Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyana utasítanátok vissza...

Hogyana utasítanátok vissza egy meghívást lánybúcsúra? Mit mondanátok hogy miért nem tudtok elmenni rá?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék elmenni. Két embert ismerek csak (az egyik a menyasszony de őt se nagyon ismerem, a férjem jóban van az ő vőlegényével és ő meg a legénybúcsúra és gondolom innen jött az, hogy engem meg meghív a lánybúcsúra) és a másik csajszit se ismerem annyira szóval mondjuk úgy nem ismerek senkit se de velük már találkoztam közös programokon (úgy, hogy több ember volt ott) és olyankor mindig úgy éreztem hogy olyan kisebbségi komplexusom van tőlük. Sajnos nincs rendben az önbizalmam és egyéb lelki problémáim is vannak (járok pszichológushoz is két hónapja) és a fentebb leírtak miatt nem szeretnék menni, tudjátok "összezárva" lenni 9 másik ismeretlen emberrel egy egész hétvégén. És nem tudom mit mondhatnék, ha esetleg valaki megkérdezi az esküvőn hogy miért nem mentem a lánybúcsúra? Nem szeretnék senkit se megbántani, de nem is szeretném senki orrára se kötni az igazi okát (azért nem, mert nekem ez ilyen bensősebb dolog és nem érzem úgy hogy "ismerősökre" tartozna). Tudnátok esetleg olyan kifogást mondani ami számotokra elfogadható lenne? Vagy tudnátok tanácsot adni, hogy ti mit csinálnátok a helyemben? (én egyébként azt vallom, hogy az őszinteség a legjobb és a legegyenesebb...csak nem tudom hogy ezt hogy lehetne úgy elmondani hogy ne nézzenek rám furcsán rám). Köszönöm!

2021. szept. 16. 09:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Csak azért szeretnék elfogadható magyarázatot adni, mert a férjem megy a legénybúcsúra és az esküvőjükre menni fogunk. Így, úgy gondolom/gondoltam, hogy nem zárhatom csak úgy le és rövidre. Meg azért is, mert bár rengeteget segít a pszichológusom de két hónap alatt nem jöttem annyira helyre hogy kellően stabil legyek belül de tudom hogy idővel még jobban fogom magam érezni, viszont még nem tartok ott. Ezért is szerettem volna kikérni azoknak a véleményét akik elolvasták a kérdésem.
2021. szept. 16. 10:47
 12/19 anonim ***** válasza:
88%

"Ne haragudjatok, de arra a hétvégére már a szüleimmel van programom".

Ennyi, te védve vagy a férjed meg attól még mehet nyugodtan legénybúcsúra. Ha meg valaki nagyon firtatja, akkor jöhet a festés, nagytakarítás, kirándulás...stb szöveg úgyse fognak utánad kutatni.


Én is jártam már így, hasonló kifogással éltem, viszont annyit megtettem, hogy valamennyit beleadtam a buliba, mert tudom milyen szar, amikor kiszáll 2-3 ember és a tervezett költségek (bulikellék, program, pia...) megugranak, ha /főre nézzük. Illetve küldtem egy videó üzenetet, hogy sajnálom, hogy nem lehetek ott, de remélem nagyon jól fog telni a napja/estéje és jó szórakozást kívánok, a lagzin találkozunk. Így sértődés sincs a dologból.

2021. szept. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

"Nem, mert más programom van."

Ha érdeklődik, hogy micsoda, akkor vagy kitalálsz valami láthatóan kamu dumát ("aznap fog elleni Erzsi mama deguja, és ott akarok lenni"), vagy egyszerűen megmondod, hogy ehhez nincs köze.

2021. szept. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
60%

Lehet lepontozni, de annyira szánalmasak akik mindenféle hazugságra buzdítanak, miközben simán meg lehetne mondani az igazat is főleg, hogy gyakorlatilag vadidegenekről van szó.


Mondjuk a másik felet sem értem, akik meghívnak egy belsőséges lánybúcsúra egy vadidegen csajt.

2021. szept. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
És te elmondanád egy idegennek hogy lelki gondjaid vannak és az, hogy egy teljes hétvégére ott kellene lenni idegenek között, azt így ebben a helyzetben nem vagy képes bevállalni? Egyébként, úgy gondolom, hogy azért hívott el mert a vőlegénye elhívta a férjemet és ők nagyon jóban vannak. Nekem ők nem idegenek (volt már olyan, hogy ott aludtak nálunk meg mi is náluk) de akkor már nagyon küzdöttem az érzéseimmel és problémáimmal és elindultam lefelé a lejtőn. Most így visszagondolva határozottan úgy érzem, hogy az akkori pillanatokba nem fektettem energiát mert belül magammal voltam elfoglalva és így emiatt nem sikerült egy barátságba átmenő kapcsolatot kialakítanom velük amit sajnálok (fentebb írtam, hogy már sokkal jobban érzem magam és ha most kellene nulláról kezdeni HA LEHETNE, akkor jobban tudnám magam hozni) de egy lánybúcsút nem tudnék bevállalni ennyi ismeretlen emberrel.
2021. szept. 16. 12:28
 16/19 A kérdező kommentje:
Ezt egyébként ti gáznak tartjátok? Vagy ti hogy fogadnátok ha valaki így őszintén közölné a teljes igazságot pontosan ilyen szituációban?
2021. szept. 16. 12:30
 17/19 anonim ***** válasza:
Taknyos vagyok, nem érzem jól magam, köhögés is van. Egyből senki nem akarja, hogy te oda menjel.
2021. szept. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

14

Pont hogy 0-ra lettem szavazva a hazugságok miatt..

Hihető dolgot kért,azokat írtam,az is szánalmas,hogy tul.képpen a hasznos válaszom 0 lett.

Egy szorongó ember sokszor vetemedik kegyes hazugságra,mert nem akar magyarázkodni,mert attól is görcsöl. Én is ilyen vagyok,sajnos ismerem ezt.

2021. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Megmondod offos
2021. szept. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!