Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Leszóltak titeket akkoriban...

Leszóltak titeket akkoriban amiért kockák/gamerek vagytok?

Figyelt kérdés
Régebben ez egy réteg hobbi volt, egy körre volt jellemző akik a "kockák". Ma már a partyállat alkeszek meg kb az emberek jórésze is játszik, csak inkább ezekkel a trendi multiplayer játékokkal mint valorant, cs go meg mit tudom én, egyes keményvonalas kockák mint én maradtak a régi rpg-knél vagy azoknál a single, talán multi játékoknál mint amikbe régen beleszerettek. Igazából valahol jó hogy nem nézik már le az embert a hobbija miatt, bár a varázsa valamelyest elveszet ez végett. Ez nálunk a 2010-es évek eleje-közepe fele volt "szégyen". 22/f
2022. dec. 1. 00:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
67%

Hú, itt szerintem keverednek a dolgok.


1. Én a '80-as években jártam általánosba, ekkor terjedt el a Commodore, stb. gépek, és nagyon népszerűek voltak a játékok, sokan játszottak, nem egy iszonyat szűk rétegre állt rá a dolog.


2. Szerintem a túlzott játék stb. lehet kockának hívni, ha azt hiszed, hogy ettől jobb leszel, hogy ettől "elit" leszel, de valójában valószínűleg csak egy függőség, egy szenvedélybetegség. Szorongsz a társaságtól, vagy mástól, hát belecuppansz ebbe, vagy a tévébe, vagy bármibe. Az eszköz - drog, alkohol, számítógép, tévé... csak részletkérdés.


Hogy most több-e a szorongó, és függő ember? Szerintem igen, de nem tudom. Azon kutatások, amiket én láttam, ezt támasztják alá, de nem tudom, hogy ez mennyire szól arról, hogy régen talán nem annyira voltak az emberek felhomályosítva erről, nem azonosították szorongásnak, depressziónak, függőségnek azt, amit most annak tulajdonítanak, ill. egy rakás betegséget nem tudtak még diagnosztizálni, nem is ismerték, de ez nem jelenti azt, hogy nem is létezett.


Nyilván tény, hogy az ilyen-olyan vészhelyzetek, válságok (és most nem az orbáni vészhelyzet-kikiáltásokra gondolok), de a társadalmi, a természeti, a gazdasági, vagy akár családi, vagy egyéni vészhelyzetek, válságok mind nagyon elő tudják ezt segíteni.


További kérdés, hogy az egyénben milyen problémamegoldási metódus alakult ki. Ez itt dől el gyakran, hogy valamibe belemenekül, pl. játék, tévé, számítógép, stb. vagy beleáll a problémát megoldani kőkeményen.

2022. dec. 1. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Minket középsuliba 2010 körül eléggé kinéztek, hogy úristen naponta órákat játszani együtt...


Aztán teltek az évek, jöttek a vloggerek külön gamer csatornákkal olyan 2014 körül indultak ezek be jobban, picit később jöttek a streamek aztán már teljesen alap és elfogadott ez a dolog ami még olyan 2014 előtt ultra ciki volt.


Én még pont abba a kategóriába estem, hogy akkor nagy gamer voltam amikor ciki volt mikor elterjedt meg már nem is igen játszottam, és hát mondanom sem kellett mennyire fura volt, hogy pár hülyegyerek akik népszerűek voltak felrakja youtube ra, hogy játszik hirtelen elfogadott addig meg úristen, de lúzer dolog.


Azóta meg már mindenféle 12 meg 24 órás streamek stb. Ma már nem nagy ügy, de 10 éve még teljesen elvont és beteg volt az ilyen.

2022. dec. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
51%

Régen a kocka az negatív vol és kész.

Most már van különbség kocka és kocka között.

Van a nerd, aki egyenlő a régi kockával. Csak a játékon jár az esze, szociális élete 0, értelmezhető tudása a játékon kívül nemnagoyn van, és valószínűleg a játékot jól ismeri, de annyira már nincs szociális érzéke vagy karizmája, hogy ezt megfelelő módon előadható tudássá is alakítsa.

És van a geek, aki ugyan szintén elmélyül egy (általában játék) világban, de közben van szociális élete és nem függőséggé, hanem szenvedélyes hobbivá teszi ezt a külön világot. Tudása van a témában, és ezt a tudást fel is tudja használni más területeken.


Pl ha látsz valakit, aki cosplayezik, azaz beöltözik valamilyen karakternek, lehetőleg otthon gyártott jelmezzel, akkor az szinte biztos, hogy geek, nem nerd, mert a tudását képes másik térbe emelni. Ráadásul képes ez alapján szoicálisan is fejlődni. A nerd othton marad, mert úgy sincs kivel beöltözősdi t játszania:D


Talán a lényegi különbség a ketőt között az, hogy a nerd függő, a geek inkább cska szenvedélyesen űzi a hobbiját, de hobbi szinten marad, azaz nem rombolja az élete többi részét vele.


https://www.youtube.com/watch?v=2Tvy_Pbe5NA&ab_channel=Rhett..

2022. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!