Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan éltétek meg a kollégiumot?

Hogyan éltétek meg a kollégiumot?

Figyelt kérdés

Na az a helyzet hogy pár éven belül a leendő iskolámtól, majd kollégiumra fogok kényszerülni, mivel olyan távol lesz a lakhelyemtől, hogy nem engedhetek meg ekkora idő kiesést magamnak... Éppen ez miatt lenne egy pár kérdésem hozzátok, akik már voltak/épp most is a kollégisták.

Remélem nem gond hogy pontokba szedtem ezeket a kérdéseim.


1. Hogyan éltétek meg a távolságot a családotoktól?


2. Milyen szobatársakat kaptatok?


3. Mire számítsak hosszútávon?


4. Diákmelózni az önfenttartás érdekében mennyire volt életképes ötlet?


5. Kerül e valamibe az albérlet?


2022. ápr. 8. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Hogyan éltétek meg a távolságot a családotoktól?

Igazából nem volt vészes. Hétvégente hazajártam és hétköznap telefonon beszéltünk. Nekik nehezebb volt (a szüleimnek) mint nekem.


2. Milyen szobatársakat kaptatok?

Én jó koliban laktam. Fürdőszobás szobánk volt és csak egy szobatársam. Vele jól kijöttem, de a záróvizsga előtt valamin nagyon összevesztünk és akkor mindketten ki is költöztünk. De addig (közel 3 év) nagyon jó, nyugis volt. A szobát mi takarítottuk, de a fürdőt két hetente takarították, plusz nyilván mi is, igény szerint, pl a WC csészébe ilyen illatosítót közösen vettünk, meg Domestost.


3. Mire számítsak hosszútávon?

Hát, ezt hogy érted? Hangzavar meg ilyenek? Nos, ez kollégium függő. Leírhatom az én tapasztalatom, de ez nagy valószínűséggel nem lesz segítségedre, mert ez minden koliban más. Amire tuti számíts, a közös konyha nagyon gány lesz. Mindenki használja és senki nem takarítja. Szóval én máshogy oldottam meg az étkezést.


4. Diákmelózni az önfenttartás érdekében mennyire volt életképes ötlet?

BSC képzés mellett én nem tudtam diákmelózni. Reggel 8-16-ig, olykor 18-ig óráim voltak, kivéve pénteken az szabad volt, de akkor inkább hazamentem a családhoz. Az első félévben anyagialg segítettek a szülők, utána ösztöndíjat kaptam. Abból fizettem a kolit. Főleg otthonról hozott kaját ettem, volt a szobánkban hűtő így csak egy szobatárssal kellett osztozkodni. A 3 év alatt kb kétszer rendeltem kaját egy bentmaradós hétvégén. És talán kétszer ettem az egyetem közelében lévő kantinban. Ez így elég lowcost életforma volt. Szóval ha tudsz vállalni diákmunkát, az csak jó. Később az MSC alatt már vállaltam és fizetésemnek köszönhetően a fentiekhez képest királyi életmódom volt akkor, még bérelt szobára is futotta.


5. Kerül e valamibe az albérlet?

Mármint anyagilag? Naná. Bérleti díjat és rezsit fizetsz, plusz két havi kauciót, amit jó esetben kiköltözéskor visszakapsz. A szoba bérlés is ugyanúgy fizetős csak ott lakótársakkal osztjátok el a bérleti díjat és csak a rád eső részt fizeted.

2022. ápr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt!:)
2022. ápr. 8. 22:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1., szarul mert nem tudtam főzni és sokszor hiányoztak egyedül éreztem magam.

2., nem a legjobbakat de azért kijöttünk (egyszer verekedtem azt hiszem)

3., helyzet függő

4., jó ötlet...nekem szerencsére nem kellett.

5., elég drága tud lenni főleg Budapesten szóval az nálam nem volt opció.

2022. ápr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetem alatt voltam kollégista 5,5 évig.

Az elején kellett némi idő, amíg hozzészoktam, mondjuk kb fél év, de utána már kifejezetten szerettem. Ehhez hozzá tartozik, hogy kifejezetten normális kollégiumban laktam.


1. Nem viselt meg. 19 évesen kerültem el, eleve függetlenedni akartam, de amúgy meg hétvégente áltlaában úgyis hazajártam.


2. Kettes szobák voltak, egy emberhez nem volt nehéz alkalmazkodni. Ráadásul lehetett választani, tehát ha te megbeszélted valamelyik ismerősöddel, haveroddal, hogy együtt szeretnétek lakni, és mindketten bekerültetek, nem votl akadálya. Így az idő nagy részében egyik barátom volt a szobatársam, akivel jól kijöttem, azóta is tartjuk a kapcsolatot, hogy végeztünk.


3. Erre nem tudok mit mondani. Attól függ, miylen kollégiumról van szó, meg neked mennyire tetszik ez az egész.


4. BSc utolsó félévében és előtte nyáron, illetve MSc utolsó 2 félévében volt gyakornoki munkám, nem éppen túlfizetve, de cserében teljes mértékben szakmai, utána az utóbbi cégnél is helyezkedtem el főállásban, most is ott dolgozom. Többi félévben nem lustaságból nem melóztam, hanem azért, mert egy aránylag nehéz mérnöki szakra jártam, és nem fért volna bele úgy, hogy az egyetemmel is haladjak mellette.


5. Nekem komoly 11500 forintba került havonta a kollégium, az még akkor is lazán kijött a tanulmányi ösztöndíjamból, amikor nem tudtam dolgozni.


25/F

2022. ápr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!