Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan gondolkodjak pozitívan?

Hogyan gondolkodjak pozitívan?

Figyelt kérdés
Ne mindig a rosszra gondoljak. Mit tegyek?

2022. jún. 29. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Sehogy. Mit jelent egyáltalán az, hogy pozitív gondolkodás? Egyébként én úgy csinálom, hogy nem veszek komolyan semmit az életben, úgyis minden mulandó. Van egy mondás: "A problémád fő oka! Nem szarod le eléggé."

És ez tényleg így van, le kell szarni mások véleményét, senkinek nem kell megfelelni. Egyszerűen élni kell az életet és szarni a társadalmi elvárásokra, így boldog lesz az ember. 😁

2022. jún. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%

Figyeld a gondolataidat. Ha rajtakapod magadat azon, hogy már megint negatív dolgon agyalsz, akkor hesegesd el, vegyél mély levegőt, stb. és keress valami pozitívat, ami szép, ami jó...

Ezzel a negatív gondolkozás szokását csökkentheted.


Persze önmagában ez kevés: olvass pozitív könyveket, építő jellegű filmeket, amik inspirálnak, kerüld a negatívat, legyen az bármi.


Fontos az aranyközépút, pl. tök jó, ha rend és tisztaság van a lakásban, ez is tud segíteni, de a görcsös takarítási mánia már pont hogy nem egészséges, az egy félelemből fakad.


A szeretet legyen a motiválóerő, ne a félelem. Tehát ne azért akarj pozitívan gondolkodni, mert félsz a negatív gondolatoktól, meg hogy milyen rossz lehet, hanem azért, mert arra vágysz, hogy jó legyen neked, és másoknak.


Legyél valamilyen szinten segítőkész, és fogadd el te is mások segítségét, de itt is legyen meg az aranyközépút: ne legyél mártír, ne legyél terézanya, egyszerűen csak jószívű legyél, és csak annyira segíts, hogy örömöt okozzon neked, és éld át azt az örömöt. (Nem kell feltétlenül nagy dolgokra gondolni: látod, hogy fáradt leharcolt az eladó, rámosolyogsz, és mondasz pár kedves biztató szót, megköszönöd a munkáját, és odébb állsz, nem vársz hálát)


Tervezd meg a napjaidat, hogy mivel leszel előrébb.


Legyél udvarias mindenkivel, szerintem ez is sokat számít. (Én pl. utcaseprőknek meg szoktam köszönni a munkájukat, ha éppen sepregetnek és van nálam valami szemét, akkor megkérdezem, hogy hova tegyem...) Mert a pozitív gondolatok nem csak fejben vannak, hanem a környezetre való viszonyulásban is, és onnan visszahatnak.

2022. jún. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbáld mindennek az előnyös oldalát látni. A legtöbb helyzetnek ui. van, csak a pesszimista ember nem veszi észre, vagy nem értékeli eléggé.
2022. jún. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!