Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ezért miért mondják mentálisan...

Ezért miért mondják mentálisan defektes vagyok, menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Számomra a beszéd nem több, mint információ közlés, átadás. Nem tudok csak úgy beszélgetni ha nincs mit mondanom, nem tudok pl idöjárásról, celebekről beszélgetni, le is fáraszt az ilyen csevej. Már anyámtól, de kollegától is megkaptam menjen orvoshoz mert ez nem normális ahogy viselkedem irassak fel valami gyógyszert a pszichológussal és kezeltessem ki a defektemet.
2023. júl. 17. 15:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
8%

Az embert, többek közt, az emeli ki az állatvilágból, hogy képes a gondolatait megfogalmazni, másoknak átadni.

Ezek a gondolatok lehetnek az időjárás alakulásáról szóló információátadások is.


Akinek erre nincs igénye, ott joggal merül fel valami pszichológiai zavar gyanúja.

2023. júl. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Na ez egy gyönyörű példa arra hogy a társadalom egyből hogy reagál ha valaki nem olyan homogén masszát mint a többiek? Menj orvoshoz. Az nem baj hogy téged nem zavar másnak meg nem árt. Menj orvoshoz

Szerintem még jó vagy így

2023. júl. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
94%
1-es : hát gratulálok a konyhapszichológusi diplomádhoz. Hol tanultál? Tiktokon? Szerintem nyiss tiktok fiókot, és ontsd magadból a saját magad által kalapált megmondásokat.
2023. júl. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Nincs veled semmi probléma, a környezeted nem tudja megérteni, hogy a sekélyes csevegésre nincs szükséged.
2023. júl. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Semmi baj nincs veled.
2023. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Az autisztikus személyiség zavarosokra is szokták mondani, hogy nem szeretnek csak úgy cseverészni (small talk).


Ennek a cseverészésnek szerintem olyasmi lenne az értelme, hogy méricskéljétek egymás hagulatát, a köztetek rejlő játszmalehetőségeket, nyugtassátok egymást stb. Itt az információ valahogy a verbalitás mögött megy át. Olyasmi mint amikor az ember egy háziállathoz beszél.


Bárcsak ez lenne a legnagyobb gond a világban, hogy néhány ember nem hódol ennek.


Egyébként lehet te is nyitottabb lennél ilyenre más környezetben, társaságban.


Lehet, hogy jelenlegi élethelyzetedben kifejezetten jól jön neked ez a tulajdonság.

2023. júl. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Gyanítom, hogy nem az a bajuk, hogy nem szólsz hozzá a celebtémákhoz, ettől még nem küldenek senkit orvoshoz, hanem hogy egyáltalán meg se szólalsz, és ha muszáj, azt is halkan, szemlesütve, láthatatlan szeretnél lenni, rettegsz az emberektől.

Anyádnak üzenem, hogy a pszichológus nem orvos, ebből következőleg nem fog receptet felírni. Szorongásra írhatna gyógyszert pszichiáter, ha szükségesnek látná, de ha te nem látod indokoltnak, akkor úgyse mész el se egyikhez, se másikhoz, ez a te döntésed.

2023. júl. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Az égegyadta világon semmi bajod sincsen. Én is mindig utáltam ilyesmiről "beszélgetni", megerőltettem magam, ha nagyon muszáj volt, de utáltam. Gondolom neked is van olyan téma, amiről szívesen beszélgetnél, csak nincs hozzá megfelelő közösség.


A barátaimmal, kollégákkal én teljesen más ember vagyok, mint ismerősökkel vagy idegenekkel. Jópofizni se szeretek, pl boltban, csak azért, hogy beszéljen az ember, semmi értelme.

2023. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%
Én is azt érzem, hogy itt nem az pesz a baja a kollégáknak, hogy te nem tudsz celebekről beszélgetni, inkább valami általánosságban is érezhető kapcsolódási/kommunikációs probléma lesz. Ha képtelen vagy bárkihez kapcsolódni, az necces.
2023. júl. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nem betegség, hogyha valaki feleslegesen nem jártatja a száját.
2023. júl. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!