Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Érzi még valaki úgy, hogy...

Érzi még valaki úgy, hogy rossz helyre született?

Figyelt kérdés

Ország, megye, város, városrész, stb



20 éves fiú vagyok.

Mind általános, mint középsuliban úgy éreztem hogy nem odevaló vagyok.

Nem volt szoros a kapcsolat az osztályon belül. Mindenki csak nyomkodta a mobilját, egy-két kirekesztett embert szekált, tanult, vagy pletykált.


Kis túlzással senki senkivel nem tartja a kapcsolatot már, mindenki máshonnan talált magának barátokat.

Nekem ez nem sikerül.


Sokat olvasok neten, ismerősöktől hallok sztorikat akik messzebb mentek tanulni, vagy másik váosban élő emberektől akikkel neten beszélek.


Ők mindig azt mesélik hogy milyen programokon vesznek részt az osztálytársakkal.

Oké, egy kicsit elmaradottabb kisvárosban élek, lehet több a szegényebb sorsú gyerek, de sokan voltak tehetősebb családból is, mégse akartak néha mondjuk elmenni mozizni vagy éttermezni, kávézni, bowlingozni, úszni vagy bármi.

Elvoktak egyedül vagy más barátokkal vedeltek valahol (alkohol).


Én valami ilyen társasági életre vágytam volna, ahol nagy az összetartás, vannak közös programok és adnak magukra az emberek.


Felénk kinéztek mikor mondtam hogy fiúként szeretek sok ruhát venni magamnak, vagy hogy arctisztításra kozmetikushoz járok. Még a nemi identitásom is meg lett kérdőjelezve, pedig máshol ez teljesen hétköznapi.


Vajon ezek azért vannak mert vidéken élek és nem Pesten?


2022. jan. 8. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért. Költözz el jó messzire normalis emberek köze.
2022. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

budapest kétmillió tróger városa, vidék meg 8 millió bugrisé.

el lehet dönteni, hogy melyik a jobb, melyik a rosszabb.

ne várj túl nagy csodát a 21. században, örülj, ha találsz 1-2 olyan embert, akiket a barátodnak tarthatsz, és azok megmaradnak majd évtizedekre.


minél hamarabb megtanulod élvezni önmagad, és azt, hogy egyedül is lehet programokat csinálni, és szórakozni, annál elviselhetőbb lesz ez a kutyaszar, ami még megmaradt a civilizált világból.

2022. jan. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Rossz helyre nem, mivel a Nyugat-Dunántúl nagyon szép és lakható övezet, viszont rossz közösségbe igen. Megnehezíti a társadalmi mobilitást az elmaradott vidék filozófiája a lehetőségekről és továbbtanulásról.


Nem mellesleg introvertált emberként gyakrabban hajlamosak úgy nézni rád, mint a véres rongyra, mintha köztudottan büszke lennél arra, hogy családon belüli erőszakot alkalmazol otthon.

2022. jan. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jaj nehogy azt hidd, hogy Pesten jobb lenne. Főleg, hogyha valaki alapból visszahúzódóbb természetű. Ott is csak a telefonjukkal lennének elfoglalva, ott még inkább senki nem foglalkozik senkivel és semmivel. Tapasztalat.

Régen én is azt hittem ott jobb lesz, de még rosszabb lett.

De persze lehet neked tetszene, hát nem tudom, olyan nagy változásokat ne várj, az emberek ott is olyanok mint vidéken, csak még idegbetegebbek.

2022. jan. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
En ugy ereztem, teljesen oda szulettem, ahol lenni szerettem volna, de az emberek, a politika, alulrol, felulrol elviselhetetlenne tette Budapest legszebb kornyeket is. Sokkal kevesbe szep helyen elek nyugalomban, joletben es fajdalommal is mas orszagban. A helyhez kotodtem. A mentalitas taszitott el.
2022. jan. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon régóta érzek így. Másak az okaim, de mindig úgy éreztem, hogy nem illek igazán sehova, fura vagyok, nem értenek mások úgy, ahogy szeretném... Sok dologban értenek, de valahogy mégis másak vagyunk. Mintha én spanyol lennék, ők pedig olaszok.


Aztán a depressziómmal kapcsolatban kerestem fel egy szakembert és végül addig göngyölítettük ezt a történetet, amíg ki nem derült, hogy van egy enyhe aspergerem, ami gyakorlatilag megmagyarázott számomra minden eddigi szociális és kezdeményezési kudarcot az egész eddigi életemben és azt is, hogy miért nem fognak akkor sem megérteni soha, ha sikerül jóban lennem velük: mert én megtanultam viselkedni köztük, miközben nekik ez természetükből jött mindig is, hogy ilyenek. Természetesen ez a depressziómon nem segített eleinte. A tudat, hogy sosem leszek olyan, mint ők... Végső soron viszont megnyugtató volt, hogy nem én rontok el mindig mindent, hanem ilyennek lenni az én állapotommal természetes. Sosem gondoltam volna, hogy ilyen bajom van, több jel utalt arra, hogy nem lehetek aspergeres, de jobban belegondolva igaz, ami igaz.

2022. jan. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os

Ezek szerint Asperger-el kiv zárva bármi?

2022. jan. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"Ki van zárva"
2022. jan. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

Az a baj, hogy az embereket nem tanítják meg arra, hogy kezeljék azt ha valaki "más". Nincs az iskolában "empátia" tantárgy, ahol egy szakember (pszichológus) megtanítaná a nagyobb gyerekeket arra, hogyan bánjanak mondjuk egy Asperger szindrómással vagy egy szorongó emberrel, vagy milyenek a bipolárisok, OCD-sek, hiperaktívak stb.

Egy átlag ember nem tud ezekkel mit kezdeni, pedig ha alapszinten megtanulná mindenki hogy hogyan működnek ezek az emberek, mit lehet tőlük elvárni és mit nem, akkor nem érezné ennyi ember úgy, hogy szinte kiveti őket magából a társadalom.


Egyébként én is úgy érzem elég sokszor, hogy rossz helyen vagyok. Én hiszek abban, hogy nem mindenkinek való a falusi élet és nem mindenkinek való a főváros. Én is azon gondolkozom, hogy váltok és egy nagyobb városba költöznék. Nem baj az, ha új impulzusok érik az embert. Persze a váltás is csak annak való, aki erre fel van készülve.

2022. jan. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!