Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez egy globálisan működő...

Ez egy globálisan működő megoldás lenne az iskolai bántalmazásokra?

Figyelt kérdés
Az egyik gyerek rám szállt, de nagyon durván. Odaült mellém és zaklatott, kitalálta, hogy meleg vagyok, nem áll fel, folyamatosan kérdezgetett valamiről, amiről közöltem, hogy nem szeretnék beszélni, kiabált velem, stb. Én felvettem mindent hangrögzítőre és ezt közöltem vele. Utána már azért kezdett el piszkálni, hogy töröljem ki. Végül az egyik gyerek odajött és mondta hogy majd szépen megkér hogy töröljem ki, de akkor ne piszkáljon. Beleegyezett és ő js nézte. A gyerek ez idő alatt olyan ideges lett, hogy megfájdult a feje, mert tudta hogy bajba kerülhet. Amióta kitöröltem, azóta nem piszkál.
2021. okt. 22. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Jó hülye vagy, hogy kitörölted...

El kellett volna küldjed az osztályfőnöknek vagy az igazgatónak, hogy az a féreg azért ne ússza meg ezt bűntetlenül.

2021. okt. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem akartam belőle ügyet, csak blöfföltem. Viszont elmondtam, hogy ezentúl ha bármikor piszkálni fognak, azt rögzíteni fogom. Ha ezek után nem piszkál, nekem oké. Nincs bennem bosszú vágy.
2021. okt. 22. 14:03
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha én ezt közöltem volna annak idején, akkor szerintem a saját telefonommal vertek volna meg, majd ripityomra törték volna...
2021. okt. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha itt most nem lett volna egy külső személy aki ezt felveszi és közzéteszi.


Szerinted mit csináltak volna ezzel a gyerekkel a bántalmazói ha közli velük hogy hangrögzítővel felvette a dolgokat?? https://www.youtube.com/watch?v=-S3CmMptRxw

2021. okt. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyrészt nem muszáj közölni a bántalmazókkal, amennyiben komolyabb az ügy, hanem majd megtudják, amikor már ügy lesz belőle. Másrészt inkább verbális, mint testi bántalmazásról van szó most. Ha verekedés lesz, abból akár rendőrségi ügy is lehet, az már más kategória. Tehát az ilyen széttöri a telefont, meg megver húzásokkal maga alatt vágja a fát, azok a ritkábbak.
2021. okt. 22. 16:31
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Mármint, hogy a zaklatásra zsarolással válaszolsz? Persze, tuti jól működne globálisan.


(Ez meg szarkazmus)

2021. okt. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Arról van szó, hogy egy kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz és nincs védekezésre alkalmas eszköz a kezedben. És ez lehet egy arra alkalmas eszköz. Az onnantól teljesen mindegy, hogy ő mibe egyezett bele. Azért teszed, hogy legyen a kezedben valami, ami biztosít és igazol téged, ha esetleg letagadná és a többiek az ő oldalára állnának.
2021. okt. 22. 19:08
 8/15 anonim ***** válasza:
9%

A tanárunk ezt a módszert tartja nagyon fontosnak és követendőnek:

[link]


Tehát ha a bántalmazó nem ért célt és lepereg rólad, nem veszed a szívedre, nem kerülsz magad alá, nem rágódsz rajta, akkor nem ér célt és abba fogja hagyni a szekálást.


De úgy tűnik, meg tudtad magadat védeni, ez is egy módszer lehet, mert ezek gyakran gyáva pöcsök egyébként. Kifogtál rajta, ő meg kicsire összement.


De a linkelt videó egy kicsit arra a bibliai igére emlékeztet engem, hogy ha megütik az egyik arcodat, tartsd oda a másik arcodat is.

Ez elég fura gondolat, de működnie kell egyébként, mert egyrészt egy nagyon meghökkentő lépés, másrészt ugyanaz az elve, ami a videónak: nem ér célt, lepereg rólad, nem támadásba lendülsz, hanem egyszerűen odatartod a másik arcodat. Vagy átöleled. Vagy bármi. Képtelenség, hogy folytassa.


Nagyon szépen leírja Lázár Ervin ezt a bibliai tanácsot, amikor a Hétfejű szörnyeteg ellen küzd a főhős. Levágja sorban a fejeit, de közben elmarad a küzdelem, az ellenkezés, a támadás. És miközben vagdalkozik, rádöbben, hogy a szörnyeteg, aki ellen küzd, a barátja. És lehull a kardja, mielőtt az utolsó fejét is levágná és sírva fakad.

2021. okt. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát ha a bántalmazó nem ért célt és lepereg rólad, nem veszed a szívedre, nem kerülsz magad alá, nem rágódsz rajta, akkor nem ér célt és abba fogja hagyni a szekálást."


Ez a legnagyobb f@$zság amit ma itt olvastam.

Ha nem reagálsz semmit,csak mégjobban b@$ztatnak, mert tudják, hogy téged lehet...

2021. okt. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
9-es, ha megnézed a videót, szó nincs arról, hogy nem reagál. Egyszerűen asszertíven reagál és a szekálás elakad.
2021. okt. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!