Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha letegeznek telefonban,...

Ha letegeznek telefonban, akkor lehet még viszhallal elköszönni?

Figyelt kérdés

Idősebb személy tegezett le, de már úgy gondolom, ha engem letegeznek, akkor visszategezhetek(kivéve, ha már kb. 70 feletti nőről van szó). Ha mégsem akarom még ezt ennyire erőltetni, annak ellenére, hogy úgy érzem tegezhetek, ezt mégsem akarom megmutatni, jó a viszhall elköszönés. Azt használják tegezésnél is, vagy ezután nagyon formális lenne?

Tudom, túlgondolom, de mégis szeretném tudni.

Ha bármi más eszedbe jutna tegezésről-magázásról, vagy bármi nehézségről, amivel fiatal fenőttként küzdöttél, küzdessz, nagyon megköszönöm, ha leírod a tanácsodat.

Próbálok magabiztosnak tűnni minden szituációban, hogy ne gyerekként kezeljenek, de sokszor nehéz.



2023. ápr. 4. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Idoseket nem tegezem le
2023. ápr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó a viszhall.
2023. ápr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jelentősége.

Egyébként alapesetben telefonban, olyan embert, akivel most beszél először, bunkóság letegeznie. Maximum akkor nem, ha a 6 éves kislányom veszi fel a telefont. :-)

A telefonban nagyon mellé lehet lőni a másik életkorát illetően. Helyesebb magázódni. Namost, eszerint a másik fél bunkó volt veled, így érdektelen, hogy te hogyan köszöntél el. A "Viszonthallásra!" teljesen jó.

2023. ápr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 Nem idős, csak nálam idősebb.

Írtam, hogy aki tényleg idős, azokat autómatikusan magázom. Lehet nem 70 év, de úgy látszik az embereken. Szóval akivel már inkább tetszikelve beszélek, őt nyilván nem fogom visszategezni. Viszont már felnőtt vagyok, ha egy felnőtt ember letegez, akkor nem fogom magázni, az nagyon fura lenne. Természetesen nem zavar, ha tegeznek, csak ne sértődjenek meg, ha én is tegezem őket.

2023. ápr. 4. 11:02
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi #2, #3!
2023. ápr. 4. 11:03
 6/11 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
A viszhall, a viszonthallásra rövidített változata. Számomra sosem volt különbség. Ha nem egy komoly üzleti beszélgetésről van szó, akkor nyugodtan használhatod. Csak ne legyen a hangod flegmás.
2023. ápr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Én amióta elmúltam 18, kőkeményen visszategezek mindenkit, aki letegez, cserébe magázok mindenkit, akivel nem randevúzok.
2023. ápr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%
(Mellesleg ez az illem, egy idősebb ne tegezzen le csak úgy. Van egy 90+-os kedves ismerősöm, azóta tegez, amióta megkért, hogy én is tegezzem őt - még nem vagyok 30. A feleségével meg magázódunk mindkét irányba. Tök egyértelmű.)
2023. ápr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én pont most voltam azzal így, hogy az egyetemi gyakorlathoz ki kell mennünk opcionális céghez gyakorlatra és amikor betelefonáltam a céghez akkor "Jó napot! Visszhall!" köszöntem, amikor meg bementem szemelyesen és láttam, hogy nagyon lazák, fiatalosak és mindenki tegez mindenkit, én is elkezdtem tegezni őket.
2023. ápr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha egy felnőtt letegez, azt nem tegezném vissza, hanem rögtön magázásba váltanék, hogy tudja, te is felnőtt vagy. És a végén nem Viszhall. lenne, hanem Viszont látásra, így udvarias elköszönni. Legalább nem csak azt látják, hogy te is felnőtt vagy, hanem azt is, hogy tudod az illemet.
2023. ápr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!