Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan javíthatom a kommunikác...

Hogyan javíthatom a kommunikációs készségeimet anélkül, hogy emberek közé mennék?

Figyelt kérdés

2023. máj. 16. 22:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
65%
A kommunikációt úgy lehet gyakorolni hogy beszélsz. Olvasással csak a szókincsedet fejleszted. Nem sokat érsz vele ha nagy a szókincsed, de gondolati síkon megakad mit szeretnél kifejezni, mert nem jönnek szádra a megfelelő szavak. Használni kell.
2023. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%

Ja igen, azt kihagytam a terjedelmes válaszomból, hogy mik azok, amiket megtehetsz egymagad.


Figyelj meg másokat. Vannak szituációk, amik neked nehézséget okoznak? Nézd meg, hogyan kezelik mások.


Játsz le beszélgetéseket fejben. Képzelj el szituációkat, és gyárts rájuk forgatókönyveket, hogy vajon mit tudnál csinálni.


Olvass könyveket a témában. Ezekből egy csomó inspirációt meríthetsz, illetve konzerv megoldásokat is találhatsz.


Kombináld a fenti hármat. Tegyük fel, hogy megéltél egy szituációt, ami nem volt túl sikeres. Mondjuk odamentél valakihez és kínos lett. Oké, otthon ülj le, és képzeld el, hogyan mehetett volna jobban, vagy/és keress inspirációt könyvekben és less másoktól.


DE! Mindenféleképpen teszteld élesben, mert különben szart se ér.

2023. máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Lenne itt valaki aki gyakorolna velem?
2023. máj. 17. 21:12
 14/16 anonim ***** válasza:
Menj fel anotalkra, ott gördülékenyebb szerintem mint itt.
2023. máj. 18. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is volt hasonló félelmem. Egyik trükköm, hogy megkérdezem pl hogy merre van a (valami) boltban, utcán stb. Lehet kezdeni először csak cuki öreg nénikkel, aztán menni azok felé, akiktől félsz. (Nekem pl a szép lányok :D)


De jó még az is, ha egy hajléjtalannal dumálsz. Valahogy nekem hozzájuk könnyebb odamenni (sokszor ők jönnek oda). Aztán velük könnyeb beszélgetni (nekem). És még örülnek is ha normális vagy.


Ha dohábyzol, lehet menni tüzet kérni is. Nekem pl olyankor ha nincs tüzem és kérni kell, az nagy motiváció. (De ne dohányozz, nem jó dolog)


Ezek nagyon könnyű lépések szerintem, de ha rosszul megy a kommunikáció, kiváló indulópont. Neten nem tudsz erre felkészülni, sőt még jobban lehúz.

2023. máj. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
54%
az önbizalom fontos, az viszont csak úgy lesz meg, ha elfelejted az imposztor szindrómát.
2023. máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!