Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hátrányba kerül aki kínaiból...

Hátrányba kerül aki kínaiból öltözik nem pedig márkás ruhát hord?

Figyelt kérdés
Pl ismerkedésben, munkakeresésben
2022. máj. 11. 17:40
 1/7 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
65%

Elsőnek is szerintem...igen.


Én csak nem értem, miért vásárol bárki a kínaiban manapság.

Persze, tudom a H&M sem egy Ralph Lauren, de nem is annyira gagyi mint a tényleg kínai-kínai.

De én még nem láttam, hogy szezon végén, pl egy 20 ezres kabátot kitenne akciósan 3500-ért a kínai, míg a H&M igen.

Sokszor kerül ugyanannyiba a két üzlet terméke! Egy ötös pakk zokni a New Yorkerbe kerül annyiba, mint a kínaiba, és azért messze fényévekkel minőségibb mégis.


És ha pl 1 hónap után bajod van, vissza tudsz menni, nem pedig ahogy kiléptél és meggondoltad magad, néznek rád, mintha sose jártál volna ott...

2022. máj. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Sztem ha fiatal vagy, iskolaba jársz menj el nyári munkara és tudsz venni olyan ruhákat amit akarsz
2022. máj. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
A kínai boltokban ódivatú sz4rokat árulnak drágán. Sok helyen márkás cuccokat tudsz ugyanannyiért, vagy olcsóbban venni.
2022. máj. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Ha igazán elegáns akarsz lenni, akkor nem szabad olyan ruhát hordani, amin látható márkajelzés van.


Magán a ruhán azonban láthatónak kell lennie, hogy jó szabású, illik rád és finom, jó minőségű anyagból van. Azonkívül vannak bizonyos öltözködési szabályok, amiket érdemes betartani, hogy sikeres legyél munkakeresésben és párkeresésben (pl a híres zokni-szandál szabály, a helyzethez illő ruha, stb, stb.)

2022. máj. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Tényleg nem sok értelme van kínaiból venni úgy bármit is, a fast fashion korában a nem kifejezetten márkás cuccok a nagy ruházati láncokban szezonvégi leárazásnál nagyjából ugyanott vannak, cserébe nem ordít róluk, hogy gagyi. Meg amúgy vannak tök jó használtruha-boltok is, ahol töredék áron tudsz venni normális cuccokat, csak ez nem instant siker, van, hogy találsz egy csomó jót, de van, hogy semmit. Én a fél ruhatáram a Hádából szetdtem össze, úgy, hogy hetente-kéthetente szoktam benézni, és 4000 Ft-nél többet még nem hagytam ott egyszer sem, de akkor is pl egy zakót, egy szövetnadrágot meg egy farmert hoztam el ennyiért :)
2022. máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Én speciel a nyugati ruhás turikat szeretem, rengeteg hibátlan nem/vagy alig hordott ruha van ott, ami alapból sokkal magasabb minőségű, mint itthon a plázák top kategóriás ruhái.


Évekig dolgoztam Angliában, ott muszály volt elegánsan bejárni a munkahehlyre, és vettem pár (ottani) középkategóriás inget még a 2010-es években. Itthon vettem Hugo Boss ingeket, kb 30000,-ft-ért, hát, meg sem közelítették azt a minőséget, anyag finomságot, tapintást.


Végül a Cream-ban találtam ugyanolyan angol ingeket, vadi új darabokat, kb. 2000-2500,-Ft-ért. Azóta is, több, mint 10 éve ezeket hordom, semmi probléma nincsen velük.


Azóta is a turira esküszöm.

2022. máj. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kínaiba, márkás üzletekbe és turiba egyaránt járok, valamint évekig dolgoztam ruha üzletekben. Elárulom, hogy a legtöbb márkás üzlet is tele van kínai cuccokkal.

Ha tiszta, ízléses, jól áll a ruha, akkor mindegy honnan van.

2022. máj. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!