Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak én vagyok így? Ha tudnám,...

Csak én vagyok így? Ha tudnám, hogy soha nem lesz párom, akkor elgondolkodnék azon, hogy elmenjek szerzetesnek (is).

Figyelt kérdés
Kicsit eléggé elegem van a folyamatos mókuskerékből, a társadalom elértéktelenedéséből, a szürkeségből és a ködből, aminek nem látom a végét. Ha tudnám, hogy soha nem lesz párom, lehet, hogy gondolkodnék a szerzetesi életen. Mondjuk, ha megözvegyülnék, lehet, hogy nem keresnék amúgy se másik nőt, nem tudnék megbirkózni a gondolattal, hanem hagynám az egészet és úgy is elgondolkodnék rajta. Szerzetesként tanulhatnék egy csomót, fejleszthetném magam, bővíthetném a tudásom és akár még sikeres is lehetnék, ha valamiben tehetséges vagyok, de tudom, hogy sokkal fontosabb, hogy életem értékes legyen, mintsem sikeres. Kicsit kiszakadnék az életből és inkább a lélekre, szellemre, elmére és szívre koncentrálnék.

2022. febr. 25. 19:03
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#9.

Nemigen, mert kizárhatják érte a legtöbb rendből, illetve gyerekekkel nem sokszor találkoznak a nem tanító rendek. A tanítók pedig nem többször, mint egy átlag tanár.


#10.

De az ember egész életében tanul. Butulás nem igazán létezik. Olyan van egyedül, hogy valaki nem akar tanulni. Illetve, mint említettem, sokkal fontosabb, hogy életed értékes legyen, mintsem sikeres. Ezt egy burmai szerzetes mondta.

2022. febr. 25. 21:04
 12/17 anonim ***** válasza:
61%
Én is gondolkodtam már ilyenen, de nem léptem e téren.
2022. febr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező! Az emberek rosszabbak az állatoknál, mert az állatok nem b@sznak egyfolytában. Egyébként teljesen egyetértek veled, én csak 5 nővel voltam együtt szexuális téren eddig és én se tartom létfontosságú dolognak a szexet. Egyébként, próbáld meg a szerzetesi életet. Többé nem lesznek gondjaid, az biztos.
2022. febr. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha akarsz menj, de szerintem nem feltétlen kell ennyire végletekben gondolkodni.
2022. febr. 26. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, hát ne emiatt menj el szerzetesnek! (hogy nem lesz párod)

Akik emiatt lépnek egyházi pályára, azok ritkán választanak megfelelő hivatást és többnyire nem is fogják megfelelően képviselni a vallási értékrendet. Nagy részük [ [link] ilyen lesz.]

2022. febr. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kerdezo torolted magad? Irj nekem!
2023. márc. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A felhasználónak nem tudunk üzenetet továbbítani

(nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja)!


Törölve van.

2023. márc. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!