Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a véleményetek az iskolai...

Mi a véleményetek az iskolai bántalmazásokról?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom egy ilyen helyzetben mindenki hibás.A bántalmazók,a bántalmazók szülei,a tanárok,és az igazgató.Mindenki tehetne ez ellen,de senki sem lép.A legtöbb tanár vagy átnéz a bántalmazások felett vagy beszáll.Most is egy 16 éves srác halt meg.A vonat elé ment.Ez addig fog így menni,míg nincs felelős.Ki lesz a következő?

nov. 9. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
A bántalmazott miért hibás?
nov. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pont ő az egyetlen,aki nem hibás.Olvasd el mégegyszer,amit írtam.
nov. 9. 22:53
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Miért hibás? Maximum azért, hogy nem tesz semmit, de ezt én nem értem, és a szülei?? Mit tegyenek? Van pár ember aki pontosan olyan maradt, mint mikor bekerült az édesanyjába fehér "ebihal"ként. Kifejtenéd kérlek?
nov. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Tudod ez több rétű dolog, alapból dobálják egymáshoz a sétabotot, ez a szülő hibája vagy inkább az iskoláé. Elmondom neked, hogy valójában d mindenki hibás de valahol senki sem. A szülő mintájára alakul ki a gyermekben az önétékelése, valamint ahogy a szülő beszél és reagál a gyerek dolgaira/érzéseire. Abból az interrakcióból nyerít önbizalmat és értéket. Ha ez az interrakció negatív, vagy elhanyagolt. A gyerek kevésnek vagy gyengének, szrnak érzi (és fogja is akár egész életén keresztül) magát. Már pedig aki gyengének érzi magát és nincs önbizalma, azt a társai is megérzik, és mint az állat világban sajnos el is nyomják. Ez viszont a szülő felelőssége. Az iskola annyiból lehet felelős, hogy míg a tanárok előtt zajlik (mely am nem előttük szokott zajlani többnyire) abba van beleszólásuk, igen ám, de egy tanárnak nincs jogköre bemenni akár egy Wcbe vagy rá szólni a gyerekre mivel anyuci apuci befenyíti az iskolát. Félre értés ne essék nem támogatom a bántalmazást, viszont vannak szélsőséges esetek amelyek léteznek. Mellesleg egy erkölcsi normát, egy idegen nem fog tudni megváltoztatni, ha otthon anyu-apu veri egymást és a gyerek érzi tehernek magát és ebből adódóan gunyol másokat... Ez mind pszichológia és ok okozat.
nov. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
8%
Nem kell iskolába járni.
nov. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#2 elolvashatom akárhányszor, de ez az első mondat: "Én úgy gondolom egy ilyen helyzetben mindenki hibás."

Nem írsz utána a bántalmazottról, de azt sem írod, hogy ő kivétel lenne.


Egyébként, igen, lehet tenni ellene, tesznek is ellene, de nincs csodaszer a megelőzésre, illetve nincs olyan, ami reális lenne. Szerinted ha a tanár rászól, beír stb. a bántalmazónak, legközelebb nem csinálja? Talán, de messze nem biztos, hogy így lesz. Meg mit csináljon, ha egyébként pont a bántalmazott a legnagyobb suttyó az órán (csak éppen szünetben borulnak az erőviszonyok)?


A szülőket alig lehet bevonni, mert sokszor mindkét oldalon diszfunkcionális családdal találkozunk, de a fő probléma, hogy egy gyerek alapvetően teljesen máshogy viselkedik otthon és az iskolában, teljesen mások a hatások, jó eséllyel elfelejti, amit a szülő mondott neki az ilyen helyzetekről.


Az osztályfőnök tudja a közösséget szervezni, hogy ne kerüljön senki sem a perifériára, legyenek egymás felé empatikusabbak a gyerekek, de az ő lehetőségei is végletesek.

nov. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Szemét dolog. Sokat bántalmaztak iskolában 25, 30 éve szerencsére még élek. Akkoriban nem beszéltem róla senkinek, sajnos.
nov. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egy életre meghatároz az "élmény".


A gyerekek többnyire a szülők példáját követik, tehát valószínűleg a bántalmazó gyerek szülei, ugyanúgy b@$sztatnak másokat a gyerek előtt. Az áldozat születi pedig az áldozatszerepet vagy bántalmazottszerepet/elnyomott-szerepet mutatják be a gyereknek, vagy épp nem tudják megmutatni neki hogyan védje meg magát (mert ők se tudják magukat, ugyanúgy mert nekik se volt aki megtanítsa).

Szerintem ez valahol itt indul.

A szülő papolhat a gyereknek arról hogy ne bántson masokat, ha ő maga simán folytatja mások csesztetését vagy kritizálását kibeszélését, a gyengébbe rúgást. A papolás nem fog érni semmit mert a gyerek a tettet másolja. Ugyanígy a szülő minden jóindulatával adhat tanácsot a gyereknek, hogy védje mar meg magát, álljon ki magáért, nem fog működni akkor, ha a szülő maga nem csinálja ugyanezt, és a gyerek nem a tettet látja.

A szülő meg annyira már nem nevelhető, ugye nekik ne mondja meg senki hogy nevelje a gyereket, pláne hogy ő maga mit csináljon miben próbáljon változtatni, hogyan éljen.


Az oktatásnak lenne itt a legnagyobb szerepe. Mert az tudná a gyerekek szemét felnyitni arra, hogy nem csak az van, amit anyutól/aputól lát, nem feltétlenül az a "jó", mert lehet hogy olyan helyzetbe kerül, ahol másokat bánt vagy őt bántják.

Na hol foglalkozik ezzel a mai oktatás? Hol tanítják az emberekkel való együttműködést? Vagy az önismeretet? Vagy hogy az ember önmagába tudjon nézni? Sehol. Ezek valamiért annyira nem fontosak, majd látja a gyerek hogy működik a világ, és beletanul, jóvanaz.

Csak a világ meg úgy működik, hogy felfele nyalnak, oldalra rúgnak, lefele meg taposnak; és ugyanezt másolja a gyerek, ugyanebbe tanul bele, aztán vagy felül vagy alul köt ki...

Szóval szerintem ez nagyon nem ott kezdődik, hogy valami baj van, és akkor vagy szól a gyerek vagy nem szól, vagy kezeli a szülő/tanár vagy nem. A 'ne csináld' egyik oldalt/felet se állítja meg.

Meg kéne előzni, hogy egyáltalán ilyen előforduljon.

nov. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Csak soha se lesz megelőzés és nem is lehetne hisz bólogatunk de mi is ezt tesszük valahol valakibe de úgy is belekötünk mi emberek gonoszak vagyunk. Ilyen mindig volt és lesz ezt a minták is megalapozzák. Ha nekem beszólsz lehet leoltalak de lehet elsírom magam. De ha meglátok egy idétlent (ne haragudjatok de mindenkinek van olyan akire ezt rá tudná ragasztani) akkor én is megfogom szólni és valószínű te is és nem kell álszentkedni csak gondolj végig magadon, az ember néha többnek gondolja magát és valahol ebből a mintából mert bántották és jönnek a kérdések én miért ne tehetném ha engem is bántanak, gunyolnak szekálnak... A szülő meg tényleg felelős talán ő jobban, ha nem érzem késznek magam egy gyerek születésére párkapcsolatilag, lelkileg, érzelmileg fejletten akkor NEM vállalok gyereket. Nem fog semmit se változtatni senkibe, csak valakinek elbszom az életét.
nov. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Máximálisan a szülői neveltetés felelőssége lenne az, hogyha már kijön a szülőből egy kölyök, akkor az értelmes legyen, a társadalom hasznos tagja legyen.
nov. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!