létezek. Nem akarok dilidokihoz menni, neki sem tudnám rendesen kifejteni mi a bajom, apám nyugtatóját veszem be néha és a cbd olaj. Most 2 napja kicsit rossz néha mert gyors a pulzusom kivéve amikor alszom. Tudom menjek orvoshoz de nem szeretnék, ezt egyedül le lehet e küzdeni? De immár 2 éve nem sikerül, ugy érzem ordítva tudnék sírni annyira utálom az életet. Valami tanácsot meghallgatok. 24/l

2021. aug. 13. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Munkád van? Legyen! Az már jó kiindulóalap lenne.
2021. aug. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Pszichológus (nem doki) is sokat tudna szerintem segíteni.
2021. aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos az ilyen dolgokat nagyon nehéz egyedül leküzdeni. Ha nem akarsz pszichiáterhez vagy pszichológushoz fordulni, akkor a Kék Pont Alapítványnak van egy ingyenes és anonim online felülete, csak egy email cím kell, hogy tudj nekik írni (lehet eldobható email is). Már az is sokat segíthet, ha valakivel meg tudod osztani a problémáid, tőlük pedig biztosan egy megértő, empatikus választ fogsz kapni.
2021. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

Ne hallgass senkire itt, aki pszichológust javasol légy szíves. Ugyanilyen voltam és vagyok, épp ezért vállalom a 0%-os választ, ha segítek vele.

A pszichológusok lehúznak!!! Mind pénznyelő, és semmit nem segít. Ha komoly segítséget akarsz, akkor egyenesen pszichiáterhez menj, mert nem mindegy. Ő felírhat neked gyógyszert, kedélyjavítót, ami máris többet fog érni, mint a heti beszélgetések egy pénzhajhásszal, mert az egy nagy semmit ér. Hiába háborogtok, sőt még a választ is törölhetik, mert nem szokták díjazni itt, ha valaki pszichológust kritizál. De sajnos nekem és másoknak is ez a tapasztalata velük, jónevű pszichológusok sem érnek semmit sem. Egy diáknak még elmegy, de felnőttként depressziósként nem elég a konzultáció egy szélhámossal. Szakembert keress, igazi szakembert.

2021. aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%

Én is visszahúzódó vagyok és én is a gyerekkoromat egyedül töltöttem kb. Nekem sincsenek barátaim és a szorongás nálam is minden napos volt + engem még a suliban is piszkáltak. 16 éves koromban eljutottam oda, hogy utcára se mertem menni, mert annyira szorongtam, hogy folyt rólam a víz és szinte úgy éreztem, mintha meglennék dermedve. 18 éves koromra még egy sokkal súlyosabb szorongást és depressziót is összeszedtem, ami már odáig fajult, hogy otthon is olyan rosszul voltam, hogy a falat kapartam.


3 éve próbálom ilyen-olyan módszerekkel elmulasztani a szorongásom (amit 18 évesen összeszedtem), de se a sport, se a munka, se a pszichológus, se a meditáció nem hozott tartós sikert. Max enyhült. Így 3 év vesződés után amikor már tényleg a szellemi és munkateljesítményem (na meg ezáltal az életminőségem) rovására is megy a betegségem úgy döntöttem, hogy most már gyógyszeres segítséget kérek. Kár volt 3 évet vesződni magamnak, mert csak 3 évet kidobtam a kukába...

2021. aug. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a problémád, az például sokáig rám is igaz volt, néha még mostanság is, hogy szociális helyzetekben szorongok és sokszor elismételgetem magamban, hogy mit akarok mondani. Kaptam olyan tanácsot, hogy kell találnom valamit, amiben kiteljesedhetek, egy hobbit, vagy sportot. Akkor még közhelyesnek éreztem a tanácsot, de végül be kellett látnom, hogy igaza lett annak, aki adta. Bár próbálkozom, de én is nehezen barátkozom és sokszor vagyok magányos. De megtanultam egyedül is jól érezni magam. Nem mindig megy, de gyakran érzem, hogy egyedül is tök jól megvagyok. Neked is ezeket tudom tanácsolni. Esetleg próbálj meg hozzád hasonlókkal beszélgetni. Fel tudja dobni az embert, ha rájön, hogy nincs egyedül a problémájával.
2021. aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös válaszolónak: Én is gyakran éreztem azt, hogy nem segítenek sem a sport, sem a pszichológusok. A kulcsgondolat a hozzászólásodban az, hogy enyhült. És ez már haladás! Sokáig én is abba a hibába estem, hogy azt vártam, hogy majd eljárok pszichológushoz és minden problémám megoldódik. Nem így lett és én is csalódott voltam. Végül rájöttem, hogy ez nem így működik. Hosszú-hosszú évek kellenek ahhoz, hogy megváltoztasd azokat a beidegződéseket, amik gyerekkorodban rád ragadtak. Nem kell évekig pszichológushoz járni, elég, ha csak elindít egy úton, amit utána folytatsz. Az se baj, ha utána más utat választasz. Jelenleg én sem járok pszichológushoz, nem is követem a tanácsait, a saját magam útját járom és igyekszem fejleszteni magam. A gyógyszer segíthet, de ugyanez érvényes rá: nem szabad azt várni, hogy attól elmúlik a problémád. És sajnos sok olyan gyógyszer van, amire rá lehet függeni, szóval ezzel csak óvatosan és csak akkor, ha tényleg komoly a gond.

6-os voltam.

2021. aug. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
4: én egyetemen jártam pszichológushoz (mentálhigiénés szolgálat), utána TB-n folytattam a kórházban (pszichiátria). Egy fillérembe nem került. Nem kell fizetőshöz menni...
2021. aug. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Még egy annyi, hogy nagyon veszélyes tud lenni, ha össze-vissza szedegetsz otthon gyógyszert. Én sokáig nyugtatóztam - altatóztam magam, Mirzaten/Rivotril, amit rokonok írattak nekem és beszedtem. Utána még 2-3 vény nélkülit is szedegettem hónapokig, de több mint egy év telt el, úgy hogy egyfolytában altatóztam és nyugtatóztam. Csak rontott mindenen, mert rászoktam, utána több szem sem volt elég, rosszabbul aludtam, felborult minden, még idegesebb lettem. Közben a vérnyomásom is hihetetlenül magas lett. Azután lett jobb, miután elhagytam mindent. Alapból volt egy kezeletlen betegségem, amit közben sikerült kikúrálni, de szednem kell folyamatosan a Concor Cont a vérnyomásomra. Jelenleg jól vagyok, néha bedepizek, nekem is egy pszichiáter kéne. Három pszichológus kezelt, egyik sem vált be. A pszichiáter legelőször elküldött, szerinte nincs szükségem gyógyszeres kezelésre. Azóta szerintem van, de még én sem tudom. Mindenesetre jobb, ha magadtól próbálkozol. Nagyon rossz tud lenni vidéken és magányosan, de minden nap csinálj valamit az érdekedben, amivel előrébb leszel. Sportolj, dolgozz, meg ismerkedj online, hátha találsz párt. Aztán valami lesz. Ha gyógyszeres kezelés szükséges, akkor anélkül nem lesz jobb a közérzeted, de majd meglátod mit tudsz tenni. Sokáig ne halogasd mindenesetre.
2021. aug. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
+1 a gyógyszermentességre. 3 év vergődést simán megéri küzdeni nélküle. A gyógyszer a legvégső megoldás kell legyen. Brutálisak a mellékhatások.
2021. aug. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!