Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Melyik a legjobb város ezek...

Melyik a legjobb város ezek közül?

Figyelt kérdés

Szempontok:

- Több fiatal, több beállítottságú ember ezáltal az ismerkedés zökkenőmentesebb legyen.

- Modernebb felfogású emberek legyen, például ha zöld színű hajam ne nézzenek meg mint egy nemtudommit. (ez csak példa)

- Több szórakozóhely

- Legyen valami nevezetesség, bár ez nem annyira fontos.

- Közbiztonság: ne késeljenek meg nappal, ha nyitott szemmel kell járni azzal sincs bajom. Nyilván nincs azzal probléma, ha egy város összeségébe gyengébb közbiztonsággal rendelkezik mint egy Veszprém vagy Szombathely, de azért egy Kazincbarcika ne legyen.

- Közlekedés az átlagosnál legyen egy fokkal jobb

- Modern legyen a város

- Munkalehetőségekből gazdag

- Viszonylag olcsó legyen az albérlet (100e alatt)

- Könnyen el lehessen jutni Budapestre, vonattal ne legyen 50 átszállás, és ha kell akkor Bpről hazatudjak jutni 22 után, bár az utóbbi nem olyan mérvadó.


Budapestet nem rakom bele, csak szimplán érdekel, ha nem Bp melyik város az amelyik hasonló.


Nekem ezek közül Székesfehérvár, Miskolc tetszik a legjobban. Utána jönne Debrecen.



2022. máj. 17. 15:01
A kérdező szavazást indított:
Miskolc
Eger
Szolnok
Szeged
Debrecen
Pécs
Zalaegerszeg
Székesfehérvár
Veszprém
Szombathely
50 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%
Szombathely, mint gyengébb közbiztonságú város???
2022. máj. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%
Ózd
2022. máj. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Debrecen
2022. máj. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Hatvan /Heves megye
2022. máj. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%
Szombathely aztán nagyon gyengébb közbiztonságú :D Bár így lenne, akkor az ország kivételes és egyedülálló közbiztonsággal rendelkezne.
2022. máj. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"Nyilván nincs azzal probléma, ha egy város összeségébe gyengébb közbiztonsággal rendelkezik mint egy Veszprém vagy Szombathely, de azért egy Kazincbarcika ne legyen."


Hol írtam, hogy Szhely gyenge???? Pont azt írtam, hogy erősek, hiszen nincs baj, ha egy város nem annyira biztonságos mint Szhely vagy Vp. Szhelyiként tudom hogy itt minden rendben van e téren.

4 rokonság fele Miskolcon lakik, és egyáltalán nem olyan durva hely ahogy beállítják.

2022. máj. 17. 15:32
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Eger semmiképp, 5 évig laktak ott, utáltam. Drága és borzasztóan rossz a hangulat, megkeseredettek az emberek. A helyijáratok ritkán járnak, tele vannak, lerobbannak a buszok, mindig dugó van. A távolsági közlekedés valamivel jobb.

Fiatalok... Hát sok a gimnázium, tehát 16-18 évesekkel lehet találkozni, de szerintem te már nem az a korosztály vagy, az egyetem pedig nem túl nagy, sokan bejárósok, vannak akik a gyöngyösi campusra járnak, tehát nem hemzsegnek a huszonévesek, mint Szegeden vagy Pécsett (persze kisebb város is, de arányaiban értve). A szórakozóhelyeket sorra bezárták vagy tönkrevágták a covid alatt.

A közbiztonság sem jó, annak ellenére, hogy Eger nem olyan rossz hírű város, mint mondjuk Miskolc. A Dobón rendszeresen ott vannak a csövesek, tavasszal a drogosok is kirajzanak, próbált már szétmindenezett csávó betörni az ott lévő lánykollégiumba, a portás alig bírta kint tartani. Akartak már kizsebelni a sétálótól 1 utcányira, kivették a farzsebemből a telefont, csak szerencsétlen volt az illető, elejtette és inkább elrohant. A buszpályaudvar meg éjszaka nagyon para. És természetesen tele van svédekkel a környező falukból.


Pozitívum, hogy a belváros tényleg szép, jókat lehet a környéken kirándulni és Pest relatíve könnyen megközelíthető. Valamennyire fejlődik a város, pl. már van Aldi.


Most Miskolcon élek, nem mondom, hogy bor, mámor, Provance, de sokkal jobban érzem magam. Több a lehetőség, chillesebbek az emberek, meg amit említettél, hogy nem szeretnéd, ha egy zöld haj miatt megbámulnának, az itt full teljesül. Mármint kajak senki se fog kinézni.

Meg hiába van rossz híre, ha a necces helyeket elkerülöd rendben leszel. Simán kiülhetsz este meginni egy sört a sétálóra. Mi legutóbb 1 óra alatt 4x láttunk rendőrautót járőrözni, lányként is simán merek egyedül közlekedni. Csak haha nagyon vibeos hogy sorsod Borsod, Miskolc ilyen: putri. Pedig nem.

2022. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Előbbi vagyok: ha tényleg fontos, hogy Pest pár órán belül elérhető legyen, akkor Miskolc vagy Debrecen. Amúgy én Szegedre költöznék.
2022. máj. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

8-as köszönöm a válaszod ment a zöld kéz

9-es sokat voltam Veszprémben hiszen egyik haverom ott él, valóban kihalt. Neked is ment a zöld kéz.

2022. máj. 17. 15:35
 10/20 nemaRendőrség ***** válasza:
13%

Miskolciak vagyunk párommal, mindketten az elitebb külvárosokban laktunk, tapolcán és berekalján.

Beköltöztünk a belvárosba, háát...

Gondolkodunk, hogy eladjuk a lakást és irány Pécs.

Mióta baloldali a városvezetés igencsak sok lett a drogos cigány a centrumnál például. Napközben is ott bandáznak meg feküdnek a földön.

A tömegközlekedés is egy kula lett

2022. máj. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!