Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Baj, ha a barátnőm szüleivel,...

Baj, ha a barátnőm szüleivel, rokonaival, barátaival nem tudok beszélgetni? Társaságban inkább hallgatok, mert vagy nem tudok hozzászólni, vagy más a felfogásom, és nem tetszene nekik.

Figyelt kérdés

A barátnőmmel jól elvagyunk, de egyrészt nem vagyok társasági lény (igyekszem, de eleve csöndes típus vagyok), másrészt az általános témákhoz sem tudok hozzászólni, pl:

-A szülei az evésről kezdtek beszélni, mit főztek, hogy stb... ami nálam a szendvicsben és a pizzarendelésben kimerül (sosem érdekelt, sosem ettem főtt ételt, nem volt rá igényem - egyszerű emberi szükséglet, amire nem szeretem az időt pazarolni).

-A rokonai a gyerekükkel nyomulnak, amihez próbálok pozitívan hozzáállni, mert szeretnék gyereket, de viszont abszolút nincs benne tapasztalatom (sose volt a közelemben kisgyerek).

-És mindenkivel közös téma a munka, amit mindenki szid, hogy havi nettó 140-300 ezret keres, miközben kidolgozza a belét, és ebből kell megélnie, meg eltartania a családját, nem tud félretenni, és mit szólok ehhez?! - Na én ekkor próbálom előadni, hogy a vállalkozásom haldoklik (miközben havi nettő 0.8-1 milliót keresek, és heti 3x6 órát dolgozok...)


Összegezve ahogy rám néznek, látszik, hogy valamiféle értelmi fogyatékos lúzernek néznek... ciki, de nem tudok mit tenni.


Másnál ez hogy van? Illetve hasonló esetben ez kihat a kapcsolatra?

31/F (barátnőm 27)


2021. nov. 7. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Kicsit fura de nem szakító ok ha erre gondolsz vagy ettől félsz.

Mindenki nem lehet mindenkivel egy hullámhosszon és nem kötelező mindenkinek egymást szeretni,ez ilyen egyszerű.

2021. nov. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen vállalkozásod van? Ha arról mesélsz nekik, az nem jó beszédtéma?
2021. nov. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
"Milyen vállalkozásod van? Ha arról mesélsz nekik, az nem jó beszédtéma?" - Az apja postás, és 140 körül keres... kínos lenne előadni, hogy harmadannyi munkával 7x annyit keresek (nem szeretném kellemetlen helyzetbe hozni). És ahogy én a levélkézbesítédhez nem nagyon tudok hozzászólni, ő se értené, hogy én mit dolgozok.
2021. nov. 7. 16:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóképp vagyok vele.

A párom anyjáék a kertjükről, a tyúkjaikról tudnak csak beszélni, vagy számomra ismeretlen embereket kibeszélni. Halálra unom magam náluk.

A haverjai többnyire férfi pártiak, rám se néznek, ki vagyok zárva a beszélgetésből.

A haverjai feleségei a gyerekükről, vagy a főzésről tudnak beszélni. Mindkettőt lesz4rom,hogy őszinte legyek. Szoktam főzni de ezen mit kell kibeszélni? A gyerekeket meg nem szeretem. Sose tudtam idősebb nőkkel beszélgetni, mert szinte mindnek csak ennyi témája van..

2021. nov. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az apja postás, és 140 körül keres... kínos lenne előadni, hogy harmadannyi munkával 7x annyit keresek"


Most fejeztem be a holnapi óráimra való készülést. Vasárnap este 11-kor. Gimnáziumi tanár vagyok, 145-öt keresek, heti kb. 55 óra munka minimum megvan. Most akkor nem érteném, mit dolgozol, csak mert kevés a fizetésem?

2021. nov. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!