Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Rockerek merre vagytok?

Rockerek merre vagytok?

Figyelt kérdés
Ezalatt értem a rocker rockert, a goth-ot, az emo-t. Alig látom őket ma már. Keresném a hozzám hasonló rockereket, de nincsenek sehol. Emo-t és gót-ot meg már évek óta nem láttam, sztem lehet, lassan egy évtized óta nem. Ha vannak még rockerek meg ilyesmik, akkor hol szoktak lenni?

2023. máj. 23. 11:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
62%

megváltoztam ahogy felnőtté és komollyá érettem. És itt mindenki leírta, hogy megmaradt a rock és a metál kedvelése bár stílusban változtak. Azaz nem a teenager lázadó rocker aki majd "elmúlik úgyis" hanem megmaradt rockernek.

Én 31 vagyok, de nem látom minek kéne stílust váltani zenében,ha felnősz és azt sem látom minek öltözködési stílust váltani ha nem úgy érzed hogy kéne.


Hadd hangsúlyozzam, mindenki más ember és más stílusú, megértem ha te nem így érzed. Magamból kiindulva nálam is sok változott a tizen-huszonéves korom óta mind a zenei stílusomban mind az öltözködésemben, de túl sok mégsem. Megmaradtam a metal zenénél, de az ivós-zúzós-pogózós-fejetafalbabeverős stíluson túl nőttem én is. rátaláltam lassabb szofisztikáltabb, komolyabb, régebbi meg mélyebb dalokra is. Folk metál ami nekem bejön, ahol sokszor komolyzene találkozik a metallal

Akár más zenei stílusokat is meghallgatom, sőt Jézus nálam is megváltó, hillsong nálam is megy a lejátszási listán mondjuk behemoth mellett. És összeáll a sok katyvasz bennem, nincs ellentmondás mert nem Isten ellen lázadok, hanem ember ellen.

Társadalmi lázadás nekem megjelenik a külsőmön is, ehhez ragaszkodom valamiért még így 31 évesen is. De ismétlem megint, azért nem hiszem magamat 20 évesnek. Akkor a hajam sose látott ollót, meg fésűt is ritkán, volt ahogy volt, nőtt ahogy nőtt. Most már alaposan vissza van vágva, és kulturáltan néz ki. A pólómon sem az "értem én csak leszarom" felirat van, hanem sima fekete vagy kockás ing, vagy most az eluveitie banda pólója van rajtam. Nadrágból is van minőségi meg akár terepmintás is. Bakancsból sem az acélbetétes red rooster, hanem Docmartens amit nem csak rockerek hordanak, szimatszatyrot meg zöldes színű oldaltáska váltotta fel. Szegecses csuklószorító helyett pedig egy sor különböző színű kézműves bőrkarkötő van rajtam.

Sorolhatnám tovább, de az biztos ki lehet nézni normálisan és felnőttesen, közben mégis rockeresen, nem kell eldobni a stílust mert a társadalom ráderölteti. Azért vagy rocker mert nem akarsz belevegyülni abba a masszába.

2023. máj. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
32%
Én is ugyan így voltam vele mint pár kommentelő… kb 19 évesen hagytam fel a rockeres öltözködéssel. Egy-két bandás póló még meg van de ritkán hordom őket. A mai tinik körében meg már nem annyira népszerű ez.
2023. máj. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%
Plusz azt is érdemes hozzátenni, hogy elég sok rock banda tagja se öltözik rockeresen a magánéletben. Csak a színpadon…
2023. máj. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
A Miért helyes konformistának lenni / Miért gyávák a magyarok külsőségekben is különcködni c. műsorunk első adását hallhatták, kedves nézőink...
2023. máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Jelentem, hogy vagyok a saját extrém külsőségeimmel egyetemben huszonévesen.

Pontosan tudom, hogy nem a megjelenés teszi az embert, de sokkal szívesebben veszek olyan ruhadarabokat és kiegészítőket, amik valóban azt képviselik, amit szeretek, mint hogy csak a társadalmi elvárások miatt fizessek egy csomó olyan dologért, aminek semmi köze hozzám.

Talán azért is gondolom így, mert a zene egy kicsit többet jelent nekem, mint afféle műkedvelői háttérzajt.

2023. máj. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!